reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
korzystałam przy pierwszej, a teraz zobaczę. Przydatne było to, ze były dziewczyny już po pierwszej ciąży i porodzie i często dopowiadały to co mówiła położna lub prostowały :)
zdarzało się, że położna przedstawiała wszystko "na różowo", a dziewczyny mówiły jak było, jak one się czuły, lub jakie było postępowanie, lub co by zmieniły. Te spotkania były zupełnie inne niż np przyjaciółka lub koleżanka opowiada o ciąży i porodzie - bardziej pomocne. One nie oceniały tylko wiedziały, że jest sie na podobnym etapie i wiedziały jak się czuły i jak ja mogłam się czuć. Więc uważam, ze to było przydatne. sam internet nie wystarczy.
 
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do tych z Was, które miały rozwiazanie cc. Czy mimo naszego wieku stan brzucha doszedł po cięciu do wyglądu sprzed ciąży. Tyle się naczytalam, że po cc macica się gorzej oburcza w połączeniu ze gorsza elastycznością skóry po 40 brzmi to mało zachęcająco. Mam jeszcze trochę czasu do podjęcia decyzji odnośnie rozwiązania. Mam wciąż mieszane uczucia. Nigdy nie miałam cc. Jedyna kobieta, która znam po cc jest męża bratowa ale od tej prawdziwych informacji nie uzyska, bo to co mówi zależy od jej nastroju i humoru. Poza tym jest ode mnie duzo mlodsza. Jej opinia mnie nawet srednio interesuje. Jak to było u Was po cc. Ile czasu potrzebowalyscie do powrotu sprzed ciąży?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chrząszczyk trudne pytanie. Jestem po dwóch cc więc nie mam porównania z sn, ale spróbuję odpowiedzieć. Pierwsze cc miałam w wieku 30 lat i teraz po 11 latach drugie. Macica w obu przypadkach obkurczyła się szybko, połóg był mało obfity w krwawienia, w obu przypadkach po sześciu tygodniach macica jak nowa :). Blizna po cięciach cieniutka. Teraz gorsza sprawa brzuch, no został ale nigdy nie miałam płaskiego. Teraz to taki trzeci miesiąc, aczkolwiek skóra normalnie napięta. Właściwie to skóra na brzuchu jest u mnie równie elastyczna jak przed ciążą. Nie mam jednak skłonności do rozstępów i pochwalę się, że nie mam ani jednego.
 
korzystałam przy pierwszej, a teraz zobaczę. Przydatne było to, ze były dziewczyny już po pierwszej ciąży i porodzie i często dopowiadały to co mówiła położna lub prostowały :)
zdarzało się, że położna przedstawiała wszystko "na różowo", a dziewczyny mówiły jak było, jak one się czuły, lub jakie było postępowanie, lub co by zmieniły. Te spotkania były zupełnie inne niż np przyjaciółka lub koleżanka opowiada o ciąży i porodzie - bardziej pomocne. One nie oceniały tylko wiedziały, że jest sie na podobnym etapie i wiedziały jak się czuły i jak ja mogłam się czuć. Więc uważam, ze to było przydatne. sam internet nie wystarczy.

Dzięki dziewczyny :) Chyba się skuszę na tę szkołę rodzenia, w końcu nic nie tracę a można sporo skorzystać;)
 
też nigdy nie miałam płaskiego brzucha, ale do stanu sprzed ciaży nie wrócił, m. in, dlatego , że na początku nie mogłam w ogóle ćwiczyć - rana długo się goiła w jednym miejscu, do tego lekarz kazał sie oszczędzać bo brzuch miałam ciapnięty prawie od boku do boku. i druga rzecz, że już po zagojeniu odpuściłam sobie wszelkie ćwiczenia, niestety, to mój błąd, ale za drugim razem tak już nie będzie :)
 
Hey dziewczyny, nigdy sie na forach nie udzielalam ale kiedy tu trafilam to az mi "sie zachcialo"! Przeczytalam 7 pierwszuch stron, potem kilka wyrywkowo i kilka ostatnich. Zero hejtow !? Brawo Ukonczone 40, dzieci 22, 19 i 4...Nowy partner, nowe zycie i choc myslalam, ze to juz wystarczy i czas pomyslec o sobie, zmienilam zdanie. Zawsze zachodzilam w ciaze w pierwszym cyklu staran, , teraz trzecia proba i testowanie za tydzien.... Jestem po wyjeciu wkladki. Pytanie teraz czemu nie wychodzi, wkladka, wiek, partner, staranie na sile, ???
Jestescie kochane
 
Hey dziewczyny, nigdy sie na forach nie udzielalam ale kiedy tu trafilam to az mi "sie zachcialo"! Przeczytalam 7 pierwszuch stron, potem kilka wyrywkowo i kilka ostatnich. Zero hejtow !? Brawo Ukonczone 40, dzieci 22, 19 i 4...Nowy partner, nowe zycie i choc myslalam, ze to juz wystarczy i czas pomyslec o sobie, zmienilam zdanie. Zawsze zachodzilam w ciaze w pierwszym cyklu staran, , teraz trzecia proba i testowanie za tydzien.... Jestem po wyjeciu wkladki. Pytanie teraz czemu nie wychodzi, wkladka, wiek, partner, staranie na sile, ???
Jestescie kochane
Witaj alex40. Zapraszamy, rozgość sie.[emoji4] Jestem Twoja rowiesniczka.[emoji6] Mam podobnie jak Ty troje dzieci. Najstarsze z pierwszym mężem, a dwoje juz z nowego związku. Nowego, choć starego ponieważ jesteśmy już razem z mężem kilkanaście lat. W drodze nasz wspólny trzeci syn...planowo na luty. Trzymam kciuki za Wasze starania.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hey dziewczyny, nigdy sie na forach nie udzielalam ale kiedy tu trafilam to az mi "sie zachcialo"! Przeczytalam 7 pierwszuch stron, potem kilka wyrywkowo i kilka ostatnich. Zero hejtow !? Brawo Ukonczone 40, dzieci 22, 19 i 4...Nowy partner, nowe zycie i choc myslalam, ze to juz wystarczy i czas pomyslec o sobie, zmienilam zdanie. Zawsze zachodzilam w ciaze w pierwszym cyklu staran, , teraz trzecia proba i testowanie za tydzien.... Jestem po wyjeciu wkladki. Pytanie teraz czemu nie wychodzi, wkladka, wiek, partner, staranie na sile, ???
Jestescie kochane
"czemu nie wychodzi"? a kto to wie? może teraz trzeba się bardziej postarać? :)
a może okaże się że za tydzień zaskoczyło :) trzymam kciuki :)
 
reklama
Witaj Alex :) tutaj się nie hejtujemy, bo tu większość jest hejtowana mniej lub bardziej przez otoczenie z powodu tak zwanego późnego macierzyństwa, więc ten wątek traktujemy jak schron :) Mnie to forum podtrzymywało na duchu większość ciąży a i teraz z przyjemnością wpadam podczytać co z kolejnymi mamuśkami i ich maluszkami. Trzymam kciuki za testowanie :)
 
Do góry