reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coneco V3

ja znowu nie widziałam wózka triton na żywo, ale wiem że sa bardzo podobne do siebie z coneco v3. Tak że wygląd jest mi znany ale nie wiem jak sprawuje sie po nie równym terenie. To mnie bardzo ciekawi. Ale bardzo dziekuje za odpowiedź. Jak by jeszcze ktoras z Was wiedziala co kolwiek o tym wózku to prosze piszcie. Ja wózek kupie dopiero w czerwcu, więc jeszcze mam czas na zebranie opinii na jego temat od posiadaczek ;).
Pozdrawiam cieplutko !
 
reklama
Hej :) Też miałam dylemat odnośnie wózka... do wczoraj :) Miałam okazję zobaczyć wózek v3 na żywo, no i niestety nie polecam :( Nie zrobił na mnie dobrego wrażenie, przede wszystkim w prowadzeniu... i ta dziwna rączka bez możliwości odpowiedniej regulacji :/ Poza tym prowadzi się bardzo sztywno i obawiam się że jazda po krawężnikach nie należy do przyjemności.... Oczywiście to moja subiektywna opinia i mogę się mylić. W każdym bądź razie zdecydowałam się na coneco toledo :) Pozdrawiam
 
Witam wszystkich dłygo nie moglam sie zdecydowac ale kupilam BABY DESIGN ATLANTIC i musze powiedziec ze wozek jest super zwrotny ale okropnie ciezki mieszkam na parterze i kilka schodków jest mi ciezko go wciagnac a co coneco V3 to na zywo wyglada super ale najwazniejsze zeby spacerowka byla dobra i lekka bo w gondoli dziecko polezy kilka miesiecy a reszte w spacerowce. Ja teraz zastanawiam sie nad kupnem spacerowki ale niewiem czy warto maly skonczyl 10 miesiecy i jestem ciekawa czy jak pojdzie na nogi to czy wogle bedzie chcial siedziec w wozku.
 
Witam !
Zamówiliśmy z mężem coneco V3 , w czwartek jedziemy go odebrać.
Na początku tez dużo czytałam i zastanwiałam sie czy będzie to dobry wybór, zwłaszcza ze względu na amortyzację. Dopiero kiedy kobieta w sklepie powiedziała że teraz te wózki maja dołożonych kilka sprężyn i sa miększe, zwłaszcza te z 2008 roku. Z ta nową gondolką, to postanowiliśmy zaryzykować i zamówiliśmy. Co prawda z tym nastawianiem że jeśli nie będzie nam odpowiadal to go nie weźmiemy.
Wózek już od miesiąca jest w sklepie, zatrzymany dla nas. Zareaz jak tylko przyjechał do sklepu, to pojechaliśmy go obejrzeć, i musze powiedzieć że jest wielka różnica między tymi starymi modelami a tymi nowymi ulepszonymi, faktycznie mam dodanych sprężyn i jest miększy , na pewno bujać sie nie będzie tak jak te na paskach ale jest super. Nam odpowiada i mysle że będziemy zadowoleni. Do tego muszę przyznać że myślałam, że tej wyściółki z gondoli nie mozna zdjąć do prania, ale sie pomyliłam, wszystko można normalnie wyprać, do tego przypuszczaliśmy że gondola nie będzie sie składać na płasko, ale sie składa. Więc wózek ma wszystko czego potrzebujemy, i jest lekki.
Więc jeśli któraś z Was miała by go zamawiac to od razu mówię żeby zamawiac z gondolą z kolekcji 2008. Jedyny jej mankament to to że nie podnosi sie oparcia tak jak w kolekcji 2007, ale dla noworodka tak na prawdę nie jest to potrzebne..
My mamy tez zamówiony do kompletu fotelik, ale tez trzeba patrzyć bo teraz weszły już nowe modele w dodatku z plastikową rączką, my mamy z aluminiową.
ładniej pasuje do całości.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
 
może mi ktoś napisać jak składa się coneco v3 bo chce kupić ten wózek ale mieszkam poza miastem i ważne jest dla mnie żeby spacerówka zmieściła się do bagarznika. proszę dajcie znać
 
Witam wszystkie Mamy :) Mam jeszcze jedno pytanie o V3, czy jest możliwe przenoszenie dziecka w gondoli, tzn jak sprawdzają się te boczne uchwyty? Mieszkam na 4 piętrze w budynku bez windy, dlatego planuję zostawianie stelaża w bagażniku a wnoszenie i wynoszenie dziecka w gondoli, po czym wpinanie gondoli na parkingu. Czy jedna osoba może bezpiecznie przenieść dziecko w gondoli? Bo z tego co mi wiadomo to nawet w wersji z 2008 tylko boczne uchwyty nadają się do przenoszenia gondoli z dzidziusiem, ten pałąk nad budką ma jedynie funkcje dekoracyjne. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
 
Irlandia - ja co prawda nie mam Coneco ale kupiłam ABC Design Astro, którego spacerówka ma właśnie takie "kubełkowe" siedzisko. Rzeczywiście, mankamentem jest to, że nie można rozłożyć oparcia na płasko i ciało dziecka w każdym ustawieniu znajduje się w pozycji "L", tak jak w foteliku samochodowym 0-13 kg. Zapewne może to jakoś wpływać na kręgosłup dziecka, gdybyśmy sadzali w tej spacerówce noworodka bądź maluszka nie potrafiącego jeszcze samodzielnie siedzieć. Ale od tego jest płaska gondola. Poza tym ostatnio nawet noworodki są przewożone w fotelikach wpiętych w stelaże, producenci chyba muszą sobie zdawać sprawę, że rodzice często przesadzają z ilością czasu, jakie dziecko spędza w ciągu dnia w foteliku. Z własnego doświadczenia wiem, że mój synek wolał siedzieć w foteliku niż leżeć w gondolce na płasko, chociaż ja nie miałam - na szczęście - wózka z opcją wpinania fotelika i był skazany na gondolkę. Mimo to w wieku 3 m-cy rwał się do siedzenia, był tak silny, że sam podnosił tułów i potrafił tak wytrzymać dłuższy czas. A próby położenia go na płasko kończyły się histerią. Tak więc w domu wkładałam go często do fotelika - efekt: wg naszej lekarki wygięły mu się do przodu dwa dolne żeberka. I rzeczywiście rzucało się to w oczy. Nie ma to ponoć żadnych konsekwencji zdrowotnych, poza wyglądem klatki piersiowej, no i na chwilę obecną (Kuba ma już dwa latka) zmiany te w ogóle nie są widoczne. Poza tym mama chrzestna Kuby jest pielęgniarką ortopedyczną z dużym doświadczeniem i stwierdziła, że nie ma co się przejmować. Mimo wszystko przychylam się do opinii Irlandii, żeby nie nadużywać fotelików samochodowych i spacerówek-kubełków u całkiem małych niemowląt (do 6-7 m-ca). Ja kupiłam taką spacerówkę dla oczekiwanego właśnie maluszka ale nie zamierzam korzystać z niej do czasu, aż dziecko nie nauczy się stabilnie siedzieć. Postaram się też nie popełnić "grzechu" zbytniego przyzwyczajania dwu, trzy-miesięcznego niemowlaka do pozycji pół-siedzącej (poza czasem spędzanym w samochodzie, rzecz jasna). Zastanawiam się czy płaski leżaczek nie będzie lepszym rozwiązaniem w warunkach domowych.


Tak to prawda. Sama jestem tego przykładem.
Mnie babcia ponoć za wcześnie za wszelką cene chciała nauczyć siedzieć.
Noi skończyło się to tym,ze mam tak samo dwa ostatnie rzebra wygięte do przody. Nie spraiwa mi to problemu ani w oddychaniu ani niczym innym,
ale naprawde fajnie nie wygląda. O ile w pozyji stojącej minimalnie jest to zauważalne to gdy leże wyglądam jakbym miałą cztery piersi.
Tak bardzo rzebra są wygiete do przodu :(
I już nic raczej z tym nie da się zrobić...
Więc drodzy rodzice czy dziedkowie pomyślcie o tym sadzajac dzieciaczki za wcześnie lub umieszczajac takie maleństwa w nieodpowiednich wózkach.
 
Używałam wózka V3 Coneco przez półtora roku. Super się składa szybkim ruchem, mieści się w bagażniku, prowadzi się baaardzo dobrze i koła skrętne absolutnie nie stanowią żadnego problemu... do momentu kiedy się nie zepsują a na pewno tak się stanie po czasie wygaśnięcia gwarancji. Mnie i moim dwóm koleżanką stało się podobnie. Wózek jest w super stanie ale koła przednie się wyeksploatowały, blokują się w trakcie spaceru i nie można "upchać" wózka. Chciałam kupić nowe gdyż ogólnie jestem zadowolona z wózka. I tu pojawił się problem. Serwis pogwarancyjny poinformował mnie, że na razie nie są one dostępne w opcji pogwarancyjnej a jeśli będą to ich cena z przesyłką to 230zł.!!!!! Troszkę za dużo jak na same kółka i w tej cenie mogę kupić przecież nowy wózek spacerowy, który pewnie więcej posłuży niż ten. OGÓLNIE NIE POLECAM!!!!!
 
reklama
Do góry