reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Daj znać jak po wizycie , a ty byłaś na prenatalnych trzecich ? Wczoraj w nocy słuchałam tych chłopaków bo znów miałam atak leków, rzeczywiscie fajnie mówią o t. Narazie tylko pierwszy odcinek przesłuchała . Widzisz czyli na twoim przykładzie widać że leki lekami , a rzeczywiście wszystko jest w naszej głowie.

Jest w glowie i to jest niesamowote bo ja kilka razy do roku mam jakis przeblysk i to co normalnie wywoluje we mnie strach i potrEbuje lekow, nic mi nie robi i normalnie funkcjonuje (chodzi o rozne sytuacje).
A innego dnia myslalam ze mi przeszlo a tu niespodzianka i dopadl mnie lek w tej samej sytuacji.
Najgorsze jedt to ze dla mnie te leki sa wyeolane bardzo stanem emocjonalnym bo ich nie da sie logicznie wyjasnic skoro raz sa a raz ich nie ma...
 
reklama
Hej kochana, nie jestes sama. Zrob dobie plan skanow i odhaczaj dni, moze sprobuj chodzic na usg raz w miediacu to wtedy bedziesz miala potwoerdzenie ze wszystko jedt ok i po paru wizytach moze zmienisz nastawienie.

Znam to uczucie, ja bardzo duzo czytalam o nerwicy i ciszy na poczatku i swirowalamze od stresu i atakow paniki moge poronic.

Sprovuj nie czytac za duzo o provlemach a zamiast tego kup sobie fajna ksiazke o przebiegu ciazy i ja czytaj. Polecam ta z zalaczonego onrazka.

Zobacz załącznik 868696

Poza tym tak jak dziewczyny wspomnialy, wszystkie tu mam problemy z nerwica. Ja mam tak samo jak przed ciaza ale nie moge wspomagac sie lekami wiec czuje sie odizolowanana bardzo od swiata bo u mnie najwieksza konselwencja nerwicy sa leki przed sytuacjami soolecznymi bo nawet lekko zdenerwowana mam drzace rece i cala gotuje sie w sobie.

Speovij terapii z pcuchologiem lub hipnoterapii.

Trzymaj sie!! [emoji4]
To wizyty akurat tak mi lekarz ustala co miesiąc narazie . Dzięki popatrzę na te książkę. Walczę z tym czytaniem ale czasem mam atak i muszę poczytać bo mnie roznosi i szukam aż do tad aż znajdę coś co przypomina mi objawy ale nie jest bardzo groźne oczywiście natrafiłam na najgorsze ale jakoś z tego wychodzę. Narazie myślę że o aż tyle czasu do konca...dziś miałam prenatalne ale dziwny gość mi to robił mało mówił i teraz czekać na wynik muszę .
 
Ja już po wizycie.34tc i mała wazy 2650.Za tydzien wizyta u kardiologa i to on ma decydować gdzie i kiedy mam rodzić
 
A jak z serduszkiem? Badali? Czy Dopiero za tydz bedzie wiadomo czy ta wada zniknela?
Gin. w tej kwestii zdaje się na kardiologa.Nie pytałam już czy coś widzi w sercu.Reszta jest ok.Za tydzień będę wiedzieć,w którą stronę to idzie.Jedynie gin.mówił,że przy tym zwężeniu cieśni aorty, o które jest podejrzenie to wprowadza się jakiś cewnik żeby udrożnić.Ale nie chcę się nakręcać i zostawiam to do przyszłego wtorku.Ja się jedynie cieszę,że dostałam to dodatkowe badanie bo tak bym nadal nie wiedziała i po porodzie mogłabym doznać szoku.Jak możecie dziewczyny to poproście o to badanie
 
Gin. w tej kwestii zdaje się na kardiologa.Nie pytałam już czy coś widzi w sercu.Reszta jest ok.Za tydzień będę wiedzieć,w którą stronę to idzie.Jedynie gin.mówił,że przy tym zwężeniu cieśni aorty, o które jest podejrzenie to wprowadza się jakiś cewnik żeby udrożnić.Ale nie chcę się nakręcać i zostawiam to do przyszłego wtorku.Ja się jedynie cieszę,że dostałam to dodatkowe badanie bo tak bym nadal nie wiedziała i po porodzie mogłabym doznać szoku.Jak możecie dziewczyny to poproście o to badanie

Ok to chociaz to, no to czekamy, daj nam znac, fajnie ze tak w miare na spokojnie teraz do tego podchodzisz albo orzynajmniej “swiadomie”

Ja mam usg 13 tyg za tydzien. Ostatnie mialam w 6 tyg i widzielismy juz bijace serduszko... teraz sobie wkrecam ze nie wiadomo jak jedt twraz czy rosla dzidzia, czy serduszko dalej bije. Jedyne co mnie pociesza to jedt to ze brzuch mi urosl i mam juz pileczke taka niesmiala.

Do tego w ten weekend planuje wziac hydro i juz panikuje o wszystko naraz - ze zaszkodzi dziecku, ze mi nie pomoze i ze bede miala atak paniki wsrod ludzi jak wyjdziemy.

Ale dzisiaj odwazylam sie wprost porozmawiac z moim partnerem o tym ze mam fobie spoleczna - i wiec co? Jestem dumna z siebie i jakos ulzylo mi... on sie domyslal z noich opowiesci i z tego jak zaczelam unikac ludzie teraz od kiedy jestem w ciazy. Powiedzial ze orzejdziemy przez to razem. Dobrze miec fo u boku ale czuje sie i tak z tym samotna...
 
Ok to chociaz to, no to czekamy, daj nam znac, fajnie ze tak w miare na spokojnie teraz do tego podchodzisz albo orzynajmniej “swiadomie”

Ja mam usg 13 tyg za tydzien. Ostatnie mialam w 6 tyg i widzielismy juz bijace serduszko... teraz sobie wkrecam ze nie wiadomo jak jedt twraz czy rosla dzidzia, czy serduszko dalej bije. Jedyne co mnie pociesza to jedt to ze brzuch mi urosl i mam juz pileczke taka niesmiala.

Do tego w ten weekend planuje wziac hydro i juz panikuje o wszystko naraz - ze zaszkodzi dziecku, ze mi nie pomoze i ze bede miala atak paniki wsrod ludzi jak wyjdziemy.

Ale dzisiaj odwazylam sie wprost porozmawiac z moim partnerem o tym ze mam fobie spoleczna - i wiec co? Jestem dumna z siebie i jakos ulzylo mi... on sie domyslal z noich opowiesci i z tego jak zaczelam unikac ludzie teraz od kiedy jestem w ciazy. Powiedzial ze orzejdziemy przez to razem. Dobrze miec fo u boku ale czuje sie i tak z tym samotna...
Też miałam takie obawy cały czas , ja na początku cały czas dopatrywalam się jakiś zmian w ciele czy nic się nie dzieje, caly czas się balam czy serduszko bije, potarzalam sobie caly czas ze nie ma co się martwic jak i tak noe mam na to wplywu. Jak przuszek co soe zaokrągla to napewno wszystko dobrzed ja potem mialam takoe urzadzenie do sluchania tetna żeby soesnoe denerwowac i uzywalam az to poczucia ruchow. Dobrze,er miec taką osobę, mój mąż też mnie bardzo wspiera. Wogole mu nie przeszkadza że coś ze mną się dzieje , jest pełen optymizmu , i całe szczęście. Bo jakby jeszcze on się przejmował moim stanem to by była tragedia. Pomogło mi to że chodzi ze mną do psychologa, słucha co mówię i wie dokładnie co czuje po tych spotkaniach i co się ze mną dzieje , naszczescie jestem na tyle otwarta przy nim że mogę mówić o wszystkim . Po porodzie będę już chodzić sama niestety.
 
Też miałam takie obawy cały czas , ja na początku cały czas dopatrywalam się jakiś zmian w ciele czy nic się nie dzieje, caly czas się balam czy serduszko bije, potarzalam sobie caly czas ze nie ma co się martwic jak i tak noe mam na to wplywu. Jak przuszek co soe zaokrągla to napewno wszystko dobrzed ja potem mialam takoe urzadzenie do sluchania tetna żeby soesnoe denerwowac i uzywalam az to poczucia ruchow. Dobrze,er miec taką osobę, mój mąż też mnie bardzo wspiera. Wogole mu nie przeszkadza że coś ze mną się dzieje , jest pełen optymizmu , i całe szczęście. Bo jakby jeszcze on się przejmował moim stanem to by była tragedia. Pomogło mi to że chodzi ze mną do psychologa, słucha co mówię i wie dokładnie co czuje po tych spotkaniach i co się ze mną dzieje , naszczescie jestem na tyle otwarta przy nim że mogę mówić o wszystkim . Po porodzie będę już chodzić sama niestety.

Suoer ze masz takie wsparxie w mezu. Ja w moim przyszlym tez ale rozmowa o noich lekach jedt ogolnie trudna bo sama przed soba wiele lat ukrywalam prawde.

A co to za urzadzenie do sluxhania tetna? Brzni jak cos co musze miec... podasz mi nazwe i skad kupilas? Czy to bezpieczne dla dzidzi?
 
Suoer ze masz takie wsparxie w mezu. Ja w moim przyszlym tez ale rozmowa o noich lekach jedt ogolnie trudna bo sama przed soba wiele lat ukrywalam prawde.

A co to za urzadzenie do sluxhania tetna? Brzni jak cos co musze miec... podasz mi nazwe i skad kupilas? Czy to bezpieczne dla dzidzi?
Jak już wspominałam wcześniej w mojej najbliższej rodzinie jest ginekolog , i dał mi swój stary detektor tętna , na allegro jest ich pełno, jak zaczęłam czuć ruchy to go oddałam, jutro jak będę w ośrodku postaram się zobaczyć jaka moc miał , żeby był bezpieczny , mój był napewno bezpieczny , ja tak co 3 dzień sobie przykładalam żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze :)
 
reklama
Jak już wspominałam wcześniej w mojej najbliższej rodzinie jest ginekolog , i dał mi swój stary detektor tętna , na allegro jest ich pełno, jak zaczęłam czuć ruchy to go oddałam, jutro jak będę w ośrodku postaram się zobaczyć jaka moc miał , żeby był bezpieczny , mój był napewno bezpieczny , ja tak co 3 dzień sobie przykładalam żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze :)

Tak wspominalas, rozumiem, ja chyba w sumie widzialam cos takiego w internecie. Jak ida ci die dprawdzic to prosze dsj znac jak sie nazywa a ja popatrze w Internecie.
Dzieki :)
 
Do góry