reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciśnienie w ciąży

ja nigdy nie miałam niskiego i za pierwszym razem rzeczywiście miałam jeszcze 140/75, ale za drugim razem i każdym kolejnym zaczęło spadać i w końcu zatrzymało się na 100/75 :)
 
reklama
widze,że te niskie ciśnienie w ciąży nie jest niczym nienormalnym :)
a powiedzcie mi czy was też tak od czasu do czasu boli podbrzusze? mnie np dziś tak boli i nie wiem czy powinnam sie martwić, czy może to normalne bo macica sie poszerza.
 
nimitii mnie juz brzuch nie boli tak jak na poczatku od rozciągania się. ale np wczoraj mnie pobolewał tak jak bym miała jakies problemy trawienne.. Ciężko mi zinterpretowac ktory bol jest na co ;)
 
Hej,

Moje normalne cisnienie w ciazy to okolo 130/80, ponoc jak dlugo nie jest wyzsze niz 140/90 to ok, ale to tez wszystko zalezy od tego co sie robilo przed mierzeniem cisnienia, np jakbym sie pizzy najadla wieczorem i potem mierzyla cisnienie, to z 160/90 wychodzi...dlatego najlepiej jest mierzyc cisnienie rano, po spoczynku :)

Pozdrawiam
 
jako niskociśnieniowiec widzę zmianę w ciąży.

Zawsze miałam w okolicy 90/50. Jakby pierwsze było powyżej 100 to znak, że albo po kawie, albo jestem zła albo właśnie przetańczyłam parę piosenek przy sprzątaniu :)

Natomiast teraz , codziennie zaraz po przebudzeniu mierzę ciśnienie . Zawsze pierwsze jest pomiędzy 100 a 110 drugie 50-70. Nie wiem czy to dobrze czy to źle, jeśli miałoby to wzrastać wraz z ciążą to w 40 tyg skończe na 160/90
 
Kurcze widzę, że większość z was ma niskie ciśnienie. Fajnie wam. Ja jestem na Dopegycie 5 tabl na dobę i nadal ciśnienie około 140/80. Dziś dwa razy 150/90. Jak mi nie spadnie w przeciągu 2-3 dni to szpital znowu... :/

W pierwszej ciąży Dopegyt 2x1 załatwił sprawę i było wszystko ok. A teraz dokładają i dokładają tabletki i wraz rośnie...

Nie wiem co robić, bo czasem mam 130/70 czuję się dobrze i wtedy głupio jechać do szpitala, bo nic mi się nie dzieje. Jakbym miała cały czas 150/90 to bym pojechała i spokój... a tak to nie wiadomo co robić.

Ma może któraś podobnie?
 
the_white_one ja jestem niskociśnieniowcem dla mnie 130/70 to już dużo, więc niestety ci nie pomogę, trzymam kciuki aby udało Ci się uregulować ciśnienie. Powodzenia.
 
reklama
w sobote trafiłam do szpitala i tam miałam okazje zapytać panią gin. czy takie niskie ciśnienie jest normalne. Powiedziała, że niczym nie powinnam sie martwić, że to własnie dobrze i bardzo typowe dla ciężarówek :)
 
Do góry