reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na żelazo?

Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
3
Drogie mamy :) Co możecie polecić mi na niski poziom żelaza:)? Anemii nie mam, robiłam badania, jednak troszke trzeba zadbać o żelazo :)
 
reklama
Z pożywienia polecam szpinak,buraczki,wątróbkę,wołowinę.
A z farmakologii to Tardyferon,jest dobry bo dodatkowo z kwasem foliowym.A tego nam kobietom nigdy za wiele.
 
oj tak tak dobra dieta:) wiadomo :) szukam wlasnie jakiegos dobrego i sprawdzonego suplementu! duzo poczytalam o chela ferr, dosc pozytywne opinie, stosowalyscie:)?wole miec jednak pewnosc ,...:)
 
grunt by suplement który zakupisz był żelazem w postaci "Chelatu" wtedy nie bedziesz miała kłopotów z przyswajaniem, zapytaj w aptece :-)
 
Nie każdy suplement czy lek posiada postać chelatowaną magnezu. Producent musi zaznaczyć to na opakowaniu, oprócz chelatu są jeszcze mleczany magnezu, tlenki, węglany- które nie wchłaniają się w ogóle. Chelat to połączenie magnezu z aminokwasem. Połączenie to daje jeszcze większą wchłanialność. Stąd podaje się, że przyjmować najlepiej chelaty a na drugim miejscu są mleczany.
 
Ostatnia edycja:
Hej, na pewno warto jeść dużo szpinaku i pietruszki. no i ograniczyć kawę i herbatę, bo one wypłukują wszystko:(
ja na szpinak, jest fajny patent, jeśli komuś się nie chce przeżuwać go godzinami. można go zmiskować z bananami :))) polecam!
 
reklama
żelazo jest też w natce pietruszki i w nasionach roślin strączkowych :) dobrze jest też jeść pomarańcze, śliwki albo brokuły, bo dzięki nim żelazo się lepiej wchłania.
 
reklama
Do góry