reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca i wielki problem z glukometrem

reklama
Można pływać, kąpać się, uprawiać sport. Chyba najbardziej trzeba uważać, żeby sobie ręcznikiem nie oderwać przy wycieraniu ;) Można go sobie też podkleić taśmą dla pewności.
 
na pewno bede miec jakies pytania! ☺️ jeju jak sie ciesze, ze ktos wymyslil taka alternatywe dla igłofobów jak ja 🙈
Jutro dam znac, sama jestem mega ciekawa tego i pomiarów jakie te urządzonko bedzie robilo.
Pierwsza doba może mieć wąchania i pamiętaj o przesunięciu czasowym w pomiarze pomiędzy sensorem a glukometrem. To co na glukometr że średnio po ok 15 min będzie na odczycie sensora z płynu między tkankowego
 
Ja to lubię takie wynalazki ułatwiające życie 😝 ale mój mąż po ponad 20 latach życia z cukrzycą to zawsze do wszystkiego sceptycznie nastawiony 🙈 małymi kroczkami go trzeba przekonywać
 
Na jednej grupie o cc dziewczyny mówiły, że wychodziły im mocne spadki w nocy, jak spały na tej ręce z sensorem :) To tak tylko dodaję, żebyś się nie wystraszyła :D
 
Również bardzo się bałam skutków cukrzycy na płód, bo najbardziej niebezpieczne są wysokie skoki cukrów 🙄 Dziś mały ma 6 tygodni a ja w spożywczym czuje się jak dziecko w święta - cudownie jest brac wszystko do koszyka wiedzac, ze nie musisz przemycić pare Delicji do mielonego 😂
Waga mi drastycznie spadała a całe życie jestem chuda (jak nie za chuda) i dopiero wizyta u dietetyka naprowadziła mnie, ze wcześniej bym się wykończyła niż dotrwała do porodu na restrykcjach jakie wmówił mi diabetolog.
Można jeść wszystko, ale w ograniczonych ilościach i wraz z posiłkiem, które ma w sobie dużo tłuszczów (oczywiście sprawdzać po każdym posiłku czy cukry są w normie - gdy np wprowadzałam chipsy do diety to badałam cukry co 15 min od zjedzenia, żeby się upewnić czy nie wybiją mi wcześniej lub później jak 1h).

Jeśli badasz sobie cukry regularnie plus hemoglobinę glikowaną co jakiś czas i wszystko jest dobrze to bez przesady - pozwól sobie na odrobine czegoś dobrego. Psychicznie się wykończyć idzie 😕
Gazowanych napoi w ogóle nie wykałam, ani łyka przez cała ciąże i jak po powrocie ze szpitala mąż nalał mi Colę to myślałam, ze zwrócę…posmak metaliczny i cholernie słodkie to było 😁 Tak się organizm przestawił przez te pare miechow, ze do teraz pijam tylko wodę - czyli na dobre wyszło.

Gratuluje 21 tc i życzę szczęśliwego rozwiązania 😉
Dziękuję ❤️
Ja też na początku schudłam i w sumie cały czas trzymam tę wagę, czasami skacze o 0,5 kg w górę. Tylko że akurat u mnie to dobrze 🤣 Więc pod tym względem jestem zadowolona z diety
 
dziewczyny, chce tylko napisać, że od rana mam już założony Libre i poki co jestem zachwycona. Zczytuje sobie wyniki na bieząco, są dobre (po obiadku 95), potem spada do 70-75, takze pokrywa sie to z tym co pokazywal glukometr, a komfort jest niewyobrażalny… cena jest wysoka niestety, ale mam swiety spokoj, luzik, zero bolu i pełen czil.
Dziekuje Wam za polecenia. Mam nadzieje, ze nic sie nie zepsuje🙈
Chce to szczegolnie polecic dziewczynom, które tak jak ja na mysl o igle w palcu przeżywały katusze.
 
reklama
dziewczyny, chce tylko napisać, że od rana mam już założony Libre i poki co jestem zachwycona. Zczytuje sobie wyniki na bieząco, są dobre (po obiadku 95), potem spada do 70-75, takze pokrywa sie to z tym co pokazywal glukometr, a komfort jest niewyobrażalny… cena jest wysoka niestety, ale mam swiety spokoj, luzik, zero bolu i pełen czil.
Dziekuje Wam za polecenia. Mam nadzieje, ze nic sie nie zepsuje[emoji85]
Chce to szczegolnie polecic dziewczynom, które tak jak ja na mysl o igle w palcu przeżywały katusze.
I jak spisuje się freestyle?
 
Do góry