reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos innego niz mleczko...

ja tez tak jak abryz - tylko pod koniec wrzesnia - atrakcje rozszezania - wprowadzania menu zostawie mojej mamie - po prostu wypadnie conajmniej jeden posiłek.
a+t - dzieci karmione z butelki maga jesc juz po 4 miesiacu - my cyckowe - musimy poczekac do 6 miesiaca.
a mój Mirek dzisiaj rano o mało mi wzrokiem nie zjadł mojej bułki ;) ;) ;)
 
reklama
a ja daje swojej witaminki wole w takiej postaci niz w tabletkach.
nie traktuje tego jako dodatkowy posiłek ale jako zamiennik
mała ma 4razy 150 mleczka i 2razy warzywka.
 
A+T     
PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA​
" Soki (zacznijmy od tego, że nie są wcale zbyt odżywcze) oszukuj,ą apetyt na mleko, które dla niemowlęcia poniżej roku powinno być głównym składnikiem diety. Poza tym dzieci raczone zbyt dużą ilością soków są podatne na biegunki czy inne przewlekłe problemy żołądkowe, a także narażone na pr.óchnicę.'str. 274
i...
" Wczesne podanie pokarmów stałych nie jest w większości przypadków szkodliwe, ale może stać się przyczyną alergii. Sa jednak powody dla których warto poczekać. Układ pokarmowy dziecka (począwszy od języka aż do jelit, w których nieobecne są jeszcze wszystkie enzymy trawienne) na tym etapie rozwoju nie jest gotowy na przyjęcie pokarmów stałych. Po drugie stałe pokarmy nie są jeszcze dziecku potrzebne, gdyż przez pierwszych 6 m-cy organizm pobiera wszystkie niezbedne składniki z mleka matki lub mieszanki." str. 266
 
:)
Mysle, ze 4 lyzeczki dziennie jakiegos warzywka lub owocu nie zaszkodza :) Oprócz czestszych kupek (czyli bardzo dobrze, bo kupa byla raz na 2 dni) nic sie nie zmienilo w wygladzie i zachowaniu Ali. :)
 
WCZEŚNIEJSZE WPROWADZENIE POSIŁKÓW DODATKOWYCH

W niektórych okolicznościach decydujemy się na wprowadzenie dodatkowych posiłków przez ustalonymi skończonymi 6 miesiącami i będzie to wówczas gdy :
-niemowlę dwukrotnie zwiększyło masę ciała i przyrost nadal charakteryzuje się dużą dynamiką,
-stwierdzamy mniejsze niż wymagane przyrosty miesięczne ( poniżej 400g),
-niemowlę jest stale głodne i jego wymagania co do karmienia piersią są zbyt duże.
W takich sytuacjach pierwszym posiłkiem uzupełniającym są potrawy zbożowo-owocowe (kleik ryżowy z jabłkiem), lub zbożowo -jarzynowe (zupa jarzynowa, papka jarzynowa z kleikiem ryżowym).
 
trzeba uważać na produkty przenne i mączne - bo powodują nietolerancję glutenu - a póżniej dziecko może być do końca życia uczulone na bułeczki :(
 
A my tam sobie nie załujemu soczki z marchewki jabłka 160ml dziennie
do tego na deser pół jabłuszka
i 5razy mleczko po 120ml
a byłam dziś w dwóch sklepach. przejrzałam półki z tymi deserami soczkami dla dzieci
i zarówno gerber jak i hippo zawierają sztuszne składniki w jednym jest zawartość konserwantów z gwiazdką czyli zgodnie z normami ale są a w drugim koncentrat soku* i zagęszczane jakimiś kaszkami i grysikami*
 
reklama
a jak się uczy dziecko jeść łyżeczką? tez jest trudno? To idzie tak od razu czy tez sie trzeba tego uczyć? Jak moja nie akceptuje butli t oco będzie jka nie zaakceptuje łyżeczki? Boze mam wizję że moja nie bedzie jadła nawet z łyzeczki i będzie głodowac zanim matka wróci z pracy i poda cycka. :mad: :mad: :mad: :mad:
 
Do góry