reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza i studia - dziecko i studia

aniusia21_01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2009
Postów
40
Witam! Mam pytanie do przyszlych mam ktore sa na studiach? Juz nie dlugo znowu sie zacznie jak sobie poradzic w czasie ciazy ze studiami? Pytam bo jestem na 3roku a termin mam na poczatek grudnia i nie bardzo wiem co mam zrobic czy dziekanka czy indywidualny tok nauczania?
 
reklama
Mam ten sam dylemat, jak bede robic wpłate za studia to w dziekanacie postaram się zrobic wywiad środowiskowy , chce po prostu wiedzieć, na co mogę liczyć .....w chwili obecnej (czarna plama)
 
Ja natomiast przerywam.. a tez powinnam zacząć 3 rok.. to jest moje pierwsze dziecko i ciezko by mi było codziennie się z nim rozstawac..a poza tym nie chce pisac pracy lic z dzieckiem na rekach.. dlatego jesli jest taka możliwosc zeby wziac dziekanke to czemu nie skorzystac . ;)
 
Ja mam nadzieję, że uda mi się skończyć pisać pracę przed porodem, żeby zacząć całą procedurę administracyjną początkiem stycznia i koło kwietnia móc się bronić. Wtedy Młoda będzie już wystarczająco duża żeby posiedzieć z Tatą na korytarzu i ewentualnie pić mleko z butli, gdy Mama będzie się produkowała na sali przez te 4 godziny... No, ale jak ktoś zwlekał prawie 2 lata z dokończeniem pisania, to te 3-4 miesiące teraz wydają się nieco nierealnym terminem... :-(
 
Dziewczynki mam pytanie. Myślę, żeby iść na licencjat, bo i tak z 3 latka z dzidziom posiedzę.
Oczywiście zaocznie.
Powiedzcie mi, jak to wygląda z tym kredytem studenckim??
Czy to można przy zaocznym systemie i czy można w tym wieku :-D
W ogóle jak się załatwia i ile to jest, będę wdzięczna za info ;-D
 
Hmm ja już co prawda po studiach, ale ze mną na roku była dziewczyna, która urodziła w kwietniu na III roku. Nie wiem jak ona to zrobiła, ale w czerwcu normalnie podeszła do sesji, a sesje mieliśmy niezłe min. 6 egzaminów, i wszystko zdała. Nie wzięła dziekanki i razem z nami się broniła w terminie. Dodam tylko, że była w Lublinie sama z mężem, czasem na parę dni ktoś z rodziny przyjechał jej pomóc. Także zależy to pewnie od rodzaju studiów, naszych chęci, pomocy jaką możemy uzyskać od rodziny.
 
A ja zaczynam studia z malutką w brzuszku. Co prawda to 2-letnie uzupełniające magisterskie, ale w nowym miejscu. Myślę, że jednak nie będzie problemów, bo Uniwersytet promuje nauczanie drogą e-learning (m.in. skierowane do młodych mam), ale co będzie to okaże się w praktyce.
 
Widzę nowy wątek:-) Więc napisze;-) Jak byłam z Antosiem w ciązy to studia mgr kończyłam, a broniłam się jak Mały miał miesiąc, dałam radę i Wy dacie:tak:
Co prawda bardziej przejmowałam się tym, ze moje maleńkie dziecko zostało same z tatusiem bez mamusi na korytarzu niz tym, ze siedzę przed komisją i sie bronię:-D ale poszło gładko...
 
Najlepsze dla mnie są studia zaoczne. Weekendy poza domem a w ciągu tyg z dzidziulkiem:) No ale i na dziennym kobiety sobie radzą. Wiele zależy od pomocy z zewnątrz czy też męża, od chęci oczywiście, ambicji.
 
reklama
Ja chciałam zostać na studiach ale cóż.. od rodziców nie mam pomocy skoro tylko potrafili napisac że już nie jestem ich córką..
a jak widzę sposób w jaki teściowie zajmują się swoim młodszym synem to podziekuje..
odczekam rok później przepiszę się na zaoczne.. ; )
dziecko najważniejsze.. a od uczelni chcę trochę odpocząć..
 
Do góry