reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

Anula tysiak,bo kumpela musiala cos zalatwiac,bo ma meza obcokrajowca, co nie mogl tu przyjechac podpisac wniosek i za jakies zaswiadczenie czy cos i to bylo za przeslanie i zalatwienie zgody z Anglii, szczegołow nie nam,tyle co mi przez telefon ostatnio mowila
a co do polskiego paszportu, to dzieci maja znizke,chyba 70 zl,nie jestem pewna,bo zalatwialam w maju w tamtym roku,a studenci sum pomino,ze maja powyzej 26 lat tez maja znizke,nie wiem czy to u nas w miescie czy wszedzie
 
reklama
studenci mają zniżkę, ale nie jest tak, że dzieci do 5 roku życia mają prawo dostać paszport za darmo? gdzieś coś takiego niedawno słyszałam..
a co do praw jeszcze, wiecie, że lekarz nie ma prawa przepisać dziecku leku na 100%?
 
heja
jakis ciężki dzien dzisiaj- mój komp jest na "umarciu" ledwo pisze :(:wściekła/y:

jaimis ja juz wszystkiego o zielonej szkole dowiedziłałam się przez tel.o a trakcjach tyle o ile-chata walonska, wodospady , huta szkła itp ( bez entuzjazmu) za to o dyskotekach, grze w "mafie" , rozwolnieniu kolegi i przeziebieniu koleżanki wiem wszystko i to były główne atrakcje zielonej szkoły.
co do ziemniaczkó pieczoinych to takiego smaka mi narobiłąś ze ide chyba ogien palic heheh.

Mozi olla wiem ,że paszport nie az taki drogi bo 30 zł do 13 r zycia (robiłam monice) ale trzeba pozwolenie pajaca i z tym problem-i na dowód tez :(
Myślałam Mozi ze ta Twoja znajoma miała problemy z tatusiem i stąd ten tysiak....

rawenelka tak było ,że dziecko do 5 l za darmo bo miałam monike w paszporcie małą i za free teraz nie wiem.

MMMonika grila z racjii ,że ze wszystkich str świoata jesteśmy zrobimy chyba wirtualnego:)

miłego dnia ja nie mam dziś chwili bo czort w domu :( buziole
 
anulaws my o tyle komfortowa sytuacje mamy ze zgodny nie potrzebujemy, dawca ma odbrane prawa i mamy swiety spokoj.

znikam na zkaupyi z psem na zastrzyk
zajrze wieczorem
 
olllka nie wiem na ile, chyba nie ma konkretów, ale wiem, że jak pisze 100% to robi to niezgodnie z prawem, dziecko powinno mieć zniżkę
czyli dowód za free... chyba muszę się za to zabrać, bo zanim Majka skończyła 4 lata i gdzieś kursowałyśmy, to brałam ze sobą akt urodzenia, żeby mieć jakieś potwierdzenie wieku i tego, że to moje dziecię :-p
 
a ja sie bede uzerać z baranem z dowodami i paszportami. ale co tam,jak polubownie nie da rady to pójde do sadu i bedę uzasadniała ,ze skoro nie ma ksiązeczek RUM juz ani zadnej legitymacji to czym mam niby dziecko w innym mieście u lekarza legitymowac? i myslę,ze problemu nie bedzie.
a dowód ma takie same prawa jak paszport tj wszedzie w uni z małą pojade czyli niemcy uk itp.????
fajnie macie z tym odebraniem praw- ja nie mam podstaw żeby mu odebrac ale ograniczę.tzn ponoć sad sam ograniczy przy rozwodzie kiedy wniosę o zamieszkaniu dziecka przy matce???
jeszcze samochód mi padł!!! masakra jakaś.wykończę się., ale jade dzisiaj do przyjaciółki-odchamię się, moze jakiegos grilka zrobimy, piwko. jest tam jeden gośc który do mnie startuję ( nie podoba mi sie ani nic ale czasem fajnie posłuchac komplementów i sie dowartościowac :) )))
miłego weekendu buziaki :**
 
anulaws a ty mieszkasz w domku? Ja tam już się nie mogę doczekać kiedy synuś mamusi będzie grillował i zepsutym samochodem się zajmie ;-)
I jak tam przekonałaś się może do pana od komplementów?

A ja dziewczyny kupiłam sobie najbrzydszy chyba strój kąpielowy świata, no ale chce z młodym zacząć chodzić na basen.
 
anulaws a ty mieszkasz w domku? Ja tam już się nie mogę doczekać kiedy synuś mamusi będzie grillował i zepsutym samochodem się zajmie ;-)
I jak tam przekonałaś się może do pana od komplementów?

A ja dziewczyny kupiłam sobie najbrzydszy chyba strój kąpielowy świata, no ale chce z młodym zacząć chodzić na basen.


tak w domku i podwórko ma duże i trampoline i basen latem :) i upierdliwego ojca nawet ale to sie wytnie :D
hehe dopiero się zacznie jak te nasze dzieciaki zaczna grillowac dyskotekowac itd;/:no: ja tam bym chciała ,żeby juz nie rosły :-D
dopioero jadę o 15 ale nie wiem czy ten od komplementów będzie :) zreszta na mnie to nie działa kompletnie.to taki typ ,ze kocha wszystkie kobiety :-D zreszta ma na imie jak mój męzus to na starcie jest spalony hehehe

a dlaczego najbrzydszy strój>????? jaki znaczy ??? Ty chudzinbka jesteś to w kazdym Ci ładnie będzie.:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry