reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Takaja123 [emoji3525] jak nie dostaniesz za kilka dni to zrób znowu test bo może później było zagnieżdżanie? [emoji110]

@roki_1991 cieszę się że z córcią wszystko ok [emoji4]

@Oczekujaca123 jak tam u Ciebie? Masz już drugi wynik?

Mnie dopadło przeziębienie... Cudownie [emoji3525]
 
reklama
@Malaga00 będzie dobrze. Nawet jeśli pojawia się dwie kreski. Ja w tym miesiącu podeszłam na luzie. Jeśli się coś trafi to chyba cudem
Candida albicans to drobnoustrój, który naturalnie występuje w przewodzie pokarmowym, oddechowym, układzie moczowo-płciowym, konkretnie wchodzi w skład mikroflory błon śluzowych tych układów. Można go znaleźć także na skórze. Jednak nie doprowadza do rozwoju grzybicy, ponieważ występuje w niewielkich ilościach. Wszystko dzięki "dobrym" bakteriom, które występują w znacznie większej ilości i hamują namnażanie Candida albicans. Jednak w niesprzyjających warunkach może dojść do sytuacji, gdy ilość "dobrych" bakterii maleje i Candida albicans namnaża się, wywołując grzybicę. Candida albicans jest najczęstszą przyczyną grzybicy (50-70 proc. przypadków).
Ja sobie kupiłam iladian direct plus...
 
Tak pisze nie jest aż taka szkodliwa. Mnie też wyszła i też się przejęłam ale żadnych objawów nie miałam. Wszystko było pod kontrola
 
@Takaja123 [emoji3525] jak nie dostaniesz za kilka dni to zrób znowu test bo może później było zagnieżdżanie? [emoji110]

@roki_1991 cieszę się że z córcią wszystko ok [emoji4]

@Oczekujaca123 jak tam u Ciebie? Masz już drugi wynik?

Mnie dopadło przeziębienie... Cudownie [emoji3525]
Zdrówka ;**
Polecam wode utleniona z sola do plukanoa gardla, wode utlenipna do ucha, imbir, cytryna miod - ugotować napar z imbiru, duzop wody z cytryna w ciagu dnia i cieply kocyk ;)

Na posiew moczu czekam minimum do jutra bo 48h musza obserwowac a ze musialam zawiezc mocz ppranny to wczoraj zawiozlam 48h czekają czy cos sie nie dzieje i potem zalezy co sie rozwija i ile to bedzie wynik. Wiwc licze na jutrzejsze popołudnie lub sobote.

Za to.mam wynik z posiewu szyjki co gin pobrala we wtorek i czysto.. ufff.. bo te lacctobaciculss to raczej dobrze ze sa no nie ?
20190124_120119.jpeg
 
Tak pisze nie jest aż taka szkodliwa. Mnie też wyszła i też się przejęłam ale żadnych objawów nie miałam. Wszystko było pod kontrola
Dodatni wynik posiewu w kierunku Candida a brak objawów klinicznych nie jest wskazaniem do rozpoczęcia leczenia, ponieważ Candida albicans jest obecny w pochwie u co piątej kobiety w wieku rozrodczym. Taką informację znalazłam na stronie provag.
 
Zdrówka ;**
Polecam wode utleniona z sola do plukanoa gardla, wode utlenipna do ucha, imbir, cytryna miod - ugotować napar z imbiru, duzop wody z cytryna w ciagu dnia i cieply kocyk ;)

Na posiew moczu czekam minimum do jutra bo 48h musza obserwowac a ze musialam zawiezc mocz ppranny to wczoraj zawiozlam 48h czekają czy cos sie nie dzieje i potem zalezy co sie rozwija i ile to bedzie wynik. Wiwc licze na jutrzejsze popołudnie lub sobote.

Za to.mam wynik z posiewu szyjki co gin pobrala we wtorek i czysto.. ufff.. bo te lacctobaciculss to raczej dobrze ze sa no nie ?
Zobacz załącznik 936497
U mnie kochana na wyniku badania laboratoryjnego jest tak napisane:
Gardnerella vaginalis - ujemny
Neisseria gonorrhoeae - ujemny
W pobranym materiale wykryto obecność DNA C. albicans.
Ogólnie, jestem zadowolona z wyniku. :-)

Ja jeszcze kilka badań na własną rękę i kończę. Myślę, że będę dobrze przygotowana do ewentualnej ciąży i podsumowując, zrobiłam naprawdę mnóstwo badań. Na pewno nie będę mieć wyrzutów sumienia, że badań nie było.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zdrówka ;**
Polecam wode utleniona z sola do plukanoa gardla, wode utlenipna do ucha, imbir, cytryna miod - ugotować napar z imbiru, duzop wody z cytryna w ciagu dnia i cieply kocyk ;)

Na posiew moczu czekam minimum do jutra bo 48h musza obserwowac a ze musialam zawiezc mocz ppranny to wczoraj zawiozlam 48h czekają czy cos sie nie dzieje i potem zalezy co sie rozwija i ile to bedzie wynik. Wiwc licze na jutrzejsze popołudnie lub sobote.

Za to.mam wynik z posiewu szyjki co gin pobrala we wtorek i czysto.. ufff.. bo te lacctobaciculss to raczej dobrze ze sa no nie ?
Zobacz załącznik 936497
Super że wyszło czysto. Lactobacillus muszą być bo to nasza naturalna flora pochwy [emoji4] czekamy w takim razie na posiew moczu, oby wynik był tak samo dobry
 
reklama
@Oczekujaca123 tak te bakterie to są te dobre [emoji4] To czekam na info jak posiew [emoji4]

Ja staram się kurować naturalnymi sposobami jak najbardziej ale prychająca na mnie córka nie polepsza mojej sytuacji [emoji14]
 
Do góry