reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam!
Ewa gratuluję...śliczne chłopaki :)
Omena jak trzeba to trzeba...najwazniejsze jest zdrowie dzieci dasz radę

U mnie dziś noc to masakra...do 4 rano spać nie mogłam...kręgosłup mnie bolał biodra i spojenie łonowe...do tego duszności....wogóle szkoda gadać...to już 2 noc jak nie śpie...
Jestem zmęczona jak nie wiem spróbuję w dzień się trochę zdrzemnąć...
Ciśnienie mam w normie ale puls strasznie wysoki bo aż 120 czy to normalne?
Pozdrawiam
EWA GRATULACJEEE, SLICZNYCH MASZ CHLOPCÓW !!!!

martynka ja tez mam dwie nocki z glowy;( brzuch mnie boli masakrycznie, bo strasznie naciagniety dziewczyny rozepchane do granic mozliosci. do tego doszly jakies dziwne nudnosci i nie wiem czy to przez to, ze one uciskaja ( bo chwilami jak sie dzieci rusza to wszystko przechodzi) czy moze cos zjadlam i od tego? juz sama nie wiem. co do tetna to jak jesz fenoterol to nrolmalne. mi raz doszlo do 145, ale wtedy spanikowalam i polecialam do szitala. lez i oddychaj spokojnie, dodatkowe nerwy tylko pogarszaja sytuacje. u mnie tetno 110 to norma.
 
reklama
Witajcie moja wczorajsza wizyta u lekarza nie wypadla najlepiej.Mimo zalozonego pesaru szyjka dalej sie skraca jest miekka i juz rozwarcie na palec sie zrobilo. Musze sie polozyc do szpitala ale to dopoero po niedzieli bo musze dokonczyc przygotowywac wyprawke dla maluszkow bo lekarz powiedzial ze jesli skurcze beda sie utrzymywaly moge lezec w szpitalu 2 mc czyli do 36 tyg bo tak chce mnie przetrzymac.Jestem zalamana ja nie wyobrazam sobie takiego lezenia w szpitalu wolalabym w domu.. Odechciewa mi sie wszystkiego ...
omena ja z tym samym problemem bujam sie od 19 tyg. caly czas szyjka skrocona. po lezakowaniu w szpitalu sie wydluzala po powrocie do domu skraca. teraz ostatnie 34 dni z tego wlasnie powodu spedzilam w szpitalu. szyjka 15 mm i rozwarcie na 1 cm, a teraz jakbym chciala szybko urodzic to pewnie ona nie bedzie sie chciala rozewrzec do konca (modle sie zeby tak wlasnie nie bylo i zeby nam szybko i gladko poszlo). nie martw sie tez tym, ze bedziesz musiala lezec do 36 tyg, kazdy lekarz chce zebysmy wytrzymaly jak najdluzej spakowane, ale u mnie na klinice jak skoczyl sie 32 tydz profesor powiedzial, ze to juz spokojny czas na blizniaki ( ze sa rozwiniete jak pojedyncze dziecko w 37) i puscil mnie na poczatku 33 tyg do domu mimo, ze bylo rozwarcie i skrocenie nadal. teraz konczy nam sie 35 tydz i siedzimy w domku. zobaczymy jak dlugo jeszcze;))
 
Dziekuje wam dziewczyny za słowa pocieszenia u mnie to dopiero 28 tygodni takze jeszcze miesiac musze wytrzymac dla dobra dzieci. Nienewidze lezenia jestem zywa osoba i lezenie w jednym miejscu doprowadza mnie do szalu ale dzieci sa najwazniejsze poza tym mam synka 3 letniego i nie wyobrazam sobie zeby nie bylo mnie przy nim przez 2 mc bede prosila lekarza moze da rade brac leki w domu i byc z dzieckiem.Kazda z nas ma swoje problemy z ciaza lekarz powiedzial ze moja macica w 7 mc jest jak macica w 9 mc ciazy pojedynczej i stad te klopoty w dodatku ja jestem chuda i mam tylko pilke i to moze byc kolejny powod.Poza tym lekarz powiedzial ze dzieciaki rosna rowno i obydwa sa duze i to bardzo mnie obciaza zreszta jak kazda z nas.Ciesze sie ze dzieci sie tak dobrze rozwijaja w razie wczesniejszego porodu maja duze szanse na szybkie wyjscie do domku.
 
Ja miałam taki puls przez całą ciążę. Lekarz mi tłumaczył, że to dlatego, że przy bliźniakach jest bardzo duże łożysko i potrzebna jest większa siła, by wpompować do niego krew :tak:

No i o wiele więcej krwi musi przepompować. Przy pojedynczej ciąży to jest około 2 litrów więcej, a co dopiero przy bliźniakach? :tak:
Omena, trzymam kciuki, żeby udało się nie iść do szpitala, ale tak szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie, żeby wyszło Ci leżenie przy 3 letnim maluchu.
 
Yenefer i Ewa
Serdecznie gratuluję i życzę dużo zdrówka dla Was i dzieciaków.


Ja juz drugi tydzien po wyjsciu ze szpitala, leze sobie choc nie jest to ani mile ani przyjemne... milion dolegliwosci i od czasu do czasu jakies czarne mysli...Jutro ide na badanie kontrolne i boje sie zeby tylko znow mnie nie skierowała do szpitala. Krew i mocz wyszły nieźle to może jakoś przetrwam w domu jeszcze te kilka tygodni...Tez mi sie niunie napinaja i cięzko lezec,ale skoro trzeba...trzymajcie jutro kciuki

ściskam mocno
 
GAMELEO Ja tez w to watpie bo jest niesamowicie zywym dzieckiem i ciagle czegos chce...Hm ale która matka jest w stanie zostawic dziecko pod opieka innej osoby niz swoja wlasna i to nawet na 2 mc.Ja sobie nie wyobrazam .Jestem w kropce bo wazne jest zdrowie maluszkow ale moja obecnosc przy synku tez.Dzis nie za dobrze sie czuje czuje jakies parcie w kroczu przy chodzeniu.
 
GAMELEO Ja tez w to watpie bo jest niesamowicie zywym dzieckiem i ciagle czegos chce...Hm ale która matka jest w stanie zostawic dziecko pod opieka innej osoby niz swoja wlasna i to nawet na 2 mc.Ja sobie nie wyobrazam .Jestem w kropce bo wazne jest zdrowie maluszkow ale moja obecnosc przy synku tez.Dzis nie za dobrze sie czuje czuje jakies parcie w kroczu przy chodzeniu.
to sie lepiej kladz kobieto do lozka!!!!!! ja tez tak czulam jak dostalam pozwolenie na chodzenie w swieta. czasami mialam wrazenie , ze mi miedzy nogami cos wyleci no i po swietach z kontroli u lekarza trafilam odrazu do szpitala. do tego na lezenie bez pozwolenia wstawania nawet do wc czy pod prysznic. uwazaj na siebie!!!!

GOSIA BIG a z toba co dzisiaj???? wzielo cie w nocy czy po prostu sil do pisania nie masz????
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wlasnie uspilam malego i klade sie lezakowac :-( nienawidze tego czuje sie strasznie bezuzyteczna ale nie da sie chodzic majac wrazenie ze ma sie cos miedzy nogami...
 
Do góry