reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża wczesna zagrożona

Dołączył(a)
13 Styczeń 2018
Postów
12
hej mam 27 lat jestem w 7 tygodniu ciąży i mam krwiaka o wielkości 7 mm i mam do tego lekkie plamienia brązowe czy te plamienia mogą być od tego krwiaka ? ale lekarz zalecił mi leżenie a jak robicie sobie śniadania
 
reklama
Ja krwiaka nie miałam.
Dostałaś jakieś leki, krwiak powinien się wchłonąć. Śniadanie sobie zrób normalnie;) tylko żyj bez biegania, bez pośpiechu, bez dzwigania itd.
 
Mi robił mąż przed wyjściem do pracy kanapki i cherbate w termosie, chciałam sama ale mi nie pozwolił, wstawalam tylko do WC i szybki prysznic
 
Wracając z wc zabieraj z kuchni jedzenie do łóżka. Za każdym razem gdy idziesz siku rób coś drobnego np odnieś talerz, otwórz okno itd

Bardzo ważne, nie możesz przetrzymywać moczu żeby mniej wstawać. Nie możesz mniej pic żeby mniej sikać.
 
@Jadwiga orłowska ma rację - Absolutnie NIE WOLNO Ci ograniczać płynów, żeby mniej sikać.
"Woda pełni kluczową rolę w przyswajaniu, transportowaniu i wykorzystaniu składników pokarmowych – gdy jej brakuje, krew sie zagęszcza i wszystko pływa w niej jak w gęstej zupie. Umożliwia szybką i bezpieczną eliminację toksyn i pozbycie się z organizmu ubocznych produktów przemiany materii. Dzięki wydalaniu przez skórę pary wodnej utrzymujemy stałą temperaturę ciała. Podczas ciąży znaczenie wody jeszcze wzrasta. Wodaspożywana przez przyszłą mamę jest niezbędna do prawidłowego rozwoju płodu, zwłaszcza komórek ośrodkowego układu nerwowego, które są szczególnie wrażliwe na jej niedobór. Picie odpowiednich ilości wody wpływa tez na produkcję płynu owodniowego, który odgrywa bardzo ważną rolę: chroni nienarodzone dziecko przed urazami i infekcjami, zapewnia mu stałą temperaturę. Prawidłowa objętość płynu owodniowego umożliwia płodowi wykonywanie ruchów rozwijających jego mięśnie, jest też konieczna do właściwego rozwoju płuc. Poza tym prawidłowe nawodnienie organizmu przyszłej mamy zmniejsza uciążliwe dolegliwości związane z ciążą, takie jak poranne nudności i wymioty, zaparcia, suchość skóry czy infekcje dolnego odcinka dróg moczowych. Zwłaszcza te ostatnie w przypadku niedoboru płynów mogą prowadzić do nawrotów schorzenia lub infekcji wstępującej, która grozi takimi konsekwencjami, jak: zapalenie nerek, poród przedwczesny, wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu płodu, infekcja wewnątrzmaciczna płodu, niska masa urodzeniowa."
Tak jak pisze @mamakubusia87 - żyj wolno, oszczędzaj się, odpoczywaj, ale zrobienie kanapki czy herbaty nie powinno zaszkodzić. Najlepiej poradź się swojego lekarza prowadzącego, bo my nie jesteśmy w stanie ocenić jak groźna jest sytuacja. Krwiaki to bardzo częsta przypadłość na początku ciąży, ma je Ok 20% kobiet. Będzie dobrze! Powodzenia!
 
Hej dzięki za odpowiedzi a powiedzcie mi a głowa też wasz bolała pd tego leżenia i wychodziłyście chociaż na 5 lub 10 minut na dwór aby się przewietrzyć
 
mi nie zapisał żadnych leków tylko kazał leżeć , oszczędzać się i się nie denerwować i też powiedział mi lekarz ze krwiak się wchłonie
 
reklama
mi nie zapisał żadnych leków tylko kazał leżeć , oszczędzać się i się nie denerwować i też powiedział mi lekarz ze krwiak się wchłonie
Wszystko zależy też gdzie ten krwiak jest. Ja nie wiedziałam że mam, w 9 tygodniu pękł i dostałam krwawienia. Znalazłam się wtedy w szpitalu i byłam tam chyba 4 dni później leki i tak jak mówisz oszczędny tryb życia. Jednak z 4 latka w domu to trudne. Także nie podnosiła jej absolutnie nie sprzatalam nie robiłam obiadu. Pozostałe czynności jak śniadania lekka zabawa siku mycie wyjście na dwór np żeby pojechać do mamy na obiad robiłam. Za miesiąc przytulne moja druga księżniczkę więc nie jest tak tragicznie. Nie mówię tego żebyś ty robiła to samo żebyś potem nie miał a wyrzutów bo ktoś na forum kazał ale po to żebyś sama rozsądnie oceniła sytuację. Jeśli tylko możesz to odpoczywaj jak najwięcej a będzie ok
 
Do góry