reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Co do pieluch wielorazowych jak dla mnie szkoda czasu. Owszem pampki dużo kasy, środowisko itd ale w pewnym monecie niestety nawet tej pieluchy nie chce się zmienić :)a co dopiero prać
Do szpitala wzięłam swoje tetry bo te szpitalne jakieś takie nie bardzo, pampersy, własne kocyki i rożki. Ubranka tylko na wyjście.

Kocyków nigdy dość bo brudzą się i często trzeba prać. Moje w nocy śpią pod jednym cieniutkim i grubym. Kołdry nie mamy.
Maluchy od początku śpią w łóżeczkach na początku w jednym teraz oddzielnie. Bierzemy je tylko rano ale to z wygody i chęci dospania bo o 7 sa już wyspane :)
I w większości- to mój wielki sukces- same zasypiają ewentualnie lciutko bujane jak w języku niemowlat. Bardzo polecam te ksiązkę
 
reklama
Przy dwójce dzieci pieluchy wielorazowego uzytku??Chyba w takiej sytuacji jak ktos ma pomoc przy dzieciach,bo ja nie raz nie mam czasu wlaczyc pralki a co dopiero....tyle tego prasowac.Ubranka to prasuje na raty!!!:)Wiec ja bym na to nie poszla:)
MOje zdanie
 
Ostatnia edycja:
ja podobnie jak 2ania i Milutek, nawet nie rozważam opcji pieluch wielorazowych, mam kilka na ulewania, ślinienia itp:)

wczoraj kupilismy 2 łóżeczka 120x60. Zobaczymy czy maluchy będą lubiły swoje towarzystwo, jezeli tak to będą na początku razem (choć pewnie niedługo bo to malutkie łóżeczka), a jak zaczną fikać to je rozdzielimy:)
 
Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i te trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po
kroku w nadchodzącym Nowym Roku

życzy Wam angel i bliźniaki (jeszcze z brzuszka)

 
a co do pieluch wielorazowych sie nie wypowiem,bo nie uzywalam i uzywac nie bede
na szczescie chlopcy nie maja zadnych uczulen i spokojnie nosza pampersy
myk i do kosza,to jest najlepsze
gorzej,ze paka wystarcza na pare dni:szok:
 
Hej Dziewczyny :-)

Mi tez nawet przez myśl nie przeszło używanie pieluszek wielorazowych...pewnie i tak nie będzie wiadomo w co ręce włożyć :blink:

Też mam zamiar korzystać z poradnika Tracy Hogg, tylko ja mam "Zaklinaczkę Dzieci", moja koleżanka wychowała na niej dziecko i dziecko jest....... cudowne :)
Wiem, że dużo zależy od temperamentu dziecka, ale nie zgadzam się np. z moją teściową, która uważa, że jej wnuczka od urodzenia miała swoje przyzwyczajenia żywieniowe i spaniowe..., które nie dokońca są spójne z oczekiwaniami rodziców!

Zyczę Wam "szamapańskiej" imprezy sylwestrowej i szczęśliwego Nowego Roku :)

PS. pisałam ten post z godzinę, bo moja koleżanka caly czas gadała, mimo, że ja się nie odzywałam i nie mogłam się skupić :(
 
Małgon- masz racje bo wszystko zależy od tego co my nauczymy nasze dzieciaki- one rodzą się z czysta kartka która my im zapisujemy- nawyki itp.:) Wiadomo ze nie chodzi tu np.o uczulenia czy jakieś inne alergeny ale to wszystko zazwyczaj jest udowodnione medycznie a nie jest ti tylko głupie gadanie- tak jak piszesz np.tesciowej:)
 
reklama
Życzę wszystkim przyszłym i obecnym mamom:
Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami o które warto walczyć, z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi warto być i z nadzieją bez której nie da się żyć!
 
Do góry