reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Witam Panie!
Jestem studentką V roku WUM. Obecnie piszę pracę mgr, w związku z tym mam gorącą prośbę, a mianowicie proszę o wypełnienie mojej ankiety na temat "Sposobu żywienie kobiet w ciąży". Ankieta nie jest czasochłonna, bo zawiera jedynie 16 pytań ;]. Pełna anonimowość.

Oto link do ankiety:

Sposób żywienia kobiet w ciąży - www.ankietka.pl

Z góry dziękuje za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Pozdrawiam

Ania :-)

PS. Trzymam za Was kciuki!!!
 
reklama
witam :) wydaje mi się że ruch jest nam jak najbardziej wskazany :) wydaje mi się że na dykoteke to nie bardzo wypada isć ponieważ jest tam straszny hałas ktory może wystraszyć dzidzie ale aktywność ruchowa jest nam jaknajbardziej wskazana ....
 
Dziewczyny poratujcie,pls. Własnie dowiedzialam się, że jestem w ciązy.:szok: Mam 23 lata i w sumie to chyba jestem szczęsliwa, ale boje się o swoją sylwetkę oraz o kondycje fizyczną. Do tej pory regularnie sporo jeżdziłam na rowerze, biegałam i tańczyłam co tydzień w dyskotece i sporadycznie gimnastykowałam się - brzuszki te sprawy. Teraz sie boję, że muszę tego wszystkiego zaprzestać:-(. Czy są jakieś ćwiczenia dozwolone dla ciężarówek. Oczywiście takie, żeby nie zaszkodzić sobie i dzidzi? Pomóżcie proszę.
 
kobiety ktore przed ciaza uprawialy jakies sporty ...moga to robic dalej..ale im ciaza bardziej zaawansowana tym musza byc ostrozniejsze...poza tym zalezy od tego jak ciaza przebiega ale o tym wszystkim mozesz dowiedziec sie od sowjego lekarza... powie ci co mozesz a co nie... pozdro
 
Nie wiem gdzie mieszkasz ale w dużych miastach często są specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży m.in joga np w Gimnasionie. Ja też miałam w planach aktywne 9 miesięcy ale niestety leżę 3 miesiąc więc ćwiczenia odpadają. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem.
 
Sportsmenka - ja też jestem aktywną kobietą i aktywną mamą. Ćwiczyłam całą ciążę i po 6 tygodniach od porodu wróciłam do regularnych treningów.

[art] Ćwiczenia w ciąży i w okresie połogu - Trening w domowych warunkach

To link dla ciebie, mam nadzieję, że nie jest wbrew regulaminowi podawanie linków do innego forum;-) Strona dotyczy sportu, a artykuł powstał na podstawie fachwej literatury.

Tak naprawdę do połowy ciąży można prawie wszystko, a i do samego końca bardzo wiele, jeżeli ciąża prawidłowo przebiega. Nieprawda, że tylko joga i basen. A ćwiczyć warto, bo łatwiej rodzić, mniej się przybiera, samopoczucie lepsze i szybszu powrót do formy.

Lekarze zwykle się asekurują i wiele rzeczy zabraniają albo w ogóle nie wiedzą co powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja w poprzednich ciążach też dużo ćwiczyłam, tylko oczywiście ostrożniej. Najczęściej przy dość spokojnej muzyce :-) Samo zdrowie jeśli nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń:-)
 
Do góry