reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CISNIENIE KRWI

Agatatje

MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)
Dołączył(a)
9 Październik 2005
Postów
2 159
tak sie zastanawiam, czy wasze cisnienie sie zmienilo w stosunku do tego sprzed ciazy?
ja mialam normalnie niskie czyli cos okolo 100/80
a ostatnio jak bylam u gina to 123/94
nie wiem czy to z wrazenia hehe, ale sie zastanawiam jak to jest z tym cisnieniem w ciazy ::)
 
reklama
Ja zawsze miałam wysokie ale w ciaży to miewam niezłą hustawke. Muszę codziennie mierzyć i kontrolować i w dodatkku dieta małosolna i magnez. A tak przy okazji pierwsza ciaże zakończyłam z wynikiem 190/100 ;D ;D ;D
 
ojojoj, sumka, niezle!
czyli tak ogolnie to, to cisnienie rosnie?czy sie husta?
 
A to chyba indywidualna sprawa. U mnie sie huśta. Czasem spada nawet do 120/80 i wtedy wkładam zapałki w oczy. Jak ide do lekarza to na widok piguły serce mi mało nie wyskoczy z piersi i wtedy murowane 150/90i. Ale lekarz mnie trzyma na zwolnionku bo mam strasznie stresującą pracę.
A co do skoków ciśnienia to staram się nie przytyć tyle co ostatnio bo nie dziwię sie sercu że wymięka jak dostaje 23 kg do dzwigania gratis ;D ;D Dietke bezsolną omijam łukiem bo sól uwielbiam. Zastępuję ja taką solą potasową.
A swoja drogą dzięki cisnieniu wyladowałam przed porodem na patologii wiec ominął mnie stres czy zdążę, czy mnie przyjmą, jak poznam czy to już, a warunki miałam jak u mamci w domku.
 
Generalnie w ciazy troche rosnie cisnienie ale jak urosnie za duzo to jest problem.Ja mam narazie raczej niskie i mam nadzieje ,ze nie urosnie za mocno ;) Norma jest do 130/85 o9d 140/90 mozna mowic o nadcisnieniu.
P.S. Sumko nie boj sie tak pigul ;) (wiekszosc nie jest taka straszna)ja tez jestem pigulka ;D
 
łojoj - to jak Wam napiszę moje ciśnienie - to złapiecie sie za gflowę ::)
sumka pisze:
A to chyba indywidualna sprawa. U mnie sie huśta. Czasem spada nawet do 120/80 i wtedy wkładam zapałki w oczy.
a co bys powiedziała Sumka- na moje cisnienie (po kawie:):):) - 75/50 ? :p i lekarz powiedział - łojacie :) ale poradził, by zbytnio sie nie martwić niskim- bo w ciazy czasem spada..rośnie- a bardziej niepokojące jest wyzsze niż niższe. Ostatnio - 2 tyg temu już miałam OK- 100/80.. 8)
Moja kolezanka przez wysoki ciśnienie w ciaży- jak pojechala do szpitala- jeszcze bardziej skoczylo- miała cesarkę :(, ale urodziła slicznego zdowiutkiego chłopczyka:) dzis Mały ma 4 latka 8)
 
No Rusałko ja przy takim cisnieniu musiałabym byc podłączona pod respirator ;D
 
ja mam dosyć wysokie miedzy 140/90 a 160/90, doszly do tego obrzęki mam nadzieję że lekarz nie potwierdzi zatrucia ciążowego????
 
reklama
U mnie standard obecnie to 90/60, przed ciążą zawsze miałam 120/80. Nawet przy tym niskim ciśnieniu jakoś sobie radze bez kawy- tylko czasami zasypiam tak nieoczekiwanie-siadam na łózku, i robię się momentalnie senna- a potem to już twardy kilkugodzinny sen:D. A cała rodzina ma niezły ubaw.
 
Do góry