reklama

Co na żelazo?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez ozminka, 25 Listopad 2011.

1. ozminka

ozminka Początkująca w BB

Drogie mamy :) Co możecie polecić mi na niski poziom żelaza:)? Anemii nie mam, robiłam badania, jednak troszke trzeba zadbać o żelazo :)

2. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Z pożywienia polecam szpinak,buraczki,wątróbkę,wołowinę.
    A z farmakologii to Tardyferon,jest dobry bo dodatkowo z kwasem foliowym.A tego nam kobietom nigdy za wiele.

3. reklama
  4. markettta

markettta Aktywna w BB

dobra dieta + jakiś sprawdzony suplement żelaza

5. ozminka

oj tak tak dobra dieta:) wiadomo :) szukam wlasnie jakiegos dobrego i sprawdzonego suplementu! duzo poczytalam o chela ferr, dosc pozytywne opinie, stosowalyscie:)?wole miec jednak pewnosc ,...:)

6. markettta

markettta Aktywna w BB

grunt by suplement który zakupisz był żelazem w postaci "Chelatu" wtedy nie bedziesz miała kłopotów z przyswajaniem, zapytaj w aptece :-)

7. ozminka

a kazdy suplement posiada postac chelatowa?? co to w ogole znaczy bo cos nie moge znalezc... dziekuje:)

8. karol.nowal

karol.nowal Początkująca w BB

Nie każdy suplement czy lek posiada postać chelatowaną magnezu. Producent musi zaznaczyć to na opakowaniu, oprócz chelatu są jeszcze mleczany magnezu, tlenki, węglany- które nie wchłaniają się w ogóle. Chelat to połączenie magnezu z aminokwasem. Połączenie to daje jeszcze większą wchłanialność. Stąd podaje się, że przyjmować najlepiej chelaty a na drugim miejscu są mleczany.

Ostatnia edycja: 22 Styczeń 2012
  9. olainlove

olainlove Zaciekawiona BB

Hej, na pewno warto jeść dużo szpinaku i pietruszki. no i ograniczyć kawę i herbatę, bo one wypłukują wszystko:(
    ja na szpinak, jest fajny patent, jeśli komuś się nie chce przeżuwać go godzinami. można go zmiskować z bananami :))) polecam!

10. reklama
  11. nana23

nana23 Początkująca w BB

żelazo jest też w natce pietruszki i w nasionach roślin strączkowych :) dobrze jest też jeść pomarańcze, śliwki albo brokuły, bo dzięki nim żelazo się lepiej wchłania.

Poleć forum