reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

Mam znowu glutenowy dylemat:zawstydzona/y:
Maciejka zjada na kolacje kaszkę 5 zbóż z lipą (160ml), a w dzień albo ryżową z kaszką manną albo zbożową ze śliwką (100ml)... nic mu nie jest, póki co;-) a je już gluten od prawie miesiąca ALE zastanawia mnie czy nie dostaje tego glutenu za dużo:confused: i czy mu taka dawka nie zaszkodzi (szczerze mówiąc nie wiem ile gram dokładnie zjada, bo na tych kaszkach nie jest nic napisane:wściekła/y:)

A co do karmienia to ja zamierzam na pewno karmić do końca lipca (kończy mi się wtedy urlop)... już udało nam się wyeliminować 2 (3) dziennie posiłki;-) a jak się uda to zamierzam ciągnąć nocne karmienia do roku :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hot Choclate a spróbuj ograniczyć gluten, np podawaj co drugi dzień :-) Wiem, że na początku nie powinno się tego glutenu zbyt często podawać bo tu chodzi o oswojenie się organizmu z glutenem;-)
No ale skoro Maciuś spokojny to jest oki.

Ja mam nadzieje, ze uda mi sie karmić tak jak Antka, bo Antosia równy rok karmiłam, oczywiście ostatni czas było tylko jedno karmienie poranne przed wyjściem do pracy, szczerze, to pamiętam, że byłam już tym zmęczona i pewnego dnia postanowiłam sprawdzić czy bedzie sie upominał jak mu nie dam cyca. No i się nie upomniał;-) więc drugiego dnia tez nie dałam, on nawet ani razu nie prosił o cyca a po miesiącu jak chciałam sprawdzić czy chciałby to powiedział fuj!;-)
 
Fenix..my właśnie przeszliśmy 2 tygodniową fazę że żadnej zupki Tomek nie chciał jeść..a owoce i kaszki tak! Gotowałam..kupowałam..mieszałam..i nic!
Ale od dwóch dni mu się odmieniło i znów je!
Może u was jest tak samo;-)

Ja mam zamiar karmić do roku...a potem spróbuję zlikwidować karmienie nocne!
W dzień odstawienie to nie problem..po prostu dam butlę..ale w nocy nie chcę go uczyć picia czegokolwiek..Hania piła na końcu cyca tylko w nocy i po prostu po jakimś czasie przestała...i nie miałam żadnych kłopotów że musiałam ją jakąś wodą, soczkami czy mlekiem zatykać!
oby.
chociaz powiem ci ze zauwazylam,ze ona w ogole ostatnio maruda...przez te zabki...no i teraz doszla nam jakas chole.rna wysypka.
dzisiaj bylam w szpitalu i g mi powiedzieli a moj lekarz bedzie dopiero w poniedzialek :-(
kupilam oilatum i wykapalam ja w tym.oby troche pomoglo bo wyglada bidulka :-(
czekoladko ja Ci niestety w tym temacie nie pomoge.
ja swojej poki co daje tylko troszke kaszki do obiadku(o ile go zje).
a tak w ogole to jakas jest dawka dzienna tego glutenu??
 
Hot Choclate a spróbuj ograniczyć gluten, np podawaj co drugi dzień :-) Wiem, że na początku nie powinno się tego glutenu zbyt często podawać bo tu chodzi o oswojenie się organizmu z glutenem;-)
No ale skoro Maciuś spokojny to jest oki.
Martuś, chyba odpuszczę kaszkę zbożową na rzecz ryżowej na drugie śniadanie;-) z wieczornej szkoda mi zrezygnować, bo ona jest bardziej sycąca i Macol lepiej po niej śpi:tak:
A tak z ciekawostek to powiem wam, że w poniedziałek rozmawiałam przed szczepieniem z pediatrą i powiedziała mi, że skoro Maciek budzi się w nocy to nie powinnam go oszukiwać wodą (oduczanie nocnego wstawania) tylko dać mu mleczko bo widocznie tego potrzebuje:sorry2: u mnie ze wstawaniem nie jest tragicznie bo Maciek w nocy budzi się 2x o 3 i 6, i później wstajemy o 8, ale myślałam, żeby wyeliminować wstawanie o 3;-)
 
a tak w ogole to jakas jest dawka dzienna tego glutenu??
Mała łyżeczka:tak:
Martuś, chyba odpuszczę kaszkę zbożową na rzecz ryżowej na drugie śniadanie;-) z wieczornej szkoda mi zrezygnować, bo ona jest bardziej sycąca i Macol lepiej po niej śpi:tak:
A tak z ciekawostek to powiem wam, że w poniedziałek rozmawiałam przed szczepieniem z pediatrą i powiedziała mi, że skoro Maciek budzi się w nocy to nie powinnam go oszukiwać wodą (oduczanie nocnego wstawania) tylko dać mu mleczko bo widocznie tego potrzebuje:sorry2: u mnie ze wstawaniem nie jest tragicznie bo Maciek w nocy budzi się 2x o 3 i 6, i później wstajemy o 8, ale myślałam, żeby wyeliminować wstawanie o 3;-)
No nie zgodzę się z pediatrą tzn zgodze sie, może być głodny ale podawanie mleka w nocy różnie może sie skończyć albo wzmożonym apetytem, rozpychaniem zołądka, a nasze dzieciaki są już w wieku że powinny po kilka godzin bez jedzenia wytrzymać, mój np spi 11 godz, dopiero po 10 budzi sie na cycusia;-)
Po drugie po co to robić jeżeli dziecko dobrze przybiera na wadze;-)
a po tzrecie dzieciaki mają już zęby a najgorsze dla nich są bakterie mlekowe.
Zatem ja bym tej rady nie posłuchała;-)
 
Ja bym też nie dawała mleka w nocy...koleżanka ma córkę prawie 3letnią..i co chwilę jej się budzi że chce mleczko..teraz ma drugie dziecko i nie chcąc mieć ryku w nocy dalej jej daje:no:

Żołądeczki naszych dzieci też muszą kiedyś odpocząć!
A kiedy jak nie w nocy!
 
Widzę, ze się temat przewinął na zamkniętym- no więc- jak długo chceice karmić piersią???? Ja początkowo chciałam 9 m-cy, ale teraz coraz bardziej się skłaniam, żeby rok a nawet dłużej. Jakoś żal mi kończyć karmienie.

A ja dla urozmaicenia podobnych pogladow napisze,ze zamierzam skonczyc jak najszybciej :) Od poczatku walczylam z karmieniem i uwazam za wielki osobisty sukces mojej dzikiej determinacji, ze zabrnelam tak daleko :) Aczkolwiek w zwiazku z problemami skornymi odstawienie od cyca bedzie ostatecznym dowodem na potwierdzenie mojej tezy o cukrach w diecie i obalenie lekarskich teorii o alergii , wiec bede powoli konczyc , w tym przypadku dla zdrowia malego (co by go nie faszerowac lekami na nie ta chorobe co trzeba ) :)

Jednoczesnie bardzo sie ciesze i podziwiam Was mamuski,ze nadal cycujecie i ze tak dzielnie to robicie :)

A co do nocnego jedzenia, to wyspana mamusia to zadwolona mamusia, wiec przy ponad pol rocznych dzieciach nei widze zadnego uzasadnienia nocnego jedzenia co 2 godziny :) To czego nie zjedza w nocy spokojnie nadrobia w dzien :)
 
No nie zgodzę się z pediatrą tzn zgodze sie, może być głodny ale podawanie mleka w nocy różnie może sie skończyć albo wzmożonym apetytem, rozpychaniem zołądka, a nasze dzieciaki są już w wieku że powinny po kilka godzin bez jedzenia wytrzymać, mój np spi 11 godz, dopiero po 10 budzi sie na cycusia;-)
Po drugie po co to robić jeżeli dziecko dobrze przybiera na wadze;-)
a po tzrecie dzieciaki mają już zęby a najgorsze dla nich są bakterie mlekowe.
Zatem ja bym tej rady nie posłuchała;-)
No nie wiem, może dlatego zaleciła mi karmić bo Maciek nie ma zębów i stwierdziła, że jeszcze daleka droga do nich:confused: a poza tym jego waga waha się w granicach 3 centyla, czasami jest nawet poniżej:baffled: Dziś Maciejka przebudził się o północy, ale tylko go pogłaskałam i zasnął no a o 3 nakarmiłam go;-)
Jak przejdziemy na butlę to będę miała pewność, że się najada bo z cyca to ciężko powiedzieć czy mu starcza:sorry2: zresztą mimo wagi piórkowej to Macol jest strasznie żarty... mam wrazenie, że ile by mu się nie dało to on zje:szok: jak tylko widzi miseczkę to od razu szeroko otwiera buziaka:-D
 
Hot chocolate, ja mialam tak z Lolkiem (ze ile mu dalam czegos innego tyle zjadl) i zalozylam ze sie nie najada cycem skoro tak sie rzuca na jedzenie :) Jak zaczelam go dokarmiac to sie pieknie unormowalo i zaczal nadrabiac stracone w ciagu paru wczesniejszych tygodni gramy. A teraz jak zawsze sie najada to wcale okazalo sie,ze nie jest zadnym zarlokiem, bo je ilosci w zupelnosci normalne, nawet mozna powiedziec, ze malo je jak na swoj wzrost/wage ;)
 
reklama
Martuś, chyba odpuszczę kaszkę zbożową na rzecz ryżowej na drugie śniadanie;-) z wieczornej szkoda mi zrezygnować, bo ona jest bardziej sycąca i Macol lepiej po niej śpi:tak:
A tak z ciekawostek to powiem wam, że w poniedziałek rozmawiałam przed szczepieniem z pediatrą i powiedziała mi, że skoro Maciek budzi się w nocy to nie powinnam go oszukiwać wodą (oduczanie nocnego wstawania) tylko dać mu mleczko bo widocznie tego potrzebuje:sorry2: u mnie ze wstawaniem nie jest tragicznie bo Maciek w nocy budzi się 2x o 3 i 6, i później wstajemy o 8, ale myślałam, żeby wyeliminować wstawanie o 3;-)

Ja mam pytanie- ile Ci Maciek śpi po tej kaszce 6 zbóż? Bo też się nad tym zastanawiam. Ale również nie mam pojęcia, czy jedna porcja zawiera jedną dzienną dawkę glutenu czy ile? pOwinni pisać coś takiego na opakowaniu.

Co do jedzenia nocnego to również pytałam naszego pediatrę i powiedział mi tak samo, jak Tobie. I powiedział, że w tym wieku nie powinno się dzieci "tresować" i na siłę oduczać albo nauczać czegokolwiek. Jeśli jest głodna, to budzi się w nocy na jedzenie. Powiedział, że to nie jest żaden nawyk jedzenie nocnego, tylko potrzeba jedzenia. I jeszcze powiedział, że może być tak, że dziecko się już przestanie budzić w nocy, a potem znowu zacznie. Przyczyną nocnych pobudek może też być wg niego chęć bycia bliżej mamy- wtedy trzeba pogłaskać i dalej spać ;-). Tylko jak to rozróżnić hmmmm ;-).

A mam jeszcze pytanie co do nocnego jedzenia- to czy cyc też powoduje szkodliwość na ząbki, czy to chodzi tylko o mleko z butelki?????
 
Do góry