reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża wczesna zagrożona

hej mam 27 lat jestem w 7 tygodniu ciąży i mam krwiaka o wielkości 7 mm i mam do tego lekkie plamienia brązowe czy te plamienia mogą być od tego krwiaka ? ale lekarz zalecił mi leżenie a jak robicie sobie śniadania
Ja tez w ciazy mialam krwiaki, bralam wpierw luteine ale ze dostalam uczulenia to przeszlam na duphaston. Krwiaki u mnie sie wchlonely okolo 10 tygodnia a plamienia moga byc. Zawsze jak cos Cie niepokoi mozesz udac sie do lekarza albo na SOR i tam tez zrobia ci usg.
 
reklama
U jednych się wchlania u innych oczyszcza u nas na watku jest dziewczyna która ciągle plami mimo że już niby się oczyścil ten krwiak i też musi lezec cały czas a zaczela 4 miesiąc także myślę że wszystko zależy od organizmu . Pytałaś o spacer hm On pewnie sam w sobie by niezaszkodzil tylko pytanie czy to ubieranie się i cały zabieg przygotowywania nie miałby jakiegoś wpływu jednak trzeba się trochę nagimnastykowac żeby teraz się ciepło ubrać. Może poproś męża żeby przewietrzyl tak na maxa pokój gdzie Leżysz i po jakimś czasie tam wróć a może za mało pijesz? Ja za mało pilam i przez to miałam częste bole głowy na początku . Odpoczywaj dużo a na pewno będzie wszystko oki :)
 
no i co wtedy jak by się odkleiło po tym 24 tygodniu dziecko by zmarło
Jak najszybciej trzeba znalesc się w szpitalu i wykonać cc (po 24 tyg dziecko ma szansę przeżyć ) ale przy odklejenia łożyska jest zaledwie kilka-kilkanaście minut na to by wykonać cc i uratować dziecko. Ale szansa na to że się coś takiego wydarzy jest jak 1:150 czy w innych badaniach 1:200. Zły tryb życia np. palenie w ciąży zwiększa to prawdopodobieństwo.
 
Hej mam takie pytanie dotyczące jeszcze krwiaka w ciąży na jakim boku trzeba leżeć by się szybciej się wchłonął czy to ma jakieś znaczenie w ogóle ?
 
Hej mam takie pytanie dotyczące jeszcze krwiaka w ciąży na jakim boku trzeba leżeć by się szybciej się wchłonął czy to ma jakieś znaczenie w ogóle ?
Był tu juz podobny temat, poszukaj, ale z tego co pamiętam to dziewczyny pisały tylko o tym że trzeba dużo wypoczywać i prowadzić oszczędny tryb życia. Nie pisały że trzeba leżeć na którymś boku (zresztą tak na logikę tez mi się nie wydaje by to miało jakieś znaczenie).
 
@natka2890 dziwie sie temu wszystkiemu co piszesz. Masz krwiaka, czyli ciaze zagrozona poronieniem, by tego uniknac musisz bezwzglednie lezec. Wolno ci tylko do ubikacji, ewentualnie cos do jedzenia. Zadne spacery. Na poczatku kosmowka jest dosc delikatna i w kazdej chwili moze sie oddzielic od macicy i dziecko nie przezyje. Nie zamierzam cie straszyc ale mam wrazenie, ze na duzym luzie do tego podchodzisz. Udaje sie krwiaka przetrwac, ale trzeba sie stosowac do zalecen. I skoro masz krwiaka to dziwie sie, ze lekarz nie dal ci progesteronu na podtrzymanie ciazy i tworzenie sie lozyska. On tez sprawia, ze krwiak sie lepiej wchlania.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry