reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ok mam pytanie do tych karmiących piersia - za pierwszym razem u nas to była masakra więc obecną sytuacja jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Czy to normalne/dobre, że niespełna tygodniowy noworodek w nocy śpi 3h i dluzej? Wybudzam co tyle więc nie wiem ile mogłaby spać bez karmienia. No i ostatnia kupa była w nocy z czwartku na piątek. Nie powinna robić ich więcej? Sika dużo, jest bardzo grzeczna, w dzień je częściej i duuuzo śpi. Ogólnie jest bosko, ale ja oczywiście się martwię [emoji58][emoji16]
Pediatra dopiero we wtorek...

Moja spała do 4h i tak było do 3 miesiąca, potem były dużo częstsze pobudki, nawet co godzinę, także ten... 😂
Co do kupy to u nas od 3 tygodnia były nieregularne, tj. czasem codziennie a potem 5 dni przerwy, wg pediatry to normalne. Jak dziecko się nie napina, nie boli brzuszek to tak może być. Kupa powinna być raz w tygodniu jak jest rzadziej to wtedy konsultacja lekarska.
 
reklama
Ok mam pytanie do tych karmiących piersia - za pierwszym razem u nas to była masakra więc obecną sytuacja jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Czy to normalne/dobre, że niespełna tygodniowy noworodek w nocy śpi 3h i dluzej? Wybudzam co tyle więc nie wiem ile mogłaby spać bez karmienia. No i ostatnia kupa była w nocy z czwartku na piątek. Nie powinna robić ich więcej? Sika dużo, jest bardzo grzeczna, w dzień je częściej i duuuzo śpi. Ogólnie jest bosko, ale ja oczywiście się martwię [emoji58][emoji16]
Pediatra dopiero we wtorek...
U drugiej córy było podobnie, przy czym w ciągu nocy miała tylko jedną dłuższą przerwę typu 4-5 h. Jak dochodziło do tych 5h to brałam ją na karmienie przez pierwsze 2-3 tygodnie. Pozniej już nie, ale po jakimś czasie sama zaczęła się częściej budzić.
Odnośnie kup to pediatra mówiła nam podobnie jak napisała ilmenau. Ma być min raz na tydzień, przy czym nalezy obserwować czy dziecko się nie męczy, nie pręży. Przy czym na początku leciała u nas kupa za kupą u jednej i drugiej.
 
Ok mam pytanie do tych karmiących piersia - za pierwszym razem u nas to była masakra więc obecną sytuacja jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Czy to normalne/dobre, że niespełna tygodniowy noworodek w nocy śpi 3h i dluzej? Wybudzam co tyle więc nie wiem ile mogłaby spać bez karmienia. No i ostatnia kupa była w nocy z czwartku na piątek. Nie powinna robić ich więcej? Sika dużo, jest bardzo grzeczna, w dzień je częściej i duuuzo śpi. Ogólnie jest bosko, ale ja oczywiście się martwię [emoji58][emoji16]
Pediatra dopiero we wtorek...
Ciesz się!Ja osobiście syna nigdy nie wybudzalam na jedzenie spal cale noce od początku i też był na cucku.Przybieral bardzo ładnie.
 
No właśnie nie denerwuje się, nie spina więc chyba jej brzuszek nie boli, ale jednak ta kupa trochę mnie niepokoi.
A co do wybudzania to powiedziano mi i w sumie tak też czytalam, że przez pierwsze 2tyg te przerwy w karmieniach nie powinny być dłuższe niż 3-4h że względu na spadki cukru (moja bratanica tak miała, raz nie mogli naprawdę jej wybudzić). No więc będę tego pilnowac, ale jeśli później nie będzie sama się budzić to ja też nie będę.
I wierzcie mi - ja się bardzo ciesze, bo z Lila karmienie było koszmarem i teraz w sumie byłam przygotowana na to samo, a tu taka super niespodzianka [emoji4]
No i nie wiem jak przybiera, dowiem się we wtorek. Co prawda mogłabym pojechać do szpitala i by mi ją zważyli, ale z racji korony wolę tego uniknąć i poczekać.
A też jeśli dobrze trawi to ponoć przy kp kupki może nie być nawet tydzień.
 
Jednak w tych pierwszych tygodniach kupa powinna być codziennie. Nawet więcej niż jedna. Dopiero po 6 tygodniu życia dziecka kupy mogą być rzadziej. Kiedyś tak czytałam na FB jest taka grupa kp. Chyba też pisała.o.tym hafija.
 
Dziewczyny jak się liczy tygodnie ciąży po transferze mrożonego zarodka na cyklu sztucznym? Od 1 dnia ostatniej miesiączki? Gdzieś znalazłam info, że od 1 dnia zażywania luteiny dodać dwa tygodnie? Wtedy mi wychodzi wcześniej niż faktyczny 1dc.
 
Dziewczyny jak się liczy tygodnie ciąży po transferze mrożonego zarodka na cyklu sztucznym? Od 1 dnia ostatniej miesiączki? Gdzieś znalazłam info, że od 1 dnia zażywania luteiny dodać dwa tygodnie? Wtedy mi wychodzi wcześniej niż faktyczny 1dc.
Zakładając, że to blastka - powiedzmy transfer był 25.04 więc - 5 - 14, umowna data ostatniej miesiączki wg mnie to 6.04.
 
Tak, czytalam o tym. I bardzo się martwię.
Z tymi kupami to tak właśnie jest i człowiek się martwi.Pamietamn jak synek robił.raz na jakiś czas z trudem i to trwało dopuki nie wprowadzilam innych produktow i teraz u córci z kazdej kupy bardzo sie ciesze nawet jak jest nad ranem przy zamykajacych sie powiekach.
 
reklama
Tak, czytalam o tym. I bardzo się martwię.
A co dziś też nic nie poszło do pieluszki? Jeśli moczy pieluszki to aż takiego popłochu nie ma. Myślę że też sama masz już doświadczenie i wiesz czy mała łyka pokarm. Nie.stresuj się za bardzo bo to nie pomaga laktacji. Za niecałe dwa dni masz wizytę porozmawiasz z pediatrą, zobaczysz co z wagą.
 
Do góry