reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Mają75 a pytałaś lekarza jaki wpływ miały by ewentualnie leki które bierzesz? Tylko lekarz może rozwiać twoje wątpliwości jeśli się obawiasz
 
reklama
Hm patrza na mnie jak na wariatke przeciez ma pani dwojke mowia tak mysle ze jezeli bym naprawde sie uparla ale naprawde w tej chwili boje sie decydowac jak was czytam ile ogolnie wy wiecie to mysle jaka ja bylam glupia i ciemna
 
Maja 75 ja mając 39 prawie 40 urodziłam syna a mając 44 córkę mam czworo dzieci i uważam że to każdego sprawa Ile ma dzieci skoro ktoś chce i kocha dzieci to czemu nie Jestem szczęśliwa to moje życie moje dzieci i tobie radzę tak samo a niech inni sobie gadają
 
Na razie biorę Wit D, kwas foliowy na recepte, costagnus i folik ale w przyszłym tygodniu mam wizytę i przechodzimy na bardziej inwazyjne specyfiki :)
 
Witam!Sporo naskrobałyście od mojego ostatniego czytania.Ja rzadko zaglądam ostatnio do internetu,raczej tylko przeglądam pocztę.
Dzisiaj przyjechał mąż i powiedziałam mu o dziecku.W środę mam USG a w czw.pójdę dopiero do lekarki ze wszystkimi wynikami.Po tym pierwszym USG mogę dopiero zapisać się na prenatalne.Nie wiem jakie to będą bo nic nie mówili ale na NFZ.
Majorcia-jesteś 2 lata młodsza ode mnie ale widzę że podobnie masz jak ja.Kiedy powiedziałaś starszym dzieciom i temu trzeciemu,jak to przyjęli?
U mnie w rodzinie to tak jak ja teraz była moja szwagierka,45 lat i 5te dziecko,tyle że ona 3 najstarszych miała b.szybko,najstarsza córka miała 27 lat jak urodziła najmłodszą córkę.
Jest taka sytuacja jedna z tych starszych córek jest chrzestną mojego Mikołaja.Myślę podpytać ją o mamę bo będą za tydzień na komunii.
 
Monia44 dziecia i mamie powiedziałam jak już byłam pewna że ciąża rozwija się prawidłowo dość wcześnie koło 8 tygodnia
Ja jestem rocznik 72
Trzymam kciuki żeby było wszystko w porządku na USG w środę i koniecznie się pochwal nam co i jak

A jak zareagował mąż Monia?
 
Ostatnia edycja:
Monia44 ja w ramach NFZ miałam badanie USG w 13 tygodniu, test Pappa i spotkanie z genetykiem. Gdyby była konieczność skierowałby mnie na amniopunkcję też w ramach NFZ ale nie było takiej potrzeby, zresztą i tak podpisałam, że nie wyrażam zgody na inwazyjne badania.
Maja75 co do leków mnie lekarz sugerował, żebym odstawiła leki, które przyjmowałam na arytmię. Udało się na szczęście i na razie jest ok. Poza tym jestem alergiczką więc brałam antyhistaminowe leki praktycznie na stałe i też musiałam odstawić. Ostatnio i kardiolog i alergolog pozwolili mi w razie potrzeby wrócić do leków. Zazwyczaj kategorycznie trzeba odstawiać leki w pierwszym trymestrze, potem są już większe możliwości leczenia. Ja też dopiero w tej ciąży się o tym wszystkim dowiaduję, bo przy pierwszej byłam młoda i nie musiałam zażywać nic. Oczywiście wcale nie oznacza to, że przestałam być młoda ;) tyle, że do apteki częściej zaglądam :p
 
reklama
Do góry