reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

tusia1

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Maj 2005
Postów
31
Witam.
Moja dzidzia od kilku dni ma zapadniete ciemiączko. Często daję jej pić ale mimo to ciemiączko nadal jest zapadnięte. Dodaje, że Mała nie chce za bardzo jeść, tylko pije "litrami" herbatkę. Czy może to być związane z ząbkowaniem?
Pozdrawiam
 
reklama
Moze jesli zabkowanie powoduje u niej rozluznienie kupki. Dawaj wiecej witaminy D3 i duuuuzo picia.
Moja mala ma takie troszke zapadniete caly czas i lekarz powiedzial, ze dlatego ze pomalu zarasta. Ale jesli nie ma innych obiawow odwodnienia nie ma sie czym martwic.
Pozdrawiam S.
 
Kochane, moja córcia za parę dni skończy 3 m-ce.
Od jakichś czterech dni ma wkleśnięte ciemiączko.
Nie cały dzień tzn. czasem wszystko wraca do normy a np. za godzinę znowu jest dołek ...
Słyszałam, że może to być jedna z oznak odwodnienia. Karmię ją piersią, nie wydaje mi się, żeby za mało piła, na wadze przybiera prawidłowo, robi siusiu ...
Bardzo się tym martwię. Czy wasze dzieciaczki miały coś takiego?
 
niby strasznie to nie wyglada, skoro mala dobrze sie czuje i wszystko poza tym jest w porzadku. z tego, co czytalam o ciemiaczkach miewaja kaprysy :)

ale proponuje jednak sie uspokoic u kogos bardziej kompetentnego. pediatra pewnie wam nie zaszkodzi. moze wiecej witaminki D? a moze to taka uroda malenstwa? daj szybciutko znac, co wam poradzila sila fachowa! i nie martw sie, bo jesli dziecko jest wesole i ma apetyt, to nie moze byc nic okropnego! buziaki ogromne!
 
naja ma racje,ale faktycznie ja tez u swojego malucha to obserwuje. Tez jest wesoły,pilje,siusia a wklesniete ma tylko jak mamgo ogłówka do góry. Jak byłam u pediatry na szczepieniu to badała na leżoco lekko podnoszac główkę.
 
Klusia ja tez to obserowowałam u mojego maluszka, ze sa pory dnia kiedy ciemiączki wydawało sie wklęśniętę - mnie martwiło jeszcze że tak mocno pulusije, ale wszytsko było ok. Tak na prawdę zobaczyłam dopiero mooocno wklęsłe ciemiączko jak mały był chory i trochę odwodniony. Pozdrawiam
 
Klusia
Ja niedawno miałam taki sam problem, mimio, że Mała piła bardzo dużo. Pediatra zlecił większą dawkę wit. D3 aż do 4 kropel. Ponadto zrobiłyśmy badania krwi i moczu-czekamy na wyniki. Lekarz powiedział, że zapadnięte ciemiączko może być przyczyną niedoboru wit. D przy szybkim przyroście masy ciała dziecka. A zauważyłaś pocenie się główki dziecka? Zobacz też czy nie ma z tyłu płaskiej główki. Na pewno wszystko bedzie ok - nie martw się :)
Pozdrawiam
 
Bardzo Wam dziękuję. Tusia faktycznie zauważyłam, że mała ma często spoconą główkę .... a cała reszta jest chłodna.
 
reklama
Ja mam podobny problem. Przy każdej wizycie u pediatry pani doktor mówi, że masz bardzo duże ciemiączko i nie zarasta. Przez ostatnie 2 tygodnie zwiększyła ilość kropel Vigantolu do 3 (dotychczas 2). Miesiąc temu mała miała różyczkę i strasznie się pociła. Myślałam, że to przy tej różyczce, ale to było spowodowane wysokimi temperaturami i chyba zbyt ciepło ją ubierałam. Karmiąc ją (piersią) wieczorem po kąpieli miała całą główkę mokrą, reszta była ok. I mniej więcej od tego czasu zauważyłam u niej wklęsięte i bardzo mocno pulsujące ciemiączko. Bardzo mnie to zaniepokoiło i dziś wybieramy się do lekarki. Podobno lepiej, jak ciemiączko wolniej zarasta niż za szybko. Też się wystraszyłam, że może mała jest odwodniona. Nie chce pić przez smoczek ani niekapek a łyżeczką tylko kilka łyczków. Dajcie znać jak to jest u Was? Co powiedział lekarz? A ile płynów wypijają Wasze maluszki?Moja ma 9 miesięcy i udaje mi się jej podać ok. 100 ml dziennie. Chyba trochę za mało, nie?
Miłego dnia! :) :)
 
Do góry