reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Sportsmenka - ja też jestem aktywną kobietą i aktywną mamą. Ćwiczyłam całą ciążę i po 6 tygodniach od porodu wróciłam do regularnych treningów.

[art] Ćwiczenia w ciąży i w okresie połogu - Trening w domowych warunkach

To link dla ciebie, mam nadzieję, że nie jest wbrew regulaminowi podawanie linków do innego forum;-) Strona dotyczy sportu, a artykuł powstał na podstawie fachwej literatury.

Tak naprawdę do połowy ciąży można prawie wszystko, a i do samego końca bardzo wiele, jeżeli ciąża prawidłowo przebiega. Nieprawda, że tylko joga i basen. A ćwiczyć warto, bo łatwiej rodzić, mniej się przybiera, samopoczucie lepsze i szybszu powrót do formy.

Lekarze zwykle się asekurują i wiele rzeczy zabraniają albo w ogóle nie wiedzą co powiedzieć.

Bardzo dziękuje. Rewelacyjny zestaw ćwiczeń:-)
 
reklama
Bardzo proszę:-) Wysłałam ci też wiadomość na priv.

Jeżeli miałaś jakiś kontakt z fitnessem to możesz spokojnie robić wszystkie ćwiczenia jakie znasz na pośladki i nogi, dodatkowo wzmacniasz wtedy kręgosłup. Ponadto w ciąży można też ćwiczyć do końca dolne i skośne mięśnie brzucha, nie trenujemy tylko prostych (czyli nie robimy brzuszków).

Dla bardziej leniwych mogę polecić płytę Kasi Sempolskiej "Aktywne 9 miesięcy" - fajny wszechstronny zestaw na którym można bazować.

Jeżeli czujesz się pewnie możesz jeździć na rowerze po równym terenie, a potem wymienić na rower stacjonarny - bardzo dobre rozwiązanie na poprawienie krążenia w nogach, które jak wiadomo w ciąży jest osłabione.
 
Nie wiem czy byl taki watek juz, ale chcialabym go poruszyc.

jestem instruktorem pilatesa i jogi wg Iyengara.Jest to bardzo lagodna forma cwiczen dla brzuszka. Co prawda bez brzuszka cwiczenia te mozna uskuteczniac bardzo intensywnie.

Ja nie moge narazie cwiczyc, bo mam zagrozona ciaze.Nie mozna mi ani troche sie ruszyc ( mozecie sobie wyobrazic jak bardzo mnie to meczy :p ). Nie prowadze juz mojej grupy i normalnie tesknie za nimi. Ale do rzeczy.

Czy uprawialyscie/uprawiacie sport w trakcie ciazy? wiem ze jest on nawet wskazany tyle ze z glowa, do mnie tez ciezarowki chodzily :) wiem ze teraz modny jest nordic walking, czy ktoras uprawia ten typ aktywnosci?ja mam ochote jak tylko dojde do siebie i dziecko bedzie silne :) modle sie zeby tylko taki czas w trakcie ciazy byl, bo dla mnie nie ruszanie sie jest udręką.

W kazdym razie od razu z pelna odpowiedzialnosci polecam jogę (hatha) i pilates, tyle ze pod okiem dobrego instruktora ( najlepiej instruktorki, bo kto jak nie kobieta zrozumie dobrze druga kobiete). Cwiczmy dziewczynki!

ps. jakby ktos chcial moge podac kilka cwiczen z jogi ktore potem ulatwiaja porod :):):) ale pewnie juz takie znacie :p
 
Ja przed ciążą chodziłam na jogę i bardzo to lubiłam - później na chwilę przerwałam i już nie wróciłam bo tez niestety mam ciążę wysokiego ryzyka i leżę od kwietnia w domu. A juz nawet planowałam sobie zajęcia z cyklu "Aktywe 9 miesięcy" a tu lipa :o(
Ale ponieważ jest już lepiej, mam zamiar zapytać moją dr i jak się zgodzi to będę chciała poćwiczyć sobie w domu - możesz polecić jakieś DVD z jogą lub ćwiczeniami dla ciężarnych?
 
ja w prawdzie nie ćwiczę jogi czy nordic walking, za to co dzień spacer i wieczorem ćwiczenia ok 30 min, wymachy nóg, rąk, ćwiczenia na piersi. To może nie jest dużo ale ja się po nich czuję lepiej i dobrze odpukać znoszę ciążę, jestem na chodzie, nic nie boli i nie przytyłam jakoś strasznie dużo.
 
kazdy ruch jest dla nas zbawienny, lzejszy jest porod, lepiej oddychamy. :)

Jesli chodzi o plyty do jogi w ciazy, to ja znam jak narazie tylko jedno wydawictwo typowej jogi, a reszta to elementy jogi z pilates i fitness. Wydawnictwo Chic. JOGA podczas ciąży i po porodzie - DVD (660642859) - Aukcje internetowe Allegro

W kazdym razie nie do konca to rekomenduje bo akurat tej plyty nie widzialam, natomiast widzialam inne plyty z cwiczeniami tego wydawnictwa i byly dobre. ja akurat uczylam sie jak cewiczyc z ciazowymi kobietkami, dlatego nie znam plyt dvd do jogi. Ale jesli masz jakiekolwiek watpliwosci to powiem tak : najwazniejsze jest zeby nie podnosic rak do gory, nie napinac ani nie klasc sie na brzuchu, nie uciskac go. jest bardzo duzo fajnych modyfikacji dla kobiet w ciazy. jesli chodzilas na joge, to mozesz wiele pozycji wykonywac byle przestrzegac tego co powiedzialam wczesniej. Jak dojde do siebie moze porobie sobie zdjecia jak cwicze w ciazy opiszę co i jak robic i moze sprobujecie:):):) ja joge polecam bardzo goraco!
 
reklama
Do góry