reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po hsg

reklama
Kochane mnie też czeka hsg. Powiedzcie czy bardzo boli... czytałam na forum że to okropny ból. Tak bardzo się boję
A jakie hsg?? Zwykłe z RTG ??
Nie warto czytać bo właśnie przez to człowiek panikuje jak sie naczyta...
Ja byłam u lekarza w pon i powiedział, ze w środę moze mi zrobic hsg i byłam w takim szoku, ze nic nie czytalam tylko pojechałam na luzie no i ja akurat dostalam tylko lek przeciwbólowy dożylnie przed samym zabiegiem , wiec nie wiem czy w ogóle zaczął działać i mnie bolało to dość mocno , ale wydaje mi sie zalezy od tego kto jaki ma próg bólu i co podadzą przed zabiegiem bo tam gdzie ja byłam ogólnie podaja domiesniowo jakiś lek narkotyczny taki ze sie relaksujesz i pewnie dzieki niemu mniej czuć a ze ja byłam sama autem 70km to nie mogłam go dostać, wiec mnie bolało ale nie czytaj negatywnych opinii i sie nie nakrecaj bo naprawdę każda kobieta jest inna i inaczej czuje, mi dziewczyny na forum tez pisały, ze lekkie pobolewanie jak przy okresie a ja takiego lekkiego nie mialam ... wiec naprawdę nie ma co się sugerować innymi [emoji6]
 
No nie na dziś ( w tym cyklu aplikacja 3 razy mi zmieniała przewidywany termin ). Teraz zasugerowana jest pozytywnym testem owulacyjnym i pokazuje termin @ na 26.01. ale dziś mój 39 DC i nie wytrzymałam [emoji28]
Haha no wlasnie czyli cierpliwosc nie jest Twoim sprzymierzencem [emoji3][emoji3]
Masz jeszcze czas, wiec sie nie stresuj a ogólnie ilo dniowe masz cykle ?? Zwykle takie długie??
 
Haha no wlasnie czyli cierpliwosc nie jest Twoim sprzymierzencem [emoji3][emoji3]
Masz jeszcze czas, wiec sie nie stresuj a ogólnie ilo dniowe masz cykle ?? Zwykle takie długie??
Generalnie to do 35-36 dni . Raz na jakiś czas wypada taki długi . Mam nadzieję że kiedyś w końcu mi to lekarz unormuje . Albo ovarin podziała
 
Kochane mnie też czeka hsg. Powiedzcie czy bardzo boli... czytałam na forum że to okropny ból. Tak bardzo się boję
Miałam robione hsg w szpitalu (miał robić je mój lekarz-ordynator, ale niestety przez przykre okoliczności nie dotarł i wyznaczył swoich lekarzy żeby mi zrobili). Ja powiem szczerze, że u mnie to był duży ból... bardzo, ale może to przez to, że jako znieczulenie dostałam jedynie kroplowke z ketonalem i była ona może zbyt późno podana, bo przed samym zabiegiem(a zabieg wykazał, że oba jajowody drozne). Też sobie poczytalam, że dziewczyny opisują ten ból jak na okres, a moja ciocia mówiła, że ja wcale nie bolało. Może to kwestia znieczulenia. Mimo tego warto było pocierpiec, żeby zobaczyć dwie kreski. Przynajmniej teraz tak sobie to tłumacze haha bo nie mam pewności, że to dzięki hsg (ale przekonuje mnie to, że od razu po zabiegu zaszłam i to naturalnie). Na bank nie zaszkodziło, myśl o tym, że to ma pomóc, o niczym innym.
 
Ja miałam Sono-HSG w środę, mnie nie bolało nic. Nie dostałam nic przeciwbólowego. Wiadomo, że wkładanie wziernika było nieprzyjemne, ale to tak, jak przy cytologii. Lekarz pytał, jak od 0-10 odczuwam ból, więc powiedziałam, że 0[emoji23]
Kochane mnie też czeka hsg. Powiedzcie czy bardzo boli... czytałam na forum że to okropny ból. Tak bardzo się boję
 
Ja miałam Sono-HSG w środę, mnie nie bolało nic. Nie dostałam nic przeciwbólowego. Wiadomo, że wkładanie wziernika było nieprzyjemne, ale to tak, jak przy cytologii. Lekarz pytał, jak od 0-10 odczuwam ból, więc powiedziałam, że 0[emoji23]
No podobno sono-hsg jest mniej bolesne niż te z kontrastem i rtg, ale to też kwestia tego że pewnie robiłaś prywatnie a na NFZ pewnie sono-hsg nie robią, więc na NFZ nie ma co tam cudów oczekiwać, ale zgodzę się z koleżanką wyżej, że znieczulenie czy lek przeciwbólowy powinien zostać podany trochę wcześniej niż przed samym zabiegiem bo nie zdąży zadziałać tak szybko...
 
reklama
No podobno sono-hsg jest mniej bolesne niż te z kontrastem i rtg, ale to też kwestia tego że pewnie robiłaś prywatnie a na NFZ pewnie sono-hsg nie robią, więc na NFZ nie ma co tam cudów oczekiwać, ale zgodzę się z koleżanką wyżej, że znieczulenie czy lek przeciwbólowy powinien zostać podany trochę wcześniej niż przed samym zabiegiem bo nie zdąży zadziałać tak szybko...
Ja miałam sono hsg na nfz . Musiałam tylko zapisać się do programu leczenia niepłodności ( podpisywałam papiery na klanie przed zabiegiem bo mój dr się zakręcił i zapomniał wcześniej mi o tym powiedzieć) 😅
 
Do góry