reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@kasiula222 dziękuję. Ehhh, żeby te wszystkie Wasze kciuki miały sprawczą moc. Masz jakąś konkretną datę, kiedy planujesz rozpocząć starania?
Kochana myślałam może o marcu ale nie wiem czy nie przedłużę bo gina mam po płodnych już ustawionego a chciała bym jeszcze z nia się skonsultować . Szczerze jakoś aż tak mi się nie pali jak po tamtym poronieniu . Przyjdzie wiosna będzie trochę pracy wokoło budowy ...będzie można grzadki robić ...;) Czas pokaże... ;) Oby te wszystkie kciuki przyniosły Wam szczęście ;) a jak się czujesz? Masz jakieś objawy przeczucia?
 
reklama
@hona jesli u Ciebie 23dc to masz rację czekać cierpliwie do dnia spodziewanej @. U mnie jest dziś 33dc jeśli jutro @ nie przyjdzie to zatestuje.
@kasiula222 dziękuję kochana za kciuki. Wam wszystkim dziękuję za kciuki i wsparcie. Zobaczymy co przyniesie jutro :)
 
Witaj ;)
Bardzo mi przykro z powodu Twoich strat.
Światełko dla Twoich Aniolkow (*)(*)
Sama stracilam synka w 23tc w czerwcu 2018. W pazdzierniku zaszlam w ciaze blizniacza i poki co idziemy do przodu... leci nam juz 17tc.
Czy znasz przyczyny swoich strat ? Robiłaś badania? Ktory to teraz tydzien y Ciebie ? Jestes zabezpieczona lekami?
Powodzenia ;*
Dziękuje :* Trzymam mocno kciuki za Twoja fasolkę :*
Nie znam przyczyny, serduszka przestały bić :( robiłam badania genetyczne płodów, żadnych wad nie było. My z partnerem także jesteśmy zdrowi.
Dostałam teraz Acard 75 mg i zamiast kwasu foliowego biorę folian.
Czytałam dużo na temat acardu i mam nadzieje, ze problem wynika właśnie w nadkrzepliwości i tym razem nam się uda.
Wg OM to 5t5d, jutro idę na usg to będę wiedzieć dokładniej :)
Całuje!
 
Może macie jakieś doświadczenie z acardem?
Robilas badanie na trombofilie? Zespol antyfosfolipidowy?

Ja biore acard i heparyne wlasnie ze wzgledu na heparyne plus tone roznych lekow.
Acard bralam juz od sierpnia mimo ze pierwszy cykl staran byl w pazdzierniku. Od pozytywnego testu mam heparyne. Po acardzie u mnie a poczatku ciazy byly plamienia wiec odstawilam. Teraz biore od 2 tyg znow i poki co czysto...
Moze powinnas sie skonsultowac z dobrym ginekologiem, który dolozy chociażby progesteron czy cos zebys czula sie bezpieczniej i rozwazy podanie heparyny. To jednak dwie straty z zatrzymana akcja serduszka :(
Na tym etapie straty to wlasnie czesto genetyka (ktora u Was mowisz ze byla ok) lub immunologia (ale na tym to ja juz sie az tak nie znam :( )
 
Robilas badanie na trombofilie? Zespol antyfosfolipidowy?

Ja biore acard i heparyne wlasnie ze wzgledu na heparyne plus tone roznych lekow.
Acard bralam juz od sierpnia mimo ze pierwszy cykl staran byl w pazdzierniku. Od pozytywnego testu mam heparyne. Po acardzie u mnie a poczatku ciazy byly plamienia wiec odstawilam. Teraz biore od 2 tyg znow i poki co czysto...
Moze powinnas sie skonsultowac z dobrym ginekologiem, który dolozy chociażby progesteron czy cos zebys czula sie bezpieczniej i rozwazy podanie heparyny. To jednak dwie straty z zatrzymana akcja serduszka :(
Na tym etapie straty to wlasnie czesto genetyka (ktora u Was mowisz ze byla ok) lub immunologia (ale na tym to ja juz sie az tak nie znam :( )
Mialo byc ze wzgledu na trombofilie*
 
Większość z nas chyba przyjmuje acard i heparyne. A nie badałaś u siebie trombofilii?

Nie, ginekolog kazała mi robić badania pod względem genetycznym, jak poszłam na konsultacje po odebraniu wyników z kliniki to już byłam w ciąży, nie zaleciła mi na razie żadnych badań. Kazała mi brać acard, luteinę 2x, witaminę b6,b12, D 2000j. i folian.

Na przeciwciała antyfosfolipidowe zrobiłam sama, wynik wyszedł ok.
Zastanawiam się nad zmiana lekarza, ale moja gin ma świetne opinie i jest ordynatorka u nas w szpitalu, wiec chyba ma pojęcie o tym co robi.
 
reklama
@kasiula222 masz rację, czasami lepiej poczekać. Hmmm, nie mam Ani przeczuć, Ani objawów tylko morze nadziei.
@Takaja123 oj to masz długie cykle. Moje trwają 24-25 dni. Trzymam kciuki I czekam niecierpliwie na wiadomość.
 
Do góry