reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po łyżeczkowaniu

Dołączył(a)
17 Grudzień 2023
Postów
8
Hej wszystkim! Ja z zapytaniem po jakim czasie od łyżeczkowania staraliscie się o ciążę? Jestem po łyżeczkowaniu, miałam je niedawno. Lekarz mówi że możemy się starać już przy pierwszej owulacji. Jestem zdrowa i młoda więc twierdzi że szybko się wszystko zrośnie. Już dwa razy uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia oraz zamierzamy to robić, jesteśmy zdania że jak będzie to będzie i nie będziemy się stresować ani na siebie naciskać. Jak szybko zaszlyscie po takim zabiegu? Czy to prawda że jest ciężej zajść w ciążę czy wręcz przeciwnie? Bo słyszałam różnie
 
reklama
Straciłam ciążę dwa razy w 12 i 14 tc, dwukrotny zabieg łyżeczkowania
lekarz za każdym razem "pozwalał" się starć po pierwszej miesiączce po zabiegu.
po pierwszym łyżeczkowaniu zaszłam w ciążę w 8 cyklu po drugim łyżeczkowaniu w 6 cyklu.
 
Straciłam ciążę dwa razy w 12 i 14 tc, dwukrotny zabieg łyżeczkowania
lekarz za każdym razem "pozwalał" się starć po pierwszej miesiączce po zabiegu.
po pierwszym łyżeczkowaniu zaszłam w ciążę w 8 cyklu po drugim łyżeczkowaniu w 6 cyklu.
U mnie to był 8 tydzień. Diagnoza. Puste jajo płodowe
 
Miałam łyżeczkowanie po porodzie przedwczesnym w 22tc. Lekarz kazał odczekać 3 miesiące. Odczekałam 5. Zaszłam w pierwszym cyklu starań.
 
I przede wszystkim jeśli byłaś na kontroli po zabiegu u lekarza stwierdził że wszystko jest dobrze, to jak najbardziej możecie się starać
 
Współczuję straty :( Ja miałam łyżeczkowanie w 10-11 tygodniu. Miesiąc po łyżeczkowaniu dostałam okres i w tym samym cyklu zaszłam w ciążę. Ciąża przebiegała bardzo dobrze :) powodzenia!
 
Współczuję straty :( Ja miałam łyżeczkowanie w 10-11 tygodniu. Miesiąc po łyżeczkowaniu dostałam okres i w tym samym cyklu zaszłam w ciążę. Ciąża przebiegała bardzo dobrze :) powodzenia!
Dziękujemy bardzo. U nas w mieście jest pomnik dzieci nienarodzonych. Chcę tam jutro iść i spalić tam listy które pisałam do tego dziecka oraz zapalić znicza. W ten sposób chcę je pożegnać i zacząć myśleć powoli o kolejnym dziecku :)
 
Przeszłam zabieg w 11 tc, ciąża obumarła w 7. Czekam teraz na pierwszą miesiączkę. Lekarza powiedział, że się oczyściłam i wszystko jest w porządku. Mimo to zalecił starania po 2 miesiączce. Mogą być jakieś zagrożenia przy szybkim zajściu w kolejną ciążę po zabiegu? Fizycznie jest ok, najchętniej starałabym się od razu.
 
reklama
Przeszłam zabieg w 11 tc, ciąża obumarła w 7. Czekam teraz na pierwszą miesiączkę. Lekarza powiedział, że się oczyściłam i wszystko jest w porządku. Mimo to zalecił starania po 2 miesiączce. Mogą być jakieś zagrożenia przy szybkim zajściu w kolejną ciążę po zabiegu? Fizycznie jest ok, najchętniej starałabym się od razu.
Nie wiem od czego to zależy. Jak mogę zapytać ile masz lat? Ja mam niespełna 20 dlatego może padło stwierdzenie że możemy już przy pierwszej owulacji. Nie mam problemów ze zdrowiem a ciąża i tak po poronieniu zawsze jest zagrożona.
 
Do góry