reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
A ten Infacol jest na recepte?

Esiek tu w Uk infacol jest bez recepty do kupienia tak naprawde w kazdym wiekszym sklepie ale w Polsce mozna kupic lepsze kropelki na kolki sam siblex - one sa chyba niemieckie z tego co slyszalam dzialaja lepiej i maja lepszy sklad - mi wlasnie mama je z Polski dowiezie...
 
Ewelina ja tak samo tyle musze sie dowiedziec.. a lasko chodzaca encyklopedia normalnie.. ;-) wszystkiego sie dowiesz i dla innych ciezarowek beda dobre rady..
 
Krople to sabb simplex i z tego co wiem to nie SA dostępne w Polsce bo zostaly wycofane. Ja juz przerobilam bobotic esputicon espumisan i te niemieckie SA super bo dzialaja po kilku sekundach. Dziecko placze a po podaniu od razu zasypia lub przestaje plakac jak ręką odjal. Bardzo dobre tez jest mleko bebilon comfort dla dzieci z kolkami i zaparciami. Nam to mleko bardzo pomoglo. Te krople przywiozla mi kolezanka z Niemiec bo tylko tam SA oryginalne podobno.
 
Dziewczyny zaciekawił mnie temat kropelek na kolkę bo właśnie rozmyślam nad apteczką ;-) SAB SIMPLEX znalazłam bez problemu w necie, tylko jest co najmniej dwóch producentów i to z różnych krajów - nie wiem czy to ma znaczenie :confused: (substancja czynna chyba jest ta sama - Simethiconum ) tylko cena też jest inna :eek::

1) Producent Francja: SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml
2) Producent Niemcy: Sab simplex | Wysyłka cała Polska, Poznań, Warszawa, Wielkopolska | 35 zł oraz http://www.sabsimplex.net.pl/

Mam również prośbę do naszych już rozpakowanych forumowiczek lub tych z Was które mają już apteczkę :-)- dajecie znać co wybrałyście :tak:Wiem że w necie są przykładowe listy ale odbiegają od siebie bardzo zarówno ilością jak i tym co powinno się w takim zestawie znaleźć.
Nie chce mieć wszystkiego - wiadomo - ani też rzeczy których na razie i tak maluchowi podać nie będę mogła - ale chciałabym mieć te podstawowe które mogą się przydać.

Na razie wydaje mi się że powinnam kupić:
- sól fizjoligiczną
- spray do noska z wodą morską
- coś do przemywania pępka (pytanie co wybrałyście bo zauważyłam że to temat rzeka ;-))
- preparat na kolkę
- gaziki jałowe/waciki/patyczki
- aspirator (do usuwania kataru)

pytanie co jeszcze :confused: Bo gdyby uwzględnić wszytko co na tych internetowych listach wstępuje to byłoby tego kilkadziesiąt i chyba z kilkaset zł. trzeba by było zostawić w aptece :shocked2::-p ...
 
Zuzia2011 żeby sprawdzić czy jest nietolerancja laktozy możesz zrobić test kerrego ;) dużo nie kosztuje, a będziesz wiedziała. Niesiesz kupkę Kajtusia do badań i masz wynik tego samego dnia (przynajmniej u nas w PL tak jest)
Nietolerancja właśnie objawia się bolącym brzuszkiem, gazami itp.
Jak karmisz piersią to odciągaj pierwszą fazę mleczka i nie dawaj bo ona ma bardzo dużo laktozy. Może to jest właśnie przyczyna? Jak u ciebie aptamil jest odpowiednikiem bebilonu to ma laktozę na bank. Szymon właśnie po Babilonie dawał nam czadu ….
U mnie z butelek Dr Browna łatwo leci. Smoczki są miękkie do tego stopnia,że jak Ada buzi nie otworzy szeroko to nie wsadzę go nawet bo zgina się. Dla porównania w avencie są twarde smoczki i da się wsadzić przy zrobionym przez dziecko „dziubku”

Zuzia moja Ada je co 3h średnio. W nocy czasami co 4 zdarzy się

Esiek Infacol to taki płyn do podawania dozownikiem przed każdym karmieniem właśnie na ten nieszczęsny brzuszek. U nas w PL jest bez recepty i kosztuje ok. 30zł
Odpowiednikiem są kropelki bobotic i tańsze bo ok. 20zł. U niektórych lepiej działają. Ja dzisiaj kupię bobotic bo infacol skończył się właśnie, a w dwóch aptekach nie było jak chciałam kupić.

Zuzia2011 u nas Sab simplexu nie kupisz niestety. Przy Szymonie koleżanka mi z Niemiec przywoziła bo w aptekach nie było. Teraz chyba też nie ma albo nic nie wiem, że wprowadzili. Można w necie znaleźć ale tak jak Infinity zauważyła… jest dwóch producentów. Ja miałam te niemieckie ;)
A to, że działa Sab simplex najlepiej to prawda bo ma większą zawartość substancji niż np. nasz odpowiednik –bobotic :]

Infinity do pępka polecam octenisept ;)
-gaziki – mi np., w ogóle nie przydały się, a zrobiłam niezły zapas bo myślałam, że będę używała właśnie do przemywania pępka natomiast gazikami nie da się tak dokładnie jak patyczkami do uszu dotrzeć wszędzie ;)
-waciki zawsze ci się przydadzą:] ja kupuję te z kidi większe bo i do wytarcia oczu i do przemycia pupy służą.
-Aspirator do noska- u nas rzecz niezbędna
-Sól fizjologiczna przyda się do noska ale już nie kupowałabym wody morskiej. Albo to albo to ;) choć ja np. nie zakraplam nic do noska Adzie tylko po kąpieli odciągam bez problemu. Przy Szymonie zakraplałam i lekarz zwrócił mi na to uwagę, że w codziennej pielęgnacji nie powinno się tego robić gdyż coś tam ze śluzówką się dzieje to raz, a dwa, że dziecko może zachłysnąć się gdzie był już taki przypadek nie jeden
-Preparat na kolkę czy problemy z brzuszkiem to bobotic, espumisan, Sab simplex
Jeszcze z leków wit D lub D+K w zależności jak będziesz karmiła choć samą D i tak musisz mieć gdyż K odstawia się szybko, a D zostaje
 
A mój mąż wczoraj kupił rzeczy dla cóeczki. Byliśmy na takich targowiskach pod Łodzią (dla dziewczyn z okolic Łodzi to były targowiska w Tuszynie) i kupiliśmy rożek dla małej super jakość za 15zł, kocyk z microfibry za 20zł, prześcieradełka, ubranka... Naprawdę tanio tam jest. Niestety mój mąż wybierał i kupił wszystko różowe :( jedyne co ja wybrałam to kocyk kremowy. Ale naprawde fajne zakupy. Tak więc nasza wyprawka niedługo będzie kompletna. Jak w październiku kupię to co mam w planach to zostana drobiazgi.

A wczoraj siedziałam pół nocy ale udało mi się kupić bilety na mecz siatkarzy Polska - Rosja w Łodzi ale się ciesze :) Wcześniej już polowałam na bilety na narodowy i na wcześniejsze mecze w łodzi ale się nie udawało a teraz są... Już nie mogę doczekać się czwartku :)
 
Właśnie zamówiłam pościel i kamień z serca mi spadł, już za długo się nad tym zastanawiałam, tak samo jak nad wózkiem.

A powiedzcie mi dziewczyny z doświadczenia, czy w mleko i kropelki powinnam się zaopatrzyć na wszelki wypadek, czy dopiero w razie problemów z laktacją wysłać męża do apteki??

I jeszcze mam pytanie odnośnie kosmetyków itp. póki co zaopatrzyłam się w :
1. Sudocrem
2. Ziajka do kąpieli
3. Alantan
4. jałowe chusteczki do pępuszka
5. maltan na sutki

Co jeszcze powinnam dokupić z takich rzeczy??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wczoraj zrobiłam spis ubranek które mam dla Pita i listę rzeczy, które jeszcze muszę kupić.

Dziś drugie spotkanie w szkole rodzenia, temat pozycje werdykalne do porodu ;)

Miłego dnia :)
 
Do góry