reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Mati, ja mam od tygodnia plamienia. Nie wiadomo skad...zaliczylam trzech lekarzy (dwoch ginekologow, bo trzeci byl od usg serduszka), niby szyjka i lozysko ok, ale cos sie nadal pokazuje. Boli mnie tez brzuch i twardnieje szczegolnie po poludniu i wieczorami. Mam nakaz oszczedzania. Staram sie bardzo, ale ile mozna lezec? Na spacerki chodzilam w ubieglym tygodniu. Byly plamienia. W tym nie chodze i sa plamienia... juz sama nie wiem co robic. W sklepach bylam kilka razy od poczatku ciazy, bo to dla mnie duzy wysilek. Nie ma lekko, ale sa i lepsze okresy, 2 tygodnie temu jeszcze chodzilam do pracy. Mam taki plan, zeby 3 dni przelezec i zobaczyc czy to cos da, bo chcialabym jeszcze teoche "pozyc" zanim zrobie sie calkiem kulista ;).
Takze nosy do gory i do przodu. Bedzie dobrze :)

Chloe jak tam plamienia -cały czas czy już ustały ? Najważniejsze , że lekarze uważają, że wszystko z ciążą w porządku , ale to faktycznie już długo trwa .
 
reklama
u mnie wszystko powolutku , ale często już czuję się jak chodzący / a właściwie przemieszczający się hipopotam :)
Tydzień temu byłam robić badania na cukrzycę i lekarka powiedziała, że zgodnie z nowymi normami nie mam cukrzycy ale lepiej żebym odstawiła słodycze i słodkie napoje .
ostatnio jest u nas cały czas piękna pogoda i wczoraj okrutnie spuchły mi nogi po spacerze i samochodzie pierwszy raz w tej ciąży - aż boję się pomyśleć co będzie latem
mała rusza się jak szalona - praktycznie cały dzień i zastanawiam się czy to się przekłada na później -jak myślicie ? Synek ruszał się tylko wieczorami a i tak ciężko go zatrzymać tyle ma energii:)
 
Hej! Powiem szczerze, ze pierwszy raz mialam tak dlugo plamienie. Pisze "mialam" troche niesmialo, bo bywalo lepiej np.jeden dzien i znowu sie zaczynalo. W czwartek bylo pogorszenie, a wczoraj jakby lepiej, dzisiaj w zasadzie prawie ok wiec wstapila we mnie nadzieja, ze bedzie dobrze ;).
W czw.nie wzielam acardu i zaczelam sie zastanawiac czy nie brac go co drugi dzien... bo jednak w pt.bylo lepiej po tym jak nie wzielam go w czwartwk. Poza tym prowadzilam mega-oszczedzajacy tryb zycia. Nawet nie gotowalam, a najwiekszym wysilkiem bylo pojechanie gdzies samochodem (max.40 min.w aucie), bo musialam.
Wlasnie leze w lozku i sie zastanawiam brac czy nie brac...
Czy Ty lub inne dziewczyny bierzecie acard? Czy od niego moga byc plamienia?
 
u mnie wszystko powolutku , ale często już czuję się jak chodzący / a właściwie przemieszczający się hipopotam :)
Tydzień temu byłam robić badania na cukrzycę i lekarka powiedziała, że zgodnie z nowymi normami nie mam cukrzycy ale lepiej żebym odstawiła słodycze i słodkie napoje .
ostatnio jest u nas cały czas piękna pogoda i wczoraj okrutnie spuchły mi nogi po spacerze i samochodzie pierwszy raz w tej ciąży - aż boję się pomyśleć co będzie latem
mała rusza się jak szalona - praktycznie cały dzień i zastanawiam się czy to się przekłada na później -jak myślicie ? Synek ruszał się tylko wieczorami a i tak ciężko go zatrzymać tyle ma energii:)
A jakie mialas cukry, ze lekarka kazala Ci uwazac?
 
Hej! Powiem szczerze, ze pierwszy raz mialam tak dlugo plamienie. Pisze "mialam" troche niesmialo, bo bywalo lepiej np.jeden dzien i znowu sie zaczynalo. W czwartek bylo pogorszenie, a wczoraj jakby lepiej, dzisiaj w zasadzie prawie ok wiec wstapila we mnie nadzieja, ze bedzie dobrze ;).
W czw.nie wzielam acardu i zaczelam sie zastanawiac czy nie brac go co drugi dzien... bo jednak w pt.bylo lepiej po tym jak nie wzielam go w czwartwk. Poza tym prowadzilam mega-oszczedzajacy tryb zycia. Nawet nie gotowalam, a najwiekszym wysilkiem bylo pojechanie gdzies samochodem (max.40 min.w aucie), bo musialam.
Wlasnie leze w lozku i sie zastanawiam brac czy nie brac...
Czy Ty lub inne dziewczyny bierzecie acard? Czy od niego moga byc plamienia?

mi lekarka nie przypisywała . W ogóle ona jest bardzo oszczędna w lekarstwach , nawet nie dawała mi luteiny na początku ciąży bo wg niej nie było potrzeby . Ona pracuje w szpitalu więc zakładam, że zna się na rzeczy . dała mi tylko cyklo3fort na żyły , ale uprzedziła, że cudów wielkich nie będzie więc nie wiem nawet czy brać
 
Chloe chloe, tez slyszalam o acardzie ale musza chyba byc jakies przeslanki zeby go brac,ja nie dostalam zadnych lekow wspomagajacych ,w zamiam kupuje jeden suplement ktory zdaje sie trzymac mnie w dobrych wynikach bo nigdy wczesniej nie mialam takich wynikow ,mowie o poprzednich ciazach gdzie bylam mlodsza i byly problemy z wynikami krwi ,tzn slabe wychodzily. No a teraz z racji wieku staram sie jakos wspomoc w miare mozliwosci organizm jednak wole jak najbardziej naturalne lub najmniej inwazyjne suplementy [emoji6].
 
Chloe chloe, tez slyszalam o acardzie ale musza chyba byc jakies przeslanki zeby go brac,ja nie dostalam zadnych lekow wspomagajacych ,w zamiam kupuje jeden suplement ktory zdaje sie trzymac mnie w dobrych wynikach bo nigdy wczesniej nie mialam takich wynikow ,mowie o poprzednich ciazach gdzie bylam mlodsza i byly problemy z wynikami krwi ,tzn slabe wychodzily. No a teraz z racji wieku staram sie jakos wspomoc w miare mozliwosci organizm jednak wole jak najbardziej naturalne lub najmniej inwazyjne suplementy [emoji6].
Basoek, a jakie suplementy bierzesz, ze tak dobrze dzialaja? Ja biore prenatal duo, a bralam Femibion.
 
mi lekarka nie przypisywała . W ogóle ona jest bardzo oszczędna w lekarstwach , nawet nie dawała mi luteiny na początku ciąży bo wg niej nie było potrzeby . Ona pracuje w szpitalu więc zakładam, że zna się na rzeczy . dała mi tylko cyklo3fort na żyły , ale uprzedziła, że cudów wielkich nie będzie więc nie wiem nawet czy brać
Cyclo3fort uszczelnia żyły i mi gin przepisał jak miałam 2 krwiaki po wygniataniu na prenatalnych(w luxmedzie inny lekarz mnie tak zbadał) Czasem też piszą na żylaki. Ja ufam mojemu ginowi i jak coś mówi, żeby brać to biorę
 
reklama
Do góry