reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Do genetyka możesz spróbować na NFZ. Skąd jesteś? Przy tych podróżach to profilaktyka, może coś się stać ale nie musi. Wydaje mi się że więcej takich problemów możemy mieć jak będziemy już starsze :-) ja u hematologa byłam prywatnie, a u genetyka na nfz

Ze śląska jestem ... a ile czekałaś do genetyka ?
A czy mój gin może wypisać mi skierowanie do genetyka ? Czy muszę iść do rodzinnego ?
I myślicie ze z ta mutacja muszę brać heparynę nawet w trakcie starań ? Czy dopiero jak już się uda ?
 
reklama
@coco07 mam ten sam problem ze nogi w lecie puchnal głównie jak pracowałam i długo siedziałam po8h dziennie no i naczynka na to najlepiej brać Wit B12 ja odkąd biorę już tak nie pękają i nawet troszkę lepiej wyglądają nogi. Wieczorem podeślę Ci zdjęcie tych witamin na prawdę pomagają. Na puchnace nogi polecam herbatę pokrzywowa
 
Dlugo sie zalatwia jakies badania?trzeba isc do specjalnej poradni na takie badania?umowic sie szybciej?czy ide na badanie krwi prywatnie i mowie co lekarz kazal sprawdzic i oni to tam z tej krwi badaja?
Ja poza zwykla krwia nigdy nic nie robilam w pl.
 
Dziękuje @Takaja123 ❤️
Czyli dobrze rozumiem ze wyszła mi najgorsza mutacja z tych badanych?:(
@Loli05 A o jakie badania konkretnie pytasz? Ja robiłam 2 tyg po poronieniu zespół antyfosfolipidowy, jechałam w jeden dzień 5 min w gabinecie i wyniki po Ok 10-14 dniach na maila. Z trombofilie możesz ogarnąć to w ten sposób ze zamawiasz na stronie testdna pakiet (jeśli to zrobisz do godz 14 i wybierzesz opcje płatność przy odbiorze, najprawdopodobniej kurier dowiezie ci to jeszcze tego samego dnia) robisz wymaz z policzka, pakujesz próbki do koperty i zamawiasz na stronie kuriera po odbiór. Na wyniki czekasz do 14 dni roboczych i po wyniki logujesz się na stronie online.Czyli do ogarnięcia nawet w tak krótkim czasie jaki będziesz w Polsce...;)
Jeśli jesteś zainteresowana tymi badaniami i masz jakieś pytania to pisz :) ja tez tu niedawno byłam zielona we wszystkim, ale dziewczyny bardzo bardzo mi pomogły ❤️ (I nadal pomagają:))
 
Hej dziewczyny zrobiłam betę i wyszła 270:) moja ginekolog zleciła mi luteine 2xdziennie dopochwowo i powtórzyć betę w czwartek.
Lekko pobolewa mnie podbrzusze i już się boję... Czy to normalne?
 
Hej dziewczyny zrobiłam betę i wyszła 270:) moja ginekolog zleciła mi luteine 2xdziennie dopochwowo i powtórzyć betę w czwartek.
Lekko pobolewa mnie podbrzusze i już się boję... Czy to normalne?
Na początku często brzuch boli jak na okres. Także myślę że to jak najbardziej normalne. Może po tej luteinie przejdzie :) trzymam kciuki i powodzenia na najbliższe 9 miesięcy, oby byly bardzo nudne :)

Dziewczyny moje Dziecię chyba chce pozbyć mnie wątroby...no sobie ją dzisiaj tak Łobuz upodobał że szkoda gadać :) On to już chyba nie ma tam za dużo miejsca...
 
Hej dziewczyny zrobiłam betę i wyszła 270:) moja ginekolog zleciła mi luteine 2xdziennie dopochwowo i powtórzyć betę w czwartek.
Lekko pobolewa mnie podbrzusze i już się boję... Czy to normalne?

Jak najbardziej. Tez się bałam, ze to coś złego, ale gin mi napisała, ze macica się rozciąga, wszystkie więzadła.. także się nie denerwuj na zapas [emoji813]️

Za Was wszystkie trzymam kciuki [emoji1364]

@Oczekujaca123 za Ciebie i maluchy najbardziej[emoji1364][emoji813]️ mam nadzieje, ze leżysz z dupką do góry, a maluchy są na swoim miejscu.

Ja mam fraxy zapobiegawczo, wyniki na zespół antyfosfolipidowy miałam dobre, ale mimo to gin przepisuje mi fraxy 0.4mg. Na razie działa, dziecko żyje, ma się dobrze.
Jestem dobrej myśli. :)
 
Kochana,a to byla pierwsza ciaza?czy masz juz dzieci?
Ja sie tak zastanawiam,bo mam juz syna(mialam problemy pod koniec z lozyskiem) i tak sobie mysle wlasnie czemu przestalo serce bic,czy rzeczywiscie przypadek/los czy cos jest nie tak.ale tez srednio wierze ze nagle mam jakas chorobe skoro mialam normalna donoszona ciaze po pierwszym mcu stran.juz wtedy by sie cos dzialo chyba...nie wiem.nie mam jak zrobic badac a bedac tydzien w Polsce tez pewnie nie duzo zdzialam?nawet nie wiem ile sie czeka na jakies badania ,czy zdazylabym je odebrac.co myslicie co moglabym zbadac w tydzien przez pobranie krwi czy czegos?ginekolog w poniedzialek,wylot powrotny tydzien pozniej do Uk.
To była moja pierwsza ciąża o którą staraliśmy się 2 lata. :( A jeżeli chodzi o problemy to dziewczyny tutaj często pisaly że często po pierwszej ciazy choroba czy problemy się aktywuja. ;/ także może tak być, że jednak coś jest nie tak.
 
reklama
Ze śląska jestem ... a ile czekałaś do genetyka ?
A czy mój gin może wypisać mi skierowanie do genetyka ? Czy muszę iść do rodzinnego ?
I myślicie ze z ta mutacja muszę brać heparynę nawet w trakcie starań ? Czy dopiero jak już się uda ?
Do genetyka polecam Genom w rudzie śląskiej dość szybkie terminy, zrobią też kariotypy. Najlepiej mieć od razu skierowanie dla siebie i meza będzie szybciej.
Hematologa też miałam z nfz - w klinice hematologii i immunologii w Katowicach na Francuskiej/Reymonta/Dąbrowskiego tam są wejścia z 3 się. Zadzwoń sobie tam. Mi kazali.mailem.wyslac wyniki. Wysłałam wypis że szpitala ze urpdzilam w 23tc plus wyniki z test dna i za tydzień miałam.wizyte tam zrobiono mi cały pakiet krzepnięcia zespół antyfosfolipidowy itp.
Byłam też j immunologa prywatnie w Będzinie u dr Papugi Szeli pierwsze wizyta prywatnie na drugą wpisała mi już NFZ i też cały pakiet na zespół antyfosfolipidowy zrobiła. Ale tam to już dłużej trwało.
 
Do góry