reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Mamcia76 ja mam trzech synów i też zdecydowalam się w wieku 43 lat na jeszcze jedno dziecko licząc że będzie to dziewczynka bo tylko jej mi brakowało do pełni szczęścia ponieważ mam wspaniałych trzech synów no i się udało moja mała skończył teraz 7 miesięcy
Myślę że jeśli się czegoś bardzo pragnie to powinno się do tego darzyć bez względu na przeciwności (wiadomo wiek ) ale co tam mam teraz swoją kochaną córcie przy sobie czego i wam wszystkim życzę
 
Monia1980 u mnie przy 3 synu testy Pappa wyszły źle możliwość trisomi było bardzo wysokie miałam mieć wykonana amniopunkcje ale w ostatniej chwili zrezygnowałam urodziłam zdrowego syna będąc z nim w ciąży miałam bardzo dużego krwiaka i zazywalam trzy razy dziennie Duphaston po dwie tbl. oprócz tego luteine gdzieś wyczytałam że tailosc tych leków zaburza bardzo często wyniki Pappa stąd taka decyzja
Natomiast teraz przy córce braliśmy pod uwagę testy Harmony ale badania Pappa i usg były bardzo dobre pomimo że byłam jeszcze starsza i tym razem też zazywalam i duphaston tyle że dwa razy 1 tbl i luteine dwa razy 100 mg raz że że względu chyba na wiek na skracanie szyjki i krwawienie ponieważ w 8 tygodniu odklejaly mi sie błony plodowe także różnie to bywa
Uważam że jeśli dla kogoś nie jest to duży wydatek to warto zawsze zrobić ale jeśli badania wychodzą ok i jest to jakiś wydatek to ja bym nie robiła
 
Jak fajnie, że tyle nas się zrobiło :) Ja w poniedziałek mam kolejną wizytę i wynika, że połówkowe usg. Jutro idę na badania krwi, mam nadzieję, że nie będzie anemii. Przy mojej starszej córce niestety walczyłam z anemią, ale mam nadzieję, że tym razem tego uniknę. No i zdaje się, że zwolnienia ciąg dalszy.
 
Mamcia76 ja mam trzech synów i też zdecydowalam się w wieku 43 lat na jeszcze jedno dziecko licząc że będzie to dziewczynka bo tylko jej mi brakowało do pełni szczęścia ponieważ mam wspaniałych trzech synów no i się udało moja mała skończył teraz 7 miesięcy
Myślę że jeśli się czegoś bardzo pragnie to powinno się do tego darzyć bez względu na przeciwności (wiadomo wiek ) ale co tam mam teraz swoją kochaną córcie przy sobie czego i wam wszystkim życzę
Majorcia mam talkie same zdanie w temacie ,bardzo pragniemy obydwoje z moim m więc działamy
 
Jak fajnie, że tyle nas się zrobiło :) Ja w poniedziałek mam kolejną wizytę i wynika, że połówkowe usg. Jutro idę na badania krwi, mam nadzieję, że nie będzie anemii. Przy mojej starszej córce niestety walczyłam z anemią, ale mam nadzieję, że tym razem tego uniknę. No i zdaje się, że zwolnienia ciąg dalszy.
Agu a czy bierzesz jakieś suplementy,jeżeli tak to jakie?
 
Ja dziewczyny przed ciążą wspomagalam się różnymi suplementami a w ciąży kwas foliowy 2 razy 25 mg ten na receptę lekarz mój uważa że dopiero ta dawka jest pewna oraz witaminy i acard
 
Ostatnia edycja:
Ja razem z mezem zazywamy suplementy cały czas... :) i kurcze jak tak czytam co piszecie o tych wszystkich badaniach prenatalnych to nachodzi mnie okropny strach...ja tutaj w Uk na niewiele moge liczyc a jezdzic do Pl na kazda wizyte to chyba nie ma sensu.Z tego co wiem to u mnie lekarza sie widzi tylko przed albo w trakcie porodu :( a badania...hm...wiem, ze jakies prenatalne tutaj robia ale jakie??? musze sie dowiedziec dokladniej...
 
reklama
Emanuelle nie pamiętam twojego rocznika ale w PL jak sie skonczy 35lat to na NFZ dostaje się skierowanie na te PAPPA i td. Możesz u siebie zrobic prywatnie. Ciekawe jaki to koszt u ciebie jest?
Poczytaj popytaj. Ja jestem w PL ale doświadczenie mnie nauczyło, że jak sama nie bede zabiegac o pewne rzeczy to lekarz tym bardziej nie... Kobieta w ciąży musi być trochę nadgorliwa bo jikt za ciebie nie przezyje zycia a jakby sie cos dzialo z dzieckiem to lekarz zawsze uwywa rece i moze powiedziec "ja ze swojej strony zrobilem co trzeba"...Mialam takie sytuacje. Czasami trzeba lekarzowi wrecz powiedziec co nas niepokoi i czekac na reakcje. Przy braku reakcji pytac i drążyć temat...
Pozdro☺☺
 
Do góry