reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos innego niz mleczko...

Kubeł rano 120ml w kaszce i na kolację to samo. Resztę dopija z piersi, ale nie wiem ile. Jogurty musiałam znowu odstawić, bo nadal go po nich brzuszek boli. Chociaż grzebie w lodówce i szuka danio (uwielbia jogurty). Dobrze, że po żółtym serze nic mu nie jest.
 
reklama
Marysia je tak

rano mleko bebilon sojowy z kaszką i owocami ze słoiczka 300 ml (czyli mleka 240)
na drugie śniadanie: chlebek z szynką, czasem z seriem żółtym, czasem deserek sojowy, czasem ogórka kiszonego, czasem Bakusia albo danonka, czasem jak je później to zamiast drugiego śniadania dostaje zupę (tą co my)
obiad: ziemniaki, mięso duszone lub pieczone, gotowane warzywa albo surówkę
na deser zje czasem deserek z jogurtem np. gerbera (jak zje mało na obiad bo była zupa)
po południu zje banana albo kawałek jabłka, albo winogrona lub inne owoce, albo bób (uwielbia)
na kolacje je to co na śniadanie - lub Sinlac - 250-300 ml. Czasem doprawi parówką.

ze słodyczny je paluszki, chrupki kukurydziane, lizaki, kulki zbożowe czekoladowe, cistaeczke holendreskie, biszkopty, wafle z lodów, czasem żelki.

Waży 12,5 kg (około) ma 87 cm wzrostu - jest szupła ale nie jest chuda. Jest ładnie zbudowana - umięśniona, nie ma grama tłuszczu na sobie - ale ma wystający brzuszek ciągle. Wydaje mi się że oprócz tego że nie je ryb to je dosć zdorwo. tylko mam wrazenie że torchę mało tłuszczu w tej diecie ale staram się dawac oliwę z oliwek do sałatek i do mięsa. No i mleku modyfikowanym też sa przeciez tłuszcze. I tak się zastanawiam czy produktów zbożowych nie jest za mało - bo przedtem to jadała kasza w zupach - kremach a teraz to rzadko kiedy - no chyba ze zrobie krupnik albo kaszę gryczaną do drugiego dania. No je kaszki rano i wieczorem ale bo ja wiem czy one są takie pełnowartościowe? jak uwazacie?
 
Głuszek jesli chodzi o wyglad niuni to u mnie podobnie nie jest chuda ale w sam raz wazy ok13kg a długa jest na 9293-wgmiarki na ścianie bo w przychodni 3m-ce temu bylo 90 wiec tak mniej wiecej.
Co do jedzenia to u nas zdecydowanoe mniej posilków(moze sa wieksze?/
Rano o 9-10 szklanka mleka z płatkami(zupa mleczna lub kasza manna na szklance mleka)

ok 12 dostaje owoca, albo pomidora.

O 14-zjada miseczke(poj.ok 250ml)zupy lub 1ziemniaczek z mieskiem i warzywami

Ok 18- 19 zjada kolacyjke parówka,albo jajecznica z 2 jajek, czy kromka chleba naprzemiennie.

ok 20 dostanie Bakusia bo podobnie danio i danonki przestały smakowac, czasem kisiel, galaretke,
 
Głuszek uwazam, że dieta Marysi jest super zdrowa! Pola nie ma tak urozmaiconej , no chyba, że jest w żłobku, bo tam mają naprawdę różnorodne jedzenie. Często są ryby i inne zdrowe rzeczy.

Pola jak juź pisałam nie chce mi jeść warzyw ani owoców, o deserkach owocowych, czy jogurtach i innych Bakusiach mogę zapomnieć. Waży 13.700, i ma 90 cm i jest tłuściutka, bo je słodycze, na którymi w pewnym momencie przyznaję się straciliśmy kontrolę. Mea culpa, ale już zorientowałam się, że robimy błąd i ograniczam słodycze.
 
Super dzieciaczki jedzą !

Kacper waży około 13 kg i ma 90 cm wzrostu, jego dzienne dzinny jadłospis wygląda tak :
Rano koło 6.00 wypija jeszcze w połowie na śnie około 180 ml mleka i dalej śpi.
Koło 9.00 zjada kromkę chleba z wędlinką lub żóltym serkiem, albo parówkę, albo jajeczniczkę.
koło 12.30 zjada gęstą zupkę całą miseczkę jest jej sporo.
koło 16.00 zjada drugie danie ziemniaki z sosikiem i mięskiem, ogórek kiszony ( uwielbia ), bądź pierogi ruski, albo pierogi z kapustka i mięskiem, albo rybkę, albo kluski z mięsem lub serem.
Koło 18.00 je owocki : jabłko, kiwi, winogron itp.
około 19.30 je 160 ml kaszki, i czasmi jesze przed snem koło 20.30 wypije troszkę koło 60 ml mleka.

Między posiłakmi zagryzie paluszka, chrupkę bądź czekoladę czy ciacho.
 
swietnie jedza wasze dzieci i jakie samkolyki,moja ostatnio miesa niet:no:chyba ze przemyce w zupie.
A czy wasze dzieci jedza wszystko na talerzu osobno,czy mieszacie jedzenia ?

Natalka w podobnych godzinach je,
a ja wciaz mysle,ze to malo........sama juz niewiem.Dobrze wyglada,jest umiesniona,na chudzinke niewyglada,ma odstajacy brzuszke,ciekawe kiedy on zniknie,wciaz ma pucusie, wazy 12kg,84cm.
A je tak:
ja wstanie mleko potrafi czasami wypic ok 400ml
9.30 drugie sniadanie :parowke,jajecznice,platki na melku,czasmi zje kanapke z szynka serem,rzadkiewka,albo plasterki ogorka
12.00 owoce
14.30 obiad: ostatnio je tylko zupy,wiec robie rozne,kalafiorowa,brokulowa,pomidorowa,rosol,warzywna, z zmieniakami lub makaronem,ryzem
17.00 deser jogurt,serek.
20.00 meleko 240ml
 
u nas z miesem tez kryzys a tyle miesiecy byla miecholubna :eek:
ja sie musze pozalic bo moje dziecko chyba jest najwieksza chudzinka :( Krysia ma 85 cm i wazy zaledwie 11kg :zawstydzona/y: dokladnie nie wiem musze isc do przeychodzni bo to na mojej wadze, moim zdaniem je bardzo malo, w przedszkolu mysla ze ja glodze chyba bo jest najchudsza z wszystkich dzieci :eek: wszyscy sie pytaja co ona taka drobniutka?? a ja nie wiem co mam zrobic, ja w jej wieku bylam mops co latwiej przeskoczyc niz obejsc, boje sie ze to zle wplynie na jej rozwoj bo na centylach widze ze spadla o 1 poziom od najwyzszego jaki miala w 3 miesiacu zycia tak samo ze wzrostem!! to chyba cos swiadczy chwilami mam schize ze przezemnie cos jej bedzie

nasz jadlospis
smiadanie okolo
8.00 kakao 200ml do tego jajko lub parowka albo kanapka z ktorej zjada glownie chleb a obkladke zdejmuje chyba ze obsmaruje czyms przyklejajacym sie :wściekła/y:
10.00 czasem zawola o jogurcik (ale nie zawsze)
12.00 zupa albo miesko z wazywkiem to znaczy ja jej to klade na talerz ale ona ostatnio miesa nie chce tylko wcina WARZYWA naokraglo brokuly kalafiorm brukselka i inne takie :baffled:
15.00 owoc jablko, banan itp ale niewielka ilosc
18.00 kolacja ktora ledwo tknie, gotuje normalny objad tzn mieco sorowka ziemniaki albo ryz codziennie swierze, a ona jak zwykle tylko wmloci warzywa, miesko skubnie, ziemniaka zmaltretuje
20.00 200 ml mleka z kaszka na dobranoc

pomozcie moze cos powinnam zmienic?? moze nie dawac tych przekasek?? ten jogurt chyba wywale po czort mi on jest jak mi nie chce potem objadku jesc :angry:
i co zrobic zeby mi przybrala?? slodyczy nie lubi za bardzo je tylko orzechy albo kawalek czekoladki

co do wystajacego brzuszka to chyba kwestja wyrobienia miesni brzucha i zanika do 4 roku zycia nawet
 
Poczytałam Wasze menu i jestem w szoku ile dzieciaczki piją mleka :szok: dziewczyny ja jestem przerażona tym, że moja Julia nie je w ogóle mleka, kaszki nie tknie sie i już:angry::angry::angry:
Rano ok 8.00 jogurt serek itp
10.30 parówka jajko chlebuś z czymś drożdzówka rogalik
13.00 zupa zajada się wszystkimi
15.00 owoce lub kisiel lub budyń
17.00 z nami dziubnie II danie
20.00 chleb z czymś grzanki tosty czasem 3 plastry sera żółtego itp mikuś biały serek
Przegryza chrupki paluszki biszkopty płatki śniadaniowe itp
Wypija dziennie hektolitry wody soków herbatek Waży 13 kilo i wzrost ok.88 cm
 
u nas zdała egzamin zupa mleczna i je tylko rano.
A tak obserwujac to jadlospisy podobne po 5 posilków dziennie(łacznie z przekaskami)
Wiec chyba to zalezy od przyswajania danego organizmu.
 
reklama
toola a czym Ty się tak bardzo przejmujesz?????? Moja Ania jest jeszcze drobniejsza, bo ma taki sam wzrost jak Krysia a waży 10kg :tak:i ja się tym nie martwię. Też ostatnio mięska je mało, chyba że do zupki bardzo drobno pokroję albo w drugim daniu to zje mięciutkiego indyka. Ogólnie je podobnie jak reszta dzieciaczków, ale co ważne - jest zdrowa i tego trzeba się trzymać. Wagą to bym się zbytnio nie przejmowała, zresztą wzrostem również nie, bo my mamuśki przecież do wielkoludów nie należymy ;-):-) Ale jak się martwisz to jest teraz w Polsce taka kampania Kampania Rosne-Zdrowo.pl || niskoros
 
Do góry