reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos innego niz mleczko...

To ja dzis probuje łaciate dac młodemu zobaczymy co "powie".
Maxim co do kakaa to moje kolezanki daja Nestle i mowia ze jest ok i dzieciaki bardzo lubia.
A wypowiedzcie sie czy moje dziecko je duzo czy mało
7.00 - mleko 210 ml
10.00 - kaszka 190 ml albo jajecznica z jednego jajka i kanapka albo dwie kanapki z wedlina pół pomidora, ogórek kiszony, listek sałaty, troche sera zółtego
13-13.30 - obiad miecho, ziemniaki, ryż, warzywa, racuchy (zalezy co mam dzis np jest zapiekanka z makaronek kiełbasa, jajkiem, pietruszka, cebula, serem zółtym) i takie tam byle nie zupa - zjada niecała miske hmm jak to napisac taka mała z Ikei myśle ze to 200 ml
16.00 - deser równe owoce tez mysle ze to jakies 200 ml
19.30- mleko 210 ml
 
reklama
maxin ja też bym się nie martwiła,moja ewa je mniej:)
a kakao kup chyba obojętnie jakie,tylko one wszystkie są słodkie jak cholera i każą np.4-5 łyżeczek wsypać,ja sypę 1 max 2 na kubek 200ml,bo masakroza jakaś by wyszłą:)
 
Igi je troche inaczej
1. sniadanie - twarozek najczesciej, ze smietana czasem z dodatkami i kubek mleka
2. przed drzemka - czesto jugort naturalny z owocami
3. obiad miesno-warzywny
4. kaszka na mleku
5. mleko przed snem

Maxin, mozesz sproboeac zrezygnowac z kleiku jesli sie obawiasz ze Natalka je malo - sam kleik to czyste weglowodany, a w to miejsce w brzuszku mozesz dac wlasnie warzywa lub cos z mleka np jpgurt, co bedzie bardziej wartosciowe - bedziesz spokojniejsza ze zjada odp ilosc witamin itp

Aga
 
wiecie co chyba 90% matek matrwi sie ze ich dzieci jedza za duzo/za malo, ale przeciez wszystkie te niejadki jakos wyrastaja i jest ok!

Jedyne co slyszalam juz z wielu zrodel to zeby nie wmuszac w dziecko - nie chce to nie.

Aga
 
to znow ja - ale seria :)

chcialam dodac ze nie sadze zeby surowe mleko nawet takie z folii zaszkodzilo w sensie bakteriologicznym :) - alew wole gotowac z ostroznosci - na pewno podczas gotowania czesc bialek sie rozklada no i jakos moze lepiej sie przyswaja to mleko- przynajmniej tak sobie wymyslilam
 
dzieki laski za odpowiedz,uspokoilyscie mnie:tak:
zgred racja ja jej wlasnie nie wpycham nie chce to nie daje i tyle;-)
i@nka twoja jest bardzo dobrze,w sam raz:tak:

biedronka dzieki sprobuje dzisiaj moze sie uda,tez tak mysle,ze lepiej nie trzymac sie ichniejszych norm
toola w sumie masz racjie mozejak jej zmniejsze porcjie to i zje obiad,tylko ze on wlasnie wybrzydza,z warzyw sobie wybiera co chce jesc i za kazdym razem jet inaczej i bardz tu madrym i czytaj w jej myslach co by zjadal:-D
 
ja zosi nic nie wmuszam nie chce tonie je wyglada dobrze wiec nie chce jejzmuszac odjedzenia:)
a Biedronko laciate nie gotyjesz a podgrzewasz je czy takie zimne??!!
a co kakao to zosia pije mleczko bez niczego (nie slodze go ku zdziwieniu wszytkich!!!) nie chce jej dawac kakao na noc bo musialaby myc zabki po mleczku a ona jak je wypije to od razu spi a moja siostrzenica od kakao na noc z butki miala popsute jedynki i jakos tak sie uprzedzilam zagmatwalam troche hehe ale wiecie o comi loto
 
reklama
Do góry