reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam Mamuski! nbie było mnie tylko 2 dni a tu juz tyle nowości!!!

PAULI wielkie gratulacje dla Was! Dzielnie sie spisaliscie z Mężem! Życzę szybkiego powrotu do domku,dużo zdrowia dla Waszych Królewn, no i czekamy na zdjecia i relacje

GOSIA BiG również gratuluję rozpakowania i zycze szybkiego powrotu do formy, dla Maluszków duzo zdrówka, bedzie wszystko w porzadku.


bardzo fajne wiadomosci pod konec tygodnia. My mamy czekac na koncówkę 36 tc czyli jeszcze 2 tygodnie a poźniej sie zobaczy. Dodam że moja szyjka jest tak długa że nie koniecznie rozwiązą nas tak od razu , lekarz mowi ze jak bedzie w porzadku z resztą to poczekamy dłuzej....
 
reklama
Witam!
Gosiu big serdecznie gratuluję!!!! Dużo zdrówka Życzę dla mamusi i dla dzieci!:-)
U mnie dziś ciężka noc była strasznie mnie bolało lewe biodro i pachwina ...znowu się powiększam:baffled:...
Pozdrawiam
 
Dzieki dziwczynki za odpowiedz jeszczejedno pytanko.Biore witaminy dla kobiey w ciazy tam ocywiscie jest magnez.Rozumiem ze oprocz tego mam brac dodatkowo? I czy bierecie jakis specjalny dla kobiet w ciazy czy zwykly magnez?Sorki za pytanko ale tu sie czegokolowiek dowiedziec to masakra..

gastone pomimo witamin dla kobiet w ciązy dodatkowo lekarze zalecaja magnez i zelazo tez. ja bralam zwykły magnez Maglek b6.to co jest w witaminach dla nas niestety za mało :) pozdrawiam
 
Witajcie mamuśki!
kazali mi odstawic luteinę dopochwową no i zostało mi z 6 opakowań, jeżeli któraś potrzebuje bo ma zalecenia to chetnie odsprzedam za symboliczną cenę. no i tez mi została luteina podjezykowa tez okolo 5 opakowan. Jakby któras mamusia była zaintereswana to prosze pisac. oczywiscie wszystko z apteki,kupowalam na ksiazeczkę.

zycze spokojnego weekendu :)
 
Dziewczyny zapomnialam zapytac wyszlam 2 dni temu z tego szpitala i mam bardzo zla morfologie bo tylko 9.7 biore biofer i feminatal i cordafen na skurcze ale lekarz nie dal nic wiecej moze powinnam wziac kupic jakis magnez dodatkowo ale nie wiem czy moge tak bez konsultacji.
 
Dziewczyny zapomnialam zapytac wyszlam 2 dni temu z tego szpitala i mam bardzo zla morfologie bo tylko 9.7 biore biofer i feminatal i cordafen na skurcze ale lekarz nie dal nic wiecej moze powinnam wziac kupic jakis magnez dodatkowo ale nie wiem czy moge tak bez konsultacji.

mysle ze najlepiej to skonsultowac, ja tez biore biofer, z tym ze jak zaczelam brac fenoterol to dr zalecila odstawic feminatal, bo ponoc hamuje wchłanianie witamin. no i magnez biore od 24 tc chyba 4x1.
 
Dziewczyny bolał Was kiedyś pępek.Mnie wczoraj wieczorem zaczął boleć.Nawet nie mogłam go dotknąć.Dzis przestał boleć.Nie wiem od czego to bylo?Ani sie nie udeżyłam, kompletnie nic.Troszke się przestraszyłam.W pierwszej ciązy miałam pepek schowany, nie wyszedł mi.Teraz też jest jak narazie schowany.Juz sama nie wiem.
 
Dziewczyny bolał Was kiedyś pępek.Mnie wczoraj wieczorem zaczął boleć.Nawet nie mogłam go dotknąć.Dzis przestał boleć.Nie wiem od czego to bylo?Ani sie nie udeżyłam, kompletnie nic.Troszke się przestraszyłam.W pierwszej ciązy miałam pepek schowany, nie wyszedł mi.Teraz też jest jak narazie schowany.Juz sama nie wiem.

Ja myślę, ze to przez to ze dzieci rosną i zabierają przestrzeń z brzuszka, mimo ze nie wyszedł na zewnatrrz to nie znaczy ze jest w położeniu podstawowym. mnie tez do końca nie wyszedł, ale sporo i ostatnio tez mnie trochę boli i ciężko go dotknąć. Na moim etapie ciąży w brzuchu już bardzo ciasno i pod pępkiem co chwilkę mogę coś wyczuć to rączkę to jakąś inna cześć... podejrzewam, ze u ciebie to jeszcze nie maksimum i może jeszcze bolec wiec głowa do góry:)
 
witajcieczujemy się ok. mały jak wspomniałam mial zapalenie płucek dlatego leżeliśmy 10 dni, ale już ok.Więc po krótce od początkujak wcześniej wtorek 23 pojechałam do szpitala z biegunką lekkimi skurczami, jakoś mało ruchy czułam, okazało się jednak,że wszystko ok. rano 24 lutego pielęgniarka mierzy ciśnienie 160/110 bodajże, i cały czas rośnie decyzja 9.30 proszę nic nie jeść nie pić robimy cięcie zagrożenie rzucawką...ale się naryczałam po pierwsze nie byłam na to gotowa po drugie strach jak cholera. Szybka akcja cewnik, kroplówki, znieczulenie, 10.10 na świat przyszła Domiika, 10.12 Mateusz, o 11. już lezałam na sali. Hm ból po cięciu do zniesienia po 2 kroplówach przeciwbolowych uważam, że nie jest najgorszym z bóli, moim zdaniem. Najgorszy jest niedowlad po znieczuleniu, stopy odesżly mi gdzieś po godzinie, reszta po 3. Wstalam na drugi dzień rano. Teraz wszystko świetnie się goi, nie chciałabym rodzić naturalnie choć wiadomo to normalna operacja przecuanie jelit jak mówi moja gin. Nie ma się czego bać.Małą dostałam w piątek, małego w sobotę. Cięzko było się przyzwyczaić, w moim szpitalu mają Ciebie gdzie, bujałam się sama gdyby nie mąż nie wiem co by było.Dzieciaczki mają wpisane,że urodziły się w 35ty.mimo,że naprawdę w 36 1 dniu. Mają wpisane wcześniactwo. W związku z tym karmimy je jak lalki w dzień mniej wiecej co 2 godziny, w nocy co 3. Pokarmu praktycznie zero karmiimy butlą. Po mału dochodzimy do wprawy. Są grzeczne, przybierają na wadze. Już coraz lepiej.Właśnie z tym sluchem coś jest nie tak, ale staram się myśleć,że wszystko się wyjaśni i będzie ok. pielęgniarki tlumaczyły,że to może wody jeszcze zalegają, oby. Mamy zrobić też badanie na oczka i coś tam jeszcze i wiadomo jako wcześniaki wiecej mamy wizyt itp.Mogłabym pisać i pisać.Ich uśmiechy są urocze, potem wstawie zdjęcie, postaram się nadrobić pozdrawiam
 
reklama
TTOLAA jeżeli chodzi o ten pępek to bólu raczej nie odczuwałam ale gdzieś tak od 8 tygodni tzn od 26 tygodnia stał się on bardziej drażliwy na dotyk. Jak ktoś tylko mnie dotknie w niego lub okolice to strasznie mnie to wkurza. A jaki ty masz brzuszek? duży?


 
Do góry