reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Ja do tej pory (16 tc) nic nie bralam, ale w zeszly czwartek mialam bol brzucha jak przed miesiaczka plus bol w krzyzu, pojechalismy na ip do szpitala i dostalam duphaston i buscopan. Lekarz ocenil, ze moze to byc wynik zwiekszonej ilosci przyjmowanego zelaza (hemoglobine mam nisko) lub cwiczen (zaczelam chodzic na fitnes dla ciezarnych) Wiec powrocilam do poprzedniej dawki zelaza, buscopan bralam 1 dzien a z duphastonu sie powoli wycofuje. Z cwiczeniami tez robie sobie przerwe, za 2 tyg wizyta u mojej gin.
Marbia a jak u ciebie przebiega ciaza?
 
Nie przebiega :( drugi raz poroniłam :(
W piątek jadę do polskiej kliniki, zrobię jakieś badania może zdołają mi pomoc utrzymać ciąże. Wcześniej nie miałam z tym problemów. Mam dwie zdrowe córki, młodsza ma 9 miesiecy.
 
Marbia, przykro mi! Może jeszcze rok temu napisałbym "daj sobie spokój"- jeżeli nie wychodzi. Dzisiaj kiedy sama oczekuję maleństwa mówię - nie dawaj za wygraną. Na pewno w końcu się uda! Ile masz lat? ( jeśli można spytać).
U mnie wszystko w porządku, wysłali do domu i kazali dalej "hodować"- byle do lipca! Już się nie mogę doczekać.
 
Ja mam 40. Czekam teraz na wyniki badań, chlamydii, przeciwciał antykardiolipidowych, cytomegalii i toxoplazmozy.
 
Ja jestem o rok starsza a ciąża to wynik wpadki. To tak dla pocieszenia, że wiek to nie kryterium. Życzę powodzenia w staraniach.
 
Witajcie dziewczyny,
Marbia, bardzo mi przykro :(. Ja mam 43 lata i na dniach ma przyjść na świat synek. Chciałam Ci tylko napisać, że jak tylko lekarka rozpoznała u mnie ciążę, od razu przepisała duphaston. Powiedziała, że nawet badań nie będzie wcześniej robiła aby nie tracić czasu i nie ryzykować bo w tym wieku... ;). Badania zrobiłam po kilku dniach brania duphastonu a i tak poziom progesteronu był sporo za niski. Czyli gdybym nie brała od początku to nie wiadomo jakby się skończyło. Po ok 2 tyg. miałam strasznie nieładne plamienia (krwiste) i zwiększyła dawkę.
Betta, życzę Ci szybkiego powrotu do domciu.
Ania833, tylko trochę bo u mnie końcówka i syndrom wicia gdniazda z kompletnym brakiem sił się przeplata już :D.
Azula, córcia piękna mmmmm
 
reklama
Do góry