reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w epoce pandemii...

Ewela1990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Marzec 2020
Postów
197
Witam.
Czy ( raczej na pewno) ktoras z Was jest w ciąży w całej tej panice związanej z wirusem?
Bo ja zaczynam się obawiać troszkę na serio[emoji17]
Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za rady. Chyba faktycznie jeszcze poczekam żeby nie biegać za często na te wizyty i niepotrzebnie się narażać. Czuję się dobrze, póki co nie mam żadnych innych objawów. Zresztą pierwsza ciąże miałam idealna, ani razu nie wymiotowałam, pracowałam prawie do końca. Oby było tak też tym razem :)
reklama
...
Screenshot_20200320_184348_com.vbulletin.build_101.jpeg
 
Ja jestem w 28tc, mieszkam w Hiszpanii. Mmy juz 20.000 osob zarazonych, 1000 ofiar. Rodzic mam 1.06 i boje sie, ze do tego czasu sie tu nie uspokoi. Do corci niala przyleciec babcia na czas pobytu w szpitalu, sadze, ze nie bedzie to mozliwe, a nikogo tu nie mamy...
Współczuję!! Ja mam przynajmniej kogoś do opieki, siostra mojej mamy tu jest i mama mojego faceta.. Trzymam kciuki!!!!!
 
Moje pytanie czy wasi partnerzy pracują normalnie czy praca zdalna ?? Ja jestem przerażona bo jutro mój mężczyzna wraca do pracy po półtorej tyg urlopie który wziął żeby nie spotykać się z ludźmi. No ale urlop się skończył i musi wrócić. Siedzą w pokoju w 15 osób komputer przy komputerze więc dużego odstępu między pracownikami nie ma. Masakra. Będę teraz przeżywać stres kosmiczny codziennie :( nawet nie mam możliwości spać osobno :/ zastanawiam się czy nie powiedzieć mu żeby się na czas pandemii wyprowadził do rodzinnego domu, ale czy to wogóle rozwiązanie patrząc że niewiadomo ile to potrwa...
 
Moje pytanie czy wasi partnerzy pracują normalnie czy praca zdalna ?? Ja jestem przerażona bo jutro mój mężczyzna wraca do pracy po półtorej tyg urlopie który wziął żeby nie spotykać się z ludźmi. No ale urlop się skończył i musi wrócić. Siedzą w pokoju w 15 osób komputer przy komputerze więc dużego odstępu między pracownikami nie ma. Masakra. Będę teraz przeżywać stres kosmiczny codziennie :( nawet nie mam możliwości spać osobno :/ zastanawiam się czy nie powiedzieć mu żeby się na czas pandemii wyprowadził do rodzinnego domu, ale czy to wogóle rozwiązanie patrząc że niewiadomo ile to potrwa...
Tak szczerze przyznam, nie wyobrażam sobie żeby mój partner teraz wrócił do biura. Pracuje z domu i na pewno jeszcze będzie pracował, nawet jeśli firma udzieli zgody żeby pracownicy wrócili do pracy w biurze. U nas w budynku jest plus minus 3tyś ludzi, więc ryzyko, że coś się stanie jest na serio duże. Ja też pracuję w tej firmie i jego menadżerka wie, że jestem w ciąży więc na pewno w razie czego udzieli zgody na jego pracę zdalną. Ciekawa jestem bardzo kiedy wrócimy do normalności 😓
 
Tak szczerze przyznam, nie wyobrażam sobie żeby mój partner teraz wrócił do biura. Pracuje z domu i na pewno jeszcze będzie pracował, nawet jeśli firma udzieli zgody żeby pracownicy wrócili do pracy w biurze. U nas w budynku jest plus minus 3tyś ludzi, więc ryzyko, że coś się stanie jest na serio duże. Ja też pracuję w tej firmie i jego menadżerka wie, że jestem w ciąży więc na pewno w razie czego udzieli zgody na jego pracę zdalną. Ciekawa jestem bardzo kiedy wrócimy do normalności 😓
Bardzo Ci zazdroszczę ! Mój partner zgłaszał że jestem w ciąży i prosił o możliwość pracy zdalnej bo pomału ją wdrażają ale dziennie odsyłają na pracę zdalna około 4 osób a w całej firmie jest ich koło 200. Dostał odpowiedź na swoje prośby że "dam Ci znać kiedy Ty będziesz mógł przejść na pracę zdalną"... Oczywiście szefostwo i Ci co nad nim już dawno siedzą w domu, a ich tak pomału po te 3-4 osoby odsyłają. Więc niby nadzieja na pracę zdalną jest ale kiedy to niewiadomo.
 
reklama
@Catar - nie wiem czy pracodawca Twojego Męża zdaje sobie sprawę z tego, że nie wdrażając żadnych środków ochronnych naraża się na konsekwencje w postaci pozwu i wypłaty odszkodowania gdyby któryś z pracowników zaraził się w pracy. Dlatego przecież wszystkie sklepy i biura próbują w jakiś sposób chronić pracowników, montują pleksy, rysują linie na podłogach - bo jeśli nie zrobisz NIC to znaczy, że narażasz życie i zdrowie pracowników. I to świadomie, bo chyba nie da się ukryć, że mamy ogłoszony stan epidemii.
Jedyne, co chyba możecie w tej sytuacji zrobić to złożyć oficjalny wniosek (mail, pismo) o skierowanie na pracę zdalną lub dostosowanie warunków pracy do aktualnej sytuacji epidemicznej, tj. praca w odpowiedniej odległości od siebie, w małych grupach i z zapewnieniem środków dezynfekujących. Może jak szefostwo zobaczy oficjalne pismo to przyspieszą to wysyłanie ludzi na pracę zdalną.
 
Do góry