reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Ja w początkowych miesiącach biegałam (zdrowa ciąża, nie zagrożona). Biegałam zanim zaszłam w ciążę i po poczytaniu o wszystkich za i przeciw uznałam, że nie ma powodu by rezygnować. Nie były to oczywiście sprinty, ale spokojny, 4 - 5 km trucht. Obecnie (koniec 6 msc.) już nie biegam, bo jednak odczuwam dyskomfort - brzuch ciąży do dołu napinając więzadła, poza tym... odczuwam także dyskomfort psychiczny: obawiam się np. upadku na brzuch, który mógłby być dla dziecka groźny a tego za nic nie chcę ryzykować.

Przerzuciłam się na to na spokojniejszą formę ruchu tj. jogę, która jest rewelacyjna zawsze i również w ciąży. Przygotowuje do porodu, pomaga uniknąć typowych dolegliwości ciążowych jak np. skurcze czy bóle kręgosłupa. Polecam!

Taniec także, ale raczej już wyłącznie kameralnie w domu z brzuchem między mną a tatą dziecka, czyli taniec we troje:-)

Ćwiczenia z hantlami także ale wyłącznie na mięśnie nóg, klatki piersiowej o ograniczone obciążenie w porównaniu z tym co przed ciążą.

No i pływanie! Też rewelacja w ciąży, bo wszak ruch a nie obciąża i ryzyko kontuzji właściwie rzadne.

Więc generaanie sposobów by w ciąży nie zgnuśnieć;-) jest wiele, niemniej trzeba je pewnie nieco zweryfikować...
 
reklama
Ja też jestem osobą aktywną i w zasadzie do samego porodu ćwiczyłam. Ciąża to nie choroba i naprawdę warto się ruszać. Łatwiej jest rodzić, mniej przybiera się na wadze, szybciej wraca się do formy po porodzie, sport obniża ciśnienie, które w ciąży jest często podwyższone, lepiej czujemy się psychicznie, można wyeliminować ból pleców i ryzyko żylaków. Korzyści można by mnożyć. Jeżeli wcześniej było się aktywnym nie trzeba z tego rezygnować, ale też nie jest za późno, aby zacząć ćwiczyć. Nie chcę wchodzić w szczegóły co moża robić w poszczególnych okresach ciąży, a można więcej niż się może wydawać, ale jeśli kogoś to zainteresuje, służę pomocą. Byłam instruktorką fitness, więc to co na ten temat wiem nie jest wyssane z palca;-)

A tymczasem mogę polecić płytę "Aktywne 9 miesięcy". Przedstawiony tam program ćwiczeń może wykonywać każda kobieta w prawidłowo przebiegającej ciąży do samego porodu, zachęcam:-)
 
Ja polecam aqua aerobic dla kobiet w ciąży. Rewelka!!!!! Do tego ja od 4-go miesiąca ciąży ćwiczyłam (kręgosłup i kolana), bo i przed ciążą miałam pewne problemy. Chodziłam też czasami na masaż kręgosłupa i to było prawdziwe błogosławieństwo:tak::tak::tak: Wszystko skumulowane bardzo pomogło:-D
 
przyznam ze ja bardzo lubie sie ruszac, teraz jedynie chodze na basen i czasem na silke pojezdzic na rowerku stacjonarnym i przydala by mi sie jakas odmiana. Myslalam o jakies plycie dvd ale nie chcialam ryzykowac - wole cos sprawdzonego :-)
 
Witam serdecznie przyszłe i obecne mamy :)
Jestem studentką Wydziału Rehabilitacji Ruchowej i piszę pracę magisterską na
temat " Wpływu ćwiczeń i masażu na dolegliwości bólowe kręgosłupa u kobiet w ciąży".
Uprzejmie proszę Panie o pomoc w wypełnieniu ankiet.
Ankiety mają charakter anonimowy i są przeprowadzone w celach badawczych i służą poszerzeniu wiedzy o tym szczególnym okresie życia kobiety. Wyniki zostaną wykorzystane w pracy magisterskiej, która powstaje na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Dziękuje za poświęcony czas!
Ajurweda:-)


Link do ankiety:

http://www.ankietka.pl/survey/show/...iwosci-bolowe-kregoslupa-u-kobiet-wciazy.html
 
Ostatnia edycja:
Ja mam tydz. do terminu i jeszcze na rowerze jezdze a ostatnio bylam na basenie i bylo bardzo fajnie:tak::tak:. Mysle ze jezeli z ciaza wszystko w porzadku to mozna uprawiac sport do konca oczywiscie wszystko w miare rozsadku:happy:
 
reklama
Ja dzis wyczytalam w M jak mama ze w majowym numerze bedzie plytka z cwiczeniami dla mamus:)
a tak poza tym to witam:)
 
Do góry