reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

Sprzedam tanio bujaczek Fisher Price z serii Rainforest w bardzo dobrym stanie. Zalega u mnie w domu i chce sie go jak najszybciej pozbyc:) Cena tylko 100zł. Kontakt- Magda: 693 403 478.

http://zapodaj.net/bcd29c252ebf3.jpg.html

cos link nie dziala i trzeba go skopiowac aby otworzyc zdjecie

 
reklama
a ja spałam wyjątkowo dobrze :szok: zazwyczaj w pełnię mam problem z zaśnięciem i w ogóle ze spaniem, a tu taka niespodzianka. no i Feliks nie kopał za bardzo, także ta pełnia i mu chyba służyła :-)

a może po prostu to wszystko to zasługa tej wspaniałej poduchy w kształcie "C" :-D mimo wszystko poważnie polecam zaopatrzenie się w takową, o ile jeszcze nie macie :-)
 
hahaha - zostanie Ci tak, zostanie:))) Ciążowa bezżenność to zaprawka do opieki nad noworodkiem i niemowlakiem - od 3 miesiecy nie przespałam jednym cięgiem dłużej niż 4 godziny - ba - jak nawet mogę spać to nie śpię, tak sie organizm zaprawił:) Ale jak czasem przychodzi kryzys to padam jak betka w sekundę.

no ta bezsennosc daje w kosc, a jeszcze to wstawanie do WC aaaaaaaa!
natomiast tak od 2 tyg moje dziecko noca przesypia ciagiem 7-8h mimo swoich 4 tyg. ;-) takze mozna sie wyspac, zalezy od dziecia:-) w dzien za to szaleje tak,ze o godz.21 ze zmeczenia juz nie widze na jedno oko :eek:


a "C" poducha swietnie sie sprawdzila w szpitalu dla mnie, no i teraz dla misi :-)
 
Ostatnia edycja:
hej nasza mała ma 3 tygodnie i początkowo tez przesypiała po w nocy po 6, 7 godzin ale położna na patronażu powiedziała, że tak nie może być i najdłuższa przerwa jaką może mieć to raz na dobę cztery godziny a tak to maksymalnie po trzy godziny. I jeśli nie budzi się sama to trzeba ją dobudzać i karmić. Tak robię jest to męczące ale zwiększa jej się przybór wagi. A Wy dziewczyny jak karmicie? Czekacie na pobudkę dziecka czy dokarmiacie w jakiś regularnych odstępach?
 
wiesz RITA ja na poczatku tez budzilam, przynajmniej probowalam bo wiedzialam,ze koniecznie trzeba dziecko nakarmic,zeby nie bylo tak dlugiej przerwy, ale mojej corki nie dawalo sie wybudzic, chyba tylko wrzucenie jej do kubla z zimna woda moglo by przyniesc jakis efekt:-D wiec zdecydowalismy,ze na noc dokarmiamy mm i potem po konsultacji z polozna ona powiedziala,ze mala pieknie przybiera wiec jedna taka dluga przerwe moze miec, nawet jesli jest to 8h. rano po przebudzeniu miska ma super apetyt i nadrabia zaleglosci :-) natomiast w dzien mala spi ksiazkowo w sensie 2-3 h i budzi sie na jedzonko:-)
 
No ja do tej pory karmię małego jeszcze 2 razy w nocy. Gabryś po urodzeniu ważył 2,5 kg więc trzeba go było podtuczyć :p w ciągu miesiąca podwoił swoją wagę :O obecnie jest mutancko gruby :p i fanatycznie ciągnie cyca.
I o co chodzi z tym karmieniem w nocy. Nocne mleko jest inne niż mleko dzienne. Wynika to z wydzielania innych zestawów hormonów. To powoduje że mleka jest więcej, jest tłuściejsze i posiada więcej skladników. Dlatego tak ważne jest nocne karmienie, na nim dziecko tyje i regeneruje siły. w dzień dzieci więcej sobie piją niż jedzą. Po jakimś czasie dziewczyny zobaczycie że maleństwa inaczej łapią pierś i inaczej ssą podczas picia.

Oczywiście jesli dziecko przesypia noc i przybiera na wadze to nie ma co cudować :p to juz zależy od dziecka :)
 
Do tego co napisała Mysio dodam tylko, że nocny pokarm ma kilkukrotnie więcej tłuszczy omega 3, które sa odpowiedzialne za rozwój mózgu - moja połozna i pediatra nie pytały ile młody je, tylko ile razy je w nocy - to je tylko interesowało. Tez mam dalej minimalnie 2 karmienia w nocy - koło 1 i koło 5 rano, idzie się przyzwyczaić, a wyspie się w 2013:)
 
reklama
Fakt idzie się przyzwyczaić do nocnego karmienia a to co napisałyście jest super ważne bardzo Wam dziękuję.
 
Do góry