reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafi Twój 3-latek?

mamajasia

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2006
Postów
91
Mój synek ostatnio mnie zaskoczył, bo poprawnie dzieli na sylaby wszystkie wyrazy. Ponadto potrafi liczyć do 10 i zna większość liter, których nauczył się z klawiatury. A jak jest u Waszych 3-latków? :-)
 
reklama
moja córcia liczy do 10, zaśpiewa z 15 piosenek i powie z 10 wierszyków z pamięci, sama spożywa jedzonko, sama się ubiera i rozbiera, uwielbia puzzle i składa bez pomocy takie z 60 elementów, jeździ na hulajnodze, ufff....ale się pochwaliłam;-)
 
Kubus od jakis 3-4 miesiecy uwielbia grac w rozpoznawanie autek. Zna juz chyba wszystkie marki samochodowe i jak jedziemy to z tylu tylko do nas dobiega: Skoda, Toyota, Rover, Pegeout, o! znow Pegeout..... itd, itp :-)
Tylko patrzec jak jeszcze zacznie rozpoznawac modele ;-)
 
hejka,moj maly madrala ma 2,5 roku od jakis 4miesiecy zna wszystkie literki alfabetu,literuje slowka,liczy do 10,odroznia kolory,rozpoznaje wszystkie marki autek no i uwielbia puzzle...ohh moze za bardzo sie rozchwalilam ale jak chyba kazda mama zachwycam sie swoim dzieciakiem!dzieci ucza sie bardzo szybko!!!!!!papa
 
Nasz Beniaminek chodzi do angielskiego przedszkola-liczy do 12tu po polsku i po angielsku,zna wiekszosc literek po polsku,zna kolory,ksztalty w obu jezykach,i sporo wierszykow i piosenek.W ogule jest aparat bo woli broic i ciagle mamy z nim przepaly;-)
 
Olivia sama potrafi się umyć, umyć zęby, ubrać, posmarowac chlebek masłem, sama je i pije. Sorząta po zabawie, układa puzzle do 100. Zna pare wierszyków, kilka krótkich piosenek, zna kolory (w dwóch językach) i liczy do 5. Zna pare liter. Zna kształty. Umie nasz adres w języku angielskim, wie gdzie mieszka babcia. Na rowerze nie chce jeżdzić ale jeździ w autku na akumulator.
 
Witam.
Nasza Nikola umie liczyć do 15-stu,(po polsku i angielsku),rozróżnia kształty,zna dosyć dużo kolorów,sama układa puzzle od 60-100 elementów,zna kilka piosenek,mówi pacierz na dobranoc,ostatnio uczy się jeździć na rowerku :-) Coś by się tam jeszcze znalazło,no,ale już wystarczy :-D POZDRAWIAM ;-)
 
Moj ma niecałe 3 latka a umie:
-jezdzic na rowerku
-jezdzic na hulajnodze
-liczyc do 10
-zna wiekszosc kolorow
-zna wiekszość literek
-rozroznia ksztalty
-sam je juz do dawna
-sam korzysta z łazienki<siku i kupka bez pomocy na dorosły kibelek>

-piosenki ani wierszyki go nie interesuja...


to chyba wszystko :D
 
moj synek zna pierwszych 10 cyferek.na liczydle pokaze do 6.tz wie ze 6 jest mniej niz 5 a 5 mniej niz 4.
literek zna polowe, zna kolory i ksztalty.
nie uzywamy pieluszek w nocy.
gra w karty:-D
rysuje ladnie glowe z oczkami noskiem buzia :-):-):-)
i mowi w 2 jezykach tz jest dwu jezyczny
 
reklama
je, ubiera sie i myje sama, potrafi posmarowac kanapke i obrac jajko, (pod czujnym okiem)
mowi po polsku i niderlandzku
zna kilka wierszykow i piesenek
maluje i rysuje piekne obrazki, ludzi zwierzeta domy
posluguje sie nozyczkami i klejem (tez pod kontrola),
umie rozwiazywac labirynty, uklada puzzle
buduje z lego na zakladke domki z oknami i drzwiami
liczy do 10, zna literki,
plywa na desce do plywania (z plywakami) jezdzi na rowerze (to tez ze mna za plecami)

chyba duzo a najbardziej sie ciesze ze sama chodzi do toalety!! :-D
 
Do góry