reklama

Ciąża i poród przy PCO ????????

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez agamal, 22 Listopad 2007.

1. agamal

agamal kociara

Jestem obecnie w 39 tygodniu ciąży, zaszłam w ciążę, która była indukowana z powodu problemów z PCO. Z przebiegiem ciąży nie było u mnie żadnych problemów. Jestem ciekawa jak będzie z porodem.
    Chciałabym, aby dziewczyny z rozpoznaniem PCO (skrót znany dla wtajemniczonych), którym udało się zajść w ciążę i urodzić dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami z porodów - jak wyglądał poród, czy odbył się przed czy po terminie, ile czasu trwał, czy odbył się naturalnie itd. i czy urodziłyście zdrowe dzieci i czy karmiłyście piersią swoje maleństwa???????
    Pozdrawiam wszystkie PCO - wiczki.

2. Fitusia

Fitusia Fanka BB :)

Agamal, jak to z porodem bedzie to nie wiem, ale lekarz twierdzi, ze skoro ciaza przebiega prawidłowo, to i porod moze byc sn.

Na PCo leczyłam się lat 13 - dodam, ze skutecznie. Na jajnikach nie mam zmian od wrzesnia zeszłego roku.. Zaszłam w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek. Nie biorę zadnych ciazowych wspomagaczy.

Ja jestem na poczatku drogi do rozwiazania, ale jestem dobrej mysli, czego i Tobie zycze:)

3. reklama
  4. agamal

agamal kociara

Fitusia jeśli będziesz w necie to odezwij się do mnie na gg chętnie z Tobą porozmawiam
    - agamal - 1221235

5. Fitusia

Fitusia Fanka BB :)

dodałam Twoj numer do mojej listy, ale sprawdz czy poprawnie go napisalas- pisze ze nie ma takiego uzytkownika

6. agamal

agamal kociara

Fitusia podany przeze mnie numer gg jest poprawny.
    Jak będziesz miała ochotę możemy pogadać

7. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

agamal, ja mam PCO (zdaniem lekarzy ;-) ). w ciaze zaszłąm bez wspomagaczy ,ale po 2,5 roku starań.
    ciąza bez problemów (tylko w 6 tyg plamienie), poród w 38 tygodniu. miał byc naturalny, ale Filip odgiął głowke i nie dał rady prejsc przez kanał ordny, skończyło się na cieciu cesarskim
    karmiłam cycem przez 3 miesiace, kiedy to mój młody odwrócił głowe od piersi i nie zechciał wziąć jej do ust:szok::baffled:

8. beacik83

beacik83 Początkująca w BB

Witajcie koleżanki PCO!!! Ja też to mam ale lecze się , doszła do tego jeszcze ciut za duża PRL- nasza prolaktynaka!!Ale mój doktor przepisał mi norprolac i spadła teraz czekam na @ i w piątym dniu cyklu mam wziąść Clostilbegyt i będziemy obserwować co się dzieje i wrazie w zastrzyki z Pregnylu! Mam nadzieję, że w końcu doczekamy się z moim mężem maluszka!!! Trzeba wierzyć i nie poddawać się!!! Pozdrawiam Was drogie PCO.

9. ania366

ania366 Początkująca w BB

Witaj beacik83!
    Napewno uda się Wam, ja również mam PCO, a jestem w drugiej ciąży, przy pierszej pomógł clostibergyt już w drugim miesiącu stosowania. Obecnie jestem w drugiej ciąży na samym początku i brałam norprolac przez 3 miesiące na obniżenie prolaktyny, bo też miałam podwyższoną i w II fazie cyklu duphaston. Jestem dobrej myśli, że wszystko bedzie dobrze, a jeszcze oprócz PCO mam zdiagnozowaną przegrodę macicy. Tak więc mimo wielu przeciwności można. Gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia.

10. reklama
  11. kklaliczur

kklaliczur Początkująca w BB

Witajcie koleżanki. Mam problem. Lekarze podejrzewają u mnie PCO i do tego hiper prolaktynemię oraz hiperkortyzolemię. Po przeczytaniu info na temat tych chorób najbardziej pasuje mi Pco. Powiedzcie mi czy jest możliwość zajścia w ciążę przy PCO i czy trudno w nią w ogóle zajść. Chcieliśmy z mężem dzidziusia i od tego się wszystko zaczęło. Proszę napiszcie coś więcej na ten temat:zawstydzona/y:

12. MARZENA35

MARZENA35 Początkująca w BB

:-)WITAM PO DŁUGICH PRÓBACH ZAJŚCIA W CIAŻE LEKARZ WYSŁAŁ MNIE DO KLINIKI NA BADANIA
    WERDYKT PCO(ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW)ja zachodziłam przed badaniami w ciaże 2 razy w odstępach około 4 lat ale w 3 miesiącu poraniałam nieumiałam donosic ciązy
    LEKARZ APROPONOWAŁ MI ZE ZROBI WSZYSTKO RZEBYM MOGŁA PONOWNIE ZAJSC W CIĄZE I JĄ PRZETRFAC BEZ KOMPLIKACJI
    ZAPROPONOWAŁ MI ZABIEG-(LAPAROSKOPIE)PO BOLAŁO ALE PRZERZYŁAM
    PÓŁ ROKU PUZNIEJ ZASZŁAM W CIĄZE KTÓRA PRZEBIEGAŁA RÓRZNIE RAZ GORZEJ RAZ LEPIEJ
    PO 9 MIESIĄCACH PRZYSZŁA MOJA WSPANIAŁA CÓRECZKA NA TEN BRZYDKI ŚWIAT I BYŁAM NAJSZCZESLIWSZA MAMĄ NA ŚWIECIE JESTEM NADAL OCZYWISCIE
    TERAZ CÓRECZKA MA 2,5 ROKU A JA 35 LAT
    MARZY MI SIE JESZCZE JEDNO DZIECKO ABY WIKTORIA NIEZOSTAŁA SAMA NA TYM SWIECIE JAK NAS KIEDYS ZABRAKNIE
    ALE MAM WIELKIE OBAWY CZY DAM RADE CZY NIEPOWTÓRZY SIE SCHEMAT Z PRZED KILKU LAT
    MOZE MI KTOS POMOZE PODJĄC DECYZJE???????????
    PROSZE O POMOC

Poleć forum