reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe dolegliwości

Ja muszę zjadać odpowiednią ilość, tzn. nie za dużo, i nie za mało, bo inaczej mdli mnie jeszcze bardziej. Po niektórych produktach dostaję zgagi, np. po cebuli, kawie - nawet inki pić nie mogę.

Tak jak w poprzedniej ciąży nie przechodzą czedolady, batoniki i inne takie rzeczy. Poprzednio na początku ciąży jadłam jajka i banany, i chleb z masłem. A do moich ulubionych dań, które wogóle mi nie przeszkadzały należały frytki i pizza. I w tej chwili są do jedyne wyroby fast food'ów, które zjadają moje dzieci.

W poprzedniej ciąży ogromnie drażniły mnie zapachy. Nie zdawałam sobie sprawy, że np. rosół czy pomarańcze potrafia tak śmierdzieć. Nie byłam w stanie otworzyć lodówki, bo jak sobie tylko wyobraziłam zapach węlin i innych rzeczy dobiegajacy z jej środka, to niedobrze mi było na samą myśl. Teraz węch nie daje mi tak czadu, przynajmniej na razie.
 
reklama
Mnie też drażnią niektóre zapachy np. smażonego mięsa bleee, a tak wogóle to niemam ochotki na mięso wogole fuj fuj.
 
witajcie dziewczyny :)
poniewaz my zachodzilismy swiadomie,wiec ja juz przed terminem miesiaczki wiedzialam,ze jestem w ciazy.Termin mam orientacyjnie na 12 kwietnia,ale to jeszcze przed usg i reszta badan.Cyce to mnie tak bolaly,ze mialam ich dosc!Ale sie troche uspokoily.Siusiu robilam czesto,teraz juz sie unormowalo.Z tym jedzeniem,to tez roznie bywa-bo czasem na mysl o jedzeniu juz jestem syta :D no i czasem pobolewa mnie podbrzusze i tez nie wiem,czy tak ma byc,a przed wtorkowa wizyta u gina nie bolalo.
Chcialam w pazdzierniku wyprodukowac raczka,ale poniewaz mam juz 33 lata i slyszalam o bezowulacyjnych okresach,to zaczelismy wczesniej-i wyszlo od razu :D no i dobrze,baran tez moze byc :D
Pozdrawiam
Beata
 
witam dziewczyny! jestem w 10-tym tyg ciazy i jak na razie to zle sie czuje.maz mnie pociesza,za to normalne :p oczywiscie nie mam apetytu,kazdy zapach zmusza do wymiotow nie uzywam nawet perfum.ciagle jestem zmeczona,przesypiam dnie i noce ,czuje sie slaba... :mad: nie wiem jak dotrwam do konca.ale pomimo tych dolegliwosci dumnie pokazuje juz spory brzuszek i juz nie moge sie doczekac kiedy ujrze dzidziusia :) :) :) dla niego wytram ten dlugi czas ps.chce miec w przyszlosci 4 dzieciakow :) pozdrawiam ;)
 
oj koral kochana to widze niezła gromadke chcesz ,,, mi tam narazie wystarczy te jedno :) chociaz nie wiadomo jak to bedzie miualam juz 2 usg i lekarz twierdzi ze jest jeden dzidzius ale obawiam sie ze moze byc dwojka ponieważ moj tato jest blizniakiem i moj chlopak rowniez ,,, wiec mozliwosc jest ,,, ale mam nadzieje ze jest jednak napewno jedno :) buziaczki
 
moj kochany maz tez najchetniej chcialby miec blizniaki :p ale facetom to sie latwo mowi.zreszta chyba bym sobie nie poradzila sama przy takiej gromadce.mieszkamy 1000 km od naszej rodziny i jestesmy zdani tylko na siebie :( pozdrowionka
 
ja sie dzis jakos zle czuje. Glowa mnie boli, kicham i wogole. Mam nadzieje, ze sie nie rozchoruje. W piatek mnie przewialo, w weekend sie moglam doprawic, a tu zadnych lekow lykac nie mozna.
Mloda Mamusiu - nie mialas jeszcze USG?
Ja tez moglam miec blizniaki, ale na usg wyszlo , ze jest jedna dzidzia.
Koral - to super , ze tyle bys chciala dzieci, ja sie narazie przyzwyczaiam do mysli o tym jednym, ale chcialabym miec docelowo 2.
 
A mnie strasznie napady głodu męczą, staram się nie objadać słodyczami chociaż mam na nie smaka. Staram się jabłko albo jakiś inny owoc przegryść.
No i od wczoraj coś mnie brzucholek pobolewa tzn. nie jest to jakiś mocny ból tylko takie kłucie, pikanie lekkie szczególnie po lewej stronie, co to może być???
Może akurat dzidzia się tam usadowiła - niewiem ::)
 
reklama
niczka miałam juz 2 razy usg i wyszło ze jest jedno ale znajomi mmowia ze blizniaki mozna zobaczyc jedene pozniej a drugie wczesniej ze roznie to bywa pozdrawiam
 
Do góry