reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny a wiedzialyscie ze nie kazdy fotelik pasuje do kazdego auta? Ja sie dzis dowiedzialam i nie mialam o tym pojecia, ze fotelik przed zakupem trzeba przymierzyc do auta i tam z boku na foteliku jest poziomica narysowana i wedlug tej poziomicy fotelik musi byc dopasowany. No i jeszcze ze jak juz sie zapnie ten fotelik to raczka musi byc pionowo. Nie moze byc zlozona ani pod skosem, bo ona tez zabezpiecza przycewentualnym wypadku. W zyciu nie mialam pojecia o takich rzeczach.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja wiedziałam :-D ale dlatego że nie jest to moje pierwsze dziecko a poza tym w naszej rodzinie od kilku lat co jakiś czas pojawia się jakiś maluch więc jestem w miarę na bieżąco ;-)
Jedyne o czym nie miałam pojęcia jeżeli chodzi o fotelik to baza, zawsze mi się wydawało że to zbędny gadżet i że pełni funkcję jedynie ułatwienia wpiecia fotelika do auta, nie sądziłam że ma takie znaczenie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dziecka w aucie

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja wiedziałam :-D ale dlatego że nie jest to moje pierwsze dziecko a poza tym w naszej rodzinie od kilku lat co jakiś czas pojawia się jakiś maluch więc jestem w miarę na bieżąco ;-)
Jedyne o czym nie miałam pojęcia jeżeli chodzi o fotelik to baza, zawsze mi się wydawało że to zbędny gadżet i że pełni funkcję jedynie ułatwienia wpiecia fotelika do auta, nie sądziłam że ma takie znaczenie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dziecka w aucie

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
Nam mowili ze baza nie zwieksza bezpieczenstwa, tylko niweluje bledy rodzicow podczas zapinania fotelika pasami. Ze jak jest fotelik bardzo dobrze zapiety to daje takie samo bezpieczenstwo jak baza.

Dzis bylo z ludzmi co szkola wlasnie z tych fotelikow.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
to prawda, ze bez bazy fotelik tez moze byc w pelni bezpieczny - ale dociaganie tych pasow na foteliku przy jeczacym maluchu jest bardzo upierdliwe.
 
Nam mowili ze baza nie zwieksza bezpieczenstwa, tylko niweluje bledy rodzicow podczas zapinania fotelika pasami. Ze jak jest fotelik bardzo dobrze zapiety to daje takie samo bezpieczenstwo jak baza.

Dzis bylo z ludzmi co szkola wlasnie z tych fotelikow.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie prawda, baza zwiększa bezpieczeństwo
Fotelik, nawet dobrze przypięty podczas zderzenia ruszy się i uderzy w siedzenie auta,dlatego ważne jest by pałąk był rozłożony bo wtedy chroni dziecko przed uderzeniem w ten fotel, mając bazę nie ma możliwości by fotelik wykonał jakikolwiek ruch
 
to prawda, ze bez bazy fotelik tez moze byc w pelni bezpieczny - ale dociaganie tych pasow na foteliku przy jeczacym maluchu jest bardzo upierdliwe.
Wystarczy wykonać prosty test, zapnij fotelik tylko w pasy bezpieczeństwa, najmocniej jak potrafisz dociagnij a potem uderz w fotelik od tyłu,poleci momentalnie do przodu a wiadomo że działa na niego niewielka siła
Wystarczy oodrobina wyobraźni żeby wiedzieć co się stanie z nim podczas wypadku
 
Tequila, nam tak mowili ludzie ktorzy prowadza z tego szkolenia. Wiekszosc ludzi zle zapina foteliki. Zeby go dobrze zapiac trzeba sie troche nameczyc. Ale dobrze zapiety fotelik da tyle samo bezpieczenstwa co baza.
Ja sobie tego nie wymyslilam, tak nam mowili. A jak robisz test ten co mowisz i przy szarpnieciu fotelik idzie do gory to jest zle zapiety i trzeba go na nowo zapinac. Rak nam mowili. Jak fotelik jest dobrze zapiety to nie ma prawa przy szarpnieciu sie poruszyc.

No dobrze przy uderzeniu foteluk najpierw poleci troche do tylu a potem do przodu i palak go przyblokuje. Inaczej zachowa sie fotelik z baza i bez ale jest tak samo bezpieczny.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tequila, nam tak mowili ludzie ktorzy prowadza z tego szkolenia. Wiekszosc ludzi zle zapina foteliki. Zeby go dobrze zapiac trzeba sie troche nameczyc. Ale dobrze zapiety fotelik da tyle samo bezpieczenstwa co baza.
Ja sobie tego nie wymyslilam, tak nam mowili. A jak robisz test ten co mowisz i przy szarpnieciu fotelik idzie do gory to jest zle zapiety i trzeba go na nowo zapinac. Rak nam mowili. Jak fotelik jest dobrze zapiety to nie ma prawa przy szarpnieciu sie poruszyc.

No dobrze przy uderzeniu foteluk najpierw poleci troche do tylu a potem do przodu i palak go przyblokuje. Inaczej zachowa sie fotelik z baza i bez ale jest tak samo bezpieczny.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
To co piszę też nie jest moim wymysłem i nie chodzi o źle zapiety fotelik bo to nie ja robiłam taki test,fotelik był w 100%dobrze zapięty a pasy zaciągnięte na maxa a wystarczyło uderzenie ręką kobiety, nie jakiegoś siłacza by fotelik uderzył w siedzenie,mi to wystarczyło by kupić bazę,po tym co zobaczyłam nie mogłabym jeździć spokojnie z dzieckiem, cały czas bym się bała, ale każdy ma swoje zdanie, mi nikt nie powie że fotelik bez bazy jest równie bezpieczny, nie po tym co widziałam
 
To co piszę też nie jest moim wymysłem i nie chodzi o źle zapiety fotelik bo to nie ja robiłam taki test,fotelik był w 100%dobrze zapięty a pasy zaciągnięte na maxa a wystarczyło uderzenie ręką kobiety, nie jakiegoś siłacza by fotelik uderzył w siedzenie,mi to wystarczyło by kupić bazę,po tym co zobaczyłam nie mogłabym jeździć spokojnie z dzieckiem, cały czas bym się bała, ale każdy ma swoje zdanie, mi nikt nie powie że fotelik bez bazy jest równie bezpieczny, nie po tym co widziałam
A gdzie to wiezialas? W sklepie? Moze chcieli Ci wcisnac baze. 85% ludzi zle zapina foteliki. Przy uderzeniu reka fotelik nie ma prawa sie ruszyc. Byly przeprowadzane niezalezne testy.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A gdzie to wiezialas? W sklepie? Moze chcieli Ci wcisnac baze. 85% ludzi zle zapina foteliki. Przy uderzeniu reka fotelik nie ma prawa sie ruszyc. Byly przeprowadzane niezalezne testy.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Napewno tak właśnie było, chcieli mi wcisnąć bazę :)i udało im się :)no nic mam już tyle zbędnych gadżetów w domu dla dziecka że jeden więcej nie robi różnicy :)
Mogłam kupić używany fotelik bez bazy i zaoszczędzić kilka stówek przecież nie ma żadnej różnicy :)
 
Do góry