reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co dalej?

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Cześć dziewczyny. Jestem na forum już jakiś czas. Mam córkę z 2019 roku. W tym roku od maja zaczęliśmy starania o drugie dziecko. Niestety 4 cykle nieudane. Po trzecim nieudanym cyklu zastanowiło mnie to ponieważ w 1 ciąży 1 cykl (stracona), w drugiej ciąży 2 cykl. Od jakiegoś czasu robię testy owulacyjne (wiem, że owulacje występują) na usg wszystko w porządku, są pęcherzyki, odpowiednie endometrium itd., ostatnia owulacja potwierdzona monitoringiem. Miesiączki regularne, na nic nie choruję. Przed staraniami wyregulowałam tsh, bo w ciąży mam podwyższone. Poza ciążą mieszczę się w widełkach.
Ze względu na wiek (w listopadzie kończę 42 lata) zrobiłam badanie AMH. Niestety mój wynik to 0,2 ;( Mój ginekolog mówi, że to nie ma znaczenia i jesienią będę w ciąży i nie kazał robić żadnych badać, tylko się starać (dodam, że jestem jego pacjentką prawie 15 lat, zna moją historię i też trochę się znamy).
Nie daje mi to spokoju i zrobiłam kilka podstawowych badań. Zastanawiam się czy z takimi wynikami mam szansę czy tracę niepotrzebnie czas... Nie robiliśmy jeszcze badania nasienia.
Wiem, że są tutaj dziewczyny ze sporym doświadczeniem, może się wypowiedzą? Może doradzą. Ginekolog dał nam czas do końca roku, ale zrobiłam już badania żeby w razie czego nie tracić czasu. Dziękuję za wszystkie porady. Oto moje wyniki:
 

Załączniki

  • IMG_3970.jpg
    IMG_3970.jpg
    48 KB · Wyświetleń: 270
  • IMG_3968.jpg
    IMG_3968.jpg
    71,8 KB · Wyświetleń: 92
  • IMG_3971.jpg
    IMG_3971.jpg
    69 KB · Wyświetleń: 94
reklama
Cześć dziewczyny. Jestem na forum już jakiś czas. Mam córkę z 2019 roku. W tym roku od maja zaczęliśmy starania o drugie dziecko. Niestety 4 cykle nieudane. Po trzecim nieudanym cyklu zastanowiło mnie to ponieważ w 1 ciąży 1 cykl (stracona), w drugiej ciąży 2 cykl. Od jakiegoś czasu robię testy owulacyjne (wiem, że owulacje występują) na usg wszystko w porządku, są pęcherzyki, odpowiednie endometrium itd., ostatnia owulacja potwierdzona monitoringiem. Miesiączki regularne, na nic nie choruję. Przed staraniami wyregulowałam tsh, bo w ciąży mam podwyższone. Poza ciążą mieszczę się w widełkach.
Ze względu na wiek (w listopadzie kończę 42 lata) zrobiłam badanie AMH. Niestety mój wynik to 0,2 ;( Mój ginekolog mówi, że to nie ma znaczenia i jesienią będę w ciąży i nie kazał robić żadnych badać, tylko się starać (dodam, że jestem jego pacjentką prawie 15 lat, zna moją historię i też trochę się znamy).
Nie daje mi to spokoju i zrobiłam kilka podstawowych badań. Zastanawiam się czy z takimi wynikami mam szansę czy tracę niepotrzebnie czas... Nie robiliśmy jeszcze badania nasienia.
Wiem, że są tutaj dziewczyny ze sporym doświadczeniem, może się wypowiedzą? Może doradzą. Ginekolog dał nam czas do końca roku, ale zrobiłam już badania żeby w razie czego nie tracić czasu. Dziękuję za wszystkie porady. Oto moje wyniki:
Przede wszystkim badania nasienia! :)
 
To masz całkiem niezłe te wyniki.
Nie jestem tylko pewna - podwyższone FSH może wskazywać już na okres okołomenopauzalny + do tego niskie AMH.
Trzeba działać. Coś więcej Cię martwi w tych wynikach?
 
Teoretycznie to, że jestem już na rezerwie jeśli chodzi o komórki jajowe. Nie wiem czy starać się jeszcze naturalnie czy z takimi wynikami mamy na to szansę.
Z drugiej strony nie dziwię się, że komórki są na wyczerpaniu. Odkąd pamiętam moje cykle zawsze są owulacyjne. Od fazy lutealnej zawsze liczę 14 dni.
 
Ja bym chyba zrobiła dla wszystkiego badanie drożności jajowodów, żeby nie tracić czasu. W pierwszą ciaze zaszłam po 3 cyklach starań w drugą po 1,5 roku, przy wszytskich dobrych wynikach. Okazało się że jajowody są zapchane. W drugim cyklu po drożności udało się zajść w drugą ciążę.
 
reklama
Do góry