reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Hej dziewczynki - ja totalnie przepadlam - z miłosci oczywiscie ;) Kazda chwile spedzam z Natasia ;) Chociaz dzisiaj pierwszy raz jak babcia z nia zostala odwazylam sie y wyjechalam samochodem - nereszcie - na zakupy ;) Malej gestnieja włoski, wyciagamy babole ostatnio co drugi dzien, kapiemy sie codziennie. Troche ma kolki i kupke robi raz dziennie ale znalazlam sposob na noszenie jej na leniwca - to jej pomaga. Codziennie tez lezymy na brzuszku - balam sie ja klasc sama to kłade ja na sobie - mala wtedy cyca szuka ;) Podaje jej tez takie niemieckie herbatki ziolowe hippa - ma duzy apetyt, teraz juz je 100 ml mleczka ;) Łukasz jej kupil taki spory steliryzator z chicco i kilka nowych butelek z dr brownsa. Ten to dopiero oszalal - raz sie poklocilismy bo mialam pretensje ze zalezy mu bardziej na niej niz na mnie ;) Ale pozniej nadrobil
i dostalam w podziekowaniu za urodzenie corki pierscionek ;) Wiem ze sie chwale ale to takie mile i zupelnie sie nie spodziewalam. Mala ma rozne noce ale dzisiaj obudzila sie na karmienie tylko raz - tak pieknie spala - oczywiscie od 6 rano pobudka ;) Chcialam sie was dopytac czy to normalne ze po cesarce juz 3 tygodnie dalej mnie pobolewa brzuch? Kontrole mam dopiero za dwa tygodnie. Mam tez mozliwosc zaszczepic sie pfaiserem na covida i sie zastnawiam czy juz moge?
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczynki - ja totalnie przepadlam - z miłosci oczywiscie ;) Kazda chwile spedzam z Natasia ;) Chociaz dzisiaj pierwszy raz jak babcia z nia zostala odwazylam sie y wyjechalam samochodem - nereszcie - na zakupy ;) Malej gestnieja włoski, wyciagamy babole ostatnio co drugi dzien, kapiemy sie codziennie. Troche ma kolki i kupke robi raz dziennie ale znalazlam sposob na noszenie jej na leniwca - to jej pomaga. Codziennie tez lezymy na brzuszku - balam sie ja klasc sama to kłade ja na sobie - mala wtedy cyca szuka ;) Podaje jej tez takie niemieckie herbatki ziolowe hippa - ma duzy apetyt, teraz juz je 100 ml mleczka ;) Łukasz jej kupil taki spory steliryzator z chicco i kilka nowych butelek z dr brownsa. Ten to dopiero oszalal - raz sie poklocilismy bo mialam pretensje ze zalezy mu bardziej na niej niz na mnie ;) Ale pozniej nadrobil
i dostalam w podziekowaniu za urodzenie corki pierscionek ;) Wiem ze sie chwale ale to takie mile i zupelnie sie nie spodziewalam. Mala ma rozne noce ale dzisiaj obudzila sie na karmienie tylko raz - tak pieknie spala - oczywiscie od 6 rano pobudka ;) Chcialam sie was dopytac czy to normalne ze po cesarce juz 3 tygodnie dalej mnie pobolewa brzuch? Kontrole mam dopiero za dwa tygodnie. Mam tez mozliwosc zaszczepic sie pfaiserem na covida i sie zastnawiam czy juz moge?
Ja już ponad pół roku po cesarce i nadal mnie pobolewa miejsce cięcia. Jak się zle zegne albo zle małego chwycę. Zwykle na koniec dnia jak mały ma gorszy dzień i go dźwigam to cierpię na wieczorem
 
Hej, mialam dzis kolejna wizytę u angielskich lekarzy i monitoring szyjki i krwiaka.. dziad jest taki jak był, wielkość podobna do tej tydzień temu u polskiego gina. Widać na usg jego treści co świadczy o tym że pękł i się wchłania.. Mialam dzis konsultacje z lekarka ze szpitala która mnie prowadzi I ona swoje wywody o tym że obecność krwiaka zwiększa ryzyko infekcji i zapalenia co powoduje nawet pęknięcie pęcherza płodowego.. będę teraz monitorowana co ok.2 tygodnie i mają w 22 tc zrobić mi badanie z krwi które wykaże wysokość ryzyka przedwczesnego porodu.. Żaden z polskich lekarzy nie straszył mnie zwiększonym ryzykiem infekcji i zapalenia, ostatnio półki gin wręcz olal moje pytanie jak tej infekcji zapobiegać.. trafiła mi się bardzo ostrożna lekarka angielska do u Anglików jest raczej rzadkością bo oni są mniej wyczuleni z reguły... Gadałyśmy nawet o przeżywalności wczesniakow i do granicy przywalnosci brakuje nam 5 tygodni 😢 po 28tc jest już ok.95% ale z ryzykiem wlwad wczeniaczych a po 32 tc ryzyko wad wczesniaczych jest bardzo minimalne.. Także walka o każdy tydzień ale z drugiej strony mając szew na szyjce która jest dluga I zamknięta na 37mm zmniejsza się ryzyko ze jakieś medy bakteri się z pochwy przedostaną.. niby stara krew to lepsza jest pożywką dla nich, stąd wyższe ryzyko... Kurcze czy Wam lekarze coś szczególnie zalecali aby zmniejszać ryzyko infekcji oprócz probiotykow ??
@motylek24 Tobie się dlugo wody sączyły i miałaś prawie brak szyjki z tego co pamiętam..? Jak lekarze walczyli z tym aby nie wdała się infekcja ?
 
Gratuluję!!! Porod siłami natury??
Ostatnio krwiak był mniejszy raptem o 0.5cm po 10 dniach, no to jest długi process to jego wchłanianie i oproznianie... Dzis mam kolejną kontrolę tym razem w szpitalu. 19tc kończę dopiero a mam wrażenie że leżę już wieki!

Tak, siłami natury. Dość szybko poszło, bo w 3h 😉

Dobrze, że krwiak się wchłania, chociaż domyślam się, że to leżenie jest dobijające. Jesteś dzielna mamuśka!!! 💪

Dumni i szczęśliwi zawiadamiamy że w dniu 13.04.2021 o godz 10:22 przyszlana świat nasza wyczekiwana córka Zosia, dając nam 3060 g szczęścia i 54 cm wielkości.
Najbliższe tyg będziemy się wzajemnie poznawać i spędzać te cudowne chwilę razem 😍❤️😍

Gratulacje mamusiu!!
Witamy Zosię po tej stronie brzucha! 💕
 
reklama
Tak, siłami natury. Dość szybko poszło, bo w 3h 😉

Dobrze, że krwiak się wchłania, chociaż domyślam się, że to leżenie jest dobijające. Jesteś dzielna mamuśka!!! 💪



Gratulacje mamusiu!!
Witamy Zosię po tej stronie brzucha! 💕
No raczej się nie wchłania bo wymiar na usg dzis bez zmian, do tego nastraszyła mnie lekarka ze oprozniajacy się krwiak stara krwia zwiększa ryzyko infekcji lub zapalenia wewnątrzmacicznego a to z kolei odejściem przedwcześnie wód.. Tego jak dotychczas żaden lekarz mi nie mowil aby było to ryzyko...
 
Do góry