reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza w uk

Margot czytałam w necie o tej grzybicy. Z tego co było tam napisane, to faktycznie stosuje się ten lek, który Ci przepisali. Dodatkowo smaruje się pierś maścią przecwigrzybiczną Clotrimazol lub Pimafucin. U dziecka, mimo, że nie ma widocznych pleśniawek, zaleca się pędzlowanie buzi zawisiną Nystatyny (tez jest na grzybicę). Jeżeli nie robi się tego u dziecko, to ono zaraża matkę i tak w kółko. Dali Ci coś dla dzidzi???
Dodatkowo, jeżlei przyczyną grzybicy była antybiotykoterapia, powinno się zażywać jakiś probiotyk np. LaciBios Femina.
Jeżeli już wystąpiła grzybica, należy unikać słodyczy. Cukry są pożywką dla grzybów. Nalezy róznież bardzo dbać o higienę, zmieniać staniki codziennie, prać, najlepiej później je przeprasować gorącym żelazkiem. Nie dopuszczać, żeby wkładki laktacyjne były mokre, wilgoć również sprzyja grzybkom. To tak w skrócie co wyczytałam, może Ci się przydadzą te informacje.
 
reklama
cześć Madlen :-) dzięki, że pytasz!!! dobrze się czuję, od piatku jestem już w domu. Powoli zaczynam prać, segregować ciuszki małego, swoją torbę do szpitala. Przeraziłam się ile mam tych ubranek, kocyków, pościeli itp:szok: spokojnie wystarczyłyłoby pół z tego albo i mniej:baffled: nie wiem kto to nakupował???:-D
Dzisiaj miałam wizytę w gp, jak to wizyta...standartowo, ciśnienie, mocz, słuchanie bicia serduszka. Ale trafiłam na innego lekarza i zbadał mi brzuch, podotykał, pomierzył. Wszystko w normie i co najważniejsze , bo już sama próbowałam odgadnąć...Julek siedzi głową do dołu:tak: Martwiłam się trochę, bo do tej pory nikt mi nic nie badał ani nie mówił co i jak...a sama to sobie mogę akurat zbadać. No ale dziś już się uspokoiłam, Młody w blokach startowych:-)
A co tam u Ciebie? jak córcia?
Reszta dziewczyn już chyba nie zagląda na ten wątek...szkoda...może się jeszcze odezwą? nie ma żadnych dziewczyn w ciąży mieszkających w Uk?
 
Hej dziewczyny, widze ze nikt nie ma czasu pisac.. Jak sie macie i wasze pociechy? u mnie ok ale po wielkich przebojach.. bylam w polsce na swieta i sie okazalo ze mala bardzo malutko przybrala na wadze i ze mam malo pokarmu i dlatego ciagle mi plakala.. teraz dokarmiam ja sztucznym i jest calkiem innym dzieckiem i juz nie placze 24h.. tutaj pewnie w zyciu nikt by na to nie wpadl bo wg mojej poloznej/ pielegniary srodowiskowej i GP wszystko bylo ok- zero porad i opieki.. majac 4 tyg mala wazyla tylko 3 kg - waga ur 2.86kg.. ciaglemi tu mowili zebym sie nie martwila ze malo przybiera i ze najwazniejsze zeby nie chudla!..polska lekarka za glowe sie zlapala.. teraz juz dobrze- mala przybiera na wadze itp ale szok byl dla mnie dowiedziec sie ze mam malo pokarmu bo mala ciagle ssala.. Myslalam ze ze skoro ssie to mleko jest..karmilam ja non stop a tu taki rezultat.. pokarmu mam polowe z tego co ona potrzebuje zjesc wiec ja dokarmiam..
A co u was kochane? dajcie znac jak u was rzeczy sie maja :) pozdrawiam
 
reklama
Hej Margit

Dobrze ze znalazlas sie u dobrej lekarz. I mala spokojniejsza, a wtedy I ty sie lepiej czujesz.
Tak szybko dostaliscie paszport dla malej,?

U nas nie jest zle karmie piersia mala jak dotad przybiera ok 300g tygodniowo. Troche ze spaniem nam nie idzie niestety. Ale pewnie I do tego dojdziemy. Mala smieje sie I gaworzy, jest slodkim dzieckiem, starsza Siostra bardzo jest za nia. Choc czase jest zazdrosna, ale to chyba nieuniknione jest niestety
 
Do góry