reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

reklama
Najlepiej przemywać skórę małej zwykłą przegotowaną wodą i zrezygnować przy zmianie pieluszki z wycierania skóry chusteczkami nawilżonymi, smarować pupę Bepanthenem albo zasypać zasypką lub zwykłą mąką ziemniaczaną. Powinnaś też wietrzyć skórę małej i podczas zmiany pieluszki pozwolić jej poleżeć parę minut z gołą pupą.
 
Ostatnia edycja:
Rita - a nie zmieniłas pieluszek? Ja mojemu odparzyłam pupsko raz, po zmianie z Pampersów zielonych na Dadę - po prostu przyzwyczaiłam sie, że na pampersach on całą noc wytrzymuje - otóż na Dadzie nie... Poza tym to złote dziecko, nie płacze na siku w pieluszce czy nawet na kupę - zmieniam co 3-4 godziny, albo jak akurat przyuważę kupsztala. Każde dziecko jest inne - jednemu nic nie zaszkodzi a inne będzie non toper odparzone, choc bedziesz wciąz przy przewijaku stała.
 
Używam pieluszek Dada od początku. Smaruje odparzenie Sudocremem. Staram się by pupa była maksymalnie dużo na powietrzu. Co zaowocowało m.in."osraniem" kanapy i trzech kocy, ponieważ moja córka umiejętnie kilka razy pokonała przeszkodę z ceratki i pieluch tetarowych.Maka tez staram się sypać. Staram się jak mogę a tu odparzenie robi się coraz większe, jak na nie patrze to mi się płakać chce. Słyszałam jeszcze o opcji kąpieli z dodatkiem krochmalu lub siemienia lnianego. Może ktoś taki sposób stosował i da znać czy to mogło by pomóc?
 
Ja kąpałam małego w krochmalu jak miał problemy ze skórą (nie odparzenia). Trochę pomogło, możesz spróbować. Tylko, że u nas położna po takiej kąpieli nie kazała małego smarować żadnymi balsamami, a u Twojej małej raczej wskazane jest nawilżanie, żeby skóra się przesuszała i dalej nie podrażniała.
Jeśli po 2-3 dniach w kąpieli w krochmalu małej się nie poprawi, to zmykaj do lekarza. Może lepiej, żeby małą zobaczył lekarz, zwłaszcza, że odparzenie się powiększa pomimo pielęgnacji. Takie odparzenie pupy może przerodzić się w pieluszkowe zapalenie skóry.
 
Rita, a może to jednak pieluszki - Dada jest dobra, o tyle, że nie przecieka, jednak powierzchnia jest wilgotna - testowałam - wypróbuj zielone Pampersy - teraz jest na nie promocja w Tesco: 150 szt za 87,99 - to niewiele więcej jak za Dadę. Ja pieluchy kupuję tylko na promocjach i nie wychodzi źle - nie mam tylko gdzie tego trzymac:)

Ps. Jakby ktos na te Tescowe pieluszki się skusił, to oni mają tendencję do ustawiania tych promocyjnych w jakimś dziwnym miejscu sklepu, a nie w dziale z pieluchami - w razie czego pytajcie obsługę.

Ps2. Przydatna stronka: http://promobaby.pl/kategoria-pieluchy.html
 
Ostatnia edycja:
laski sorki, czasem coś luknę co u Was - ale przepraszam, nie udzielam się tutaj - tylko piętro wyżej :* mamuśki 2011...ale dzidzię z tego roku też mam:)

na odparzenia - Tormentiol - przy mojej trójce, sprawdzone:):):) raz posmarowane, góra dwa i jest już dobrze - niestety u nas sudocrem masakrował takie sprawy jeszcze bardziej;/dlatego nie używam tego "przereklamowanego" specyfiku już od pierwszego dziecka, - nie smaruję niczym - chyba, że zauważę, że cokolwiek za długo pieluszka była, lub za rzadka kupcia - to wtedy stary sprawdzony Linomag..i naprawdę starszy synek miał odparzenie raz a porządne, córcia też raz przy ząbkach i kupkach 7xdzień, a najmłodszy maluda odpukać jeszcze nie miał - i to nie jest kwestia "wyrodności" mamy :):):) czasem wystarczy, że kupka miała zbyt kwaśny odczyn, za długo w pieluszce, albo jej zmiana (tak jak Flaurka pisała) u nas to była kwestia kup...my używamy od kwietnia 2011 Dady z przerwą na Toujours z Lidla i Rossmana - jak dla mnie bardzo w porządku pieluszki:)
 
spać nie mogę bo za 2 godz jadę do szpitala.. wczoraj na wizycie u lekarza dostałam skierowanie do szpitala.


w niedziele rozpoczęłam 40tc a mała nadal główką do góry,


więc na 05.09.2012 środa rano mam zaplanowaną cesarkę, jak wszystko będzie ok to na weekend będziemy już w domu :)


postaram się do Was napisać i opowiedzieć o CC jak tylko będę mogła...


trzymajcie się ! myście pozytywnie ! dozobaczenia za parę dni!
 
ssekrett - POWODZENIA, będzie dobrze!!!:-)

wczoraj miałam potworny wypadek, nabawiłam się tyle strachu co nie miara... gotowałam zupę i odkrywając pokrywkę trochę wrzątku uderzyło w mój brzusio :((((( na sobie miałam koszulkę, szybko ją odkleiłam i pobiegłam pod zimną wodę, a 15 min później wylądowałam w ambulatorium chirurgicznym w szpitalu... na całe szczęście to tylko powierzchowne oparzenie (w bodaj 3 miejscach), które nie zagroziło ciąży; założyli mi opatrunek z jakąś maścią chłodzącą i dziś idę do aldemedu do chirurga na jego zdjęcie i na dalsze leczenie... :( do końca ciąży nie podchodzę do garów :( za mną pierwsza noc, której spokojnie nie przespałamn od początku ciąży :(
 
reklama
Do góry