reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

Ja mam pytanie- ile Ci Maciek śpi po tej kaszce 6 zbóż? Bo też się nad tym zastanawiam. Ale również nie mam pojęcia, czy jedna porcja zawiera jedną dzienną dawkę glutenu czy ile? pOwinni pisać coś takiego na opakowaniu.

Co do jedzenia nocnego to również pytałam naszego pediatrę i powiedział mi tak samo, jak Tobie. I powiedział, że w tym wieku nie powinno się dzieci "tresować" i na siłę oduczać albo nauczać czegokolwiek. Jeśli jest głodna, to budzi się w nocy na jedzenie. Powiedział, że to nie jest żaden nawyk jedzenie nocnego, tylko potrzeba jedzenia. I jeszcze powiedział, że może być tak, że dziecko się już przestanie budzić w nocy, a potem znowu zacznie. Przyczyną nocnych pobudek może też być wg niego chęć bycia bliżej mamy- wtedy trzeba pogłaskać i dalej spać ;-). Tylko jak to rozróżnić hmmmm ;-).

A mam jeszcze pytanie co do nocnego jedzenia- to czy cyc też powoduje szkodliwość na ząbki, czy to chodzi tylko o mleko z butelki?????
Zjada 160ml gęstej kaszki ok. 19.30, później kąpiel i ok. 20.30 wypija ok. 70-90ml mojego mleczka i śpi do 3, później wstaje o 6 i ostatecznie o 8;-) Może rzeczywiście to jest nawyk, że wstaje tak regularnie:baffled: ale póki nie ma zęboli to ja będę jednak go karmić w związku z niska wagą;-)
Maciek przesypiał całe noce do 5-go miesiąca... no i później mu przeszło:-D

Ostatnio Maciejka zaczął przebudzać się koło północy, ale zazwyczaj odwracam go z brzuszka na plecki lub boczek, głaszcze i zasypia;-)

Co do szkodliwości to nie pomogę bo nie wiem:sorry2:
 
reklama
J

A mam jeszcze pytanie co do nocnego jedzenia- to czy cyc też powoduje szkodliwość na ząbki, czy to chodzi tylko o mleko z butelki?????
Tez szkodzi.
Zjada 160ml gęstej kaszki ok. 19.30, później kąpiel i ok. 20.30 wypija ok. 70-90ml mojego mleczka i śpi do 3, później wstaje o 6 i ostatecznie o 8;-) Może rzeczywiście to jest nawyk, że wstaje tak regularnie:baffled: ale póki nie ma zęboli to ja będę jednak go karmić w związku z niska wagą;-)
Maciek przesypiał całe noce do 5-go miesiąca... no i później mu przeszło:-D

Ostatnio Maciejka zaczął przebudzać się koło północy, ale zazwyczaj odwracam go z brzuszka na plecki lub boczek, głaszcze i zasypia;-)

Co do szkodliwości to nie pomogę bo nie wiem:sorry2:
No ja mimo wszystko bym go nie dokarmaiła w nocy, może w ciągu dnia bardziej kaloryczne dania mu podawaj? Albo może częściej go karm.... bo wierz mi takie dokarmianie nocne nie skończy się łatwo. Jak bedzie maił ten nawyk to koniec;-) A dziecko powinno mieć przerwe w karmieniu około 6-8 godzin.
A o 3 i 6 dajesz mu cyca??
Może o 6 podaj mu mleczko z butelki??
 
Tez szkodzi.

No ja mimo wszystko bym go nie dokarmaiła w nocy, może w ciągu dnia bardziej kaloryczne dania mu podawaj? Albo może częściej go karm.... bo wierz mi takie dokarmianie nocne nie skończy się łatwo. Jak bedzie maił ten nawyk to koniec;-) A dziecko powinno mieć przerwe w karmieniu około 6-8 godzin.
A o 3 i 6 dajesz mu cyca??
Może o 6 podaj mu mleczko z butelki??
ja jak tylko drugi ząbek sie do końca wybije to bedę oszukiwac mojego wodą, teraz nie chce dodatkowego stresu wprowadzac bo niestety wydaje mi sie ze on sie nie budzi na jedzenie a zeby sie przytulic i przy okazji pociągnie cyca ale niestety musze go tego oduczyć bo nocne budzenie z chodzeniem do pracy nie idzie w parze...
 
No ja mimo wszystko bym go nie dokarmaiła w nocy, może w ciągu dnia bardziej kaloryczne dania mu podawaj? Albo może częściej go karm.... bo wierz mi takie dokarmianie nocne nie skończy się łatwo. Jak bedzie maił ten nawyk to koniec;-) A dziecko powinno mieć przerwe w karmieniu około 6-8 godzin.
A o 3 i 6 dajesz mu cyca??
Może o 6 podaj mu mleczko z butelki??
Martuś, a mogłabys mi zerknąć na menu Maćka i ewentualnie jakieś sugestie podsunąć;-) Albo wrzucić menu Piotrusia:tak: żebym mogła podglądnąć;-)
Godziny są tak mniej więcej, bo dostosowywuje się do Maciejki;-)
6 - cyc
9 - cyc (przed drzemką, bardziej dla popicia niż jedzenia)
11 - 100ml kaszki ryżowej + 1/2 słoiczka owoców
14 - obiadek lub zupka (3/4 słoiczka z mięskiem + 2-3 łyżeczki warzyw na parze (większe grudki))
17 - cyc
19.30 - 160ml kaszki zbożowej + po kąpieli ok. 70ml mleka (ostatnio zjada ok. 40ml)
3 - cyc
 
tak was czytam i czytam i widzę ,że tylko moje dziecie tak czesto w nocy wstaje
daje jej na noc kaszkę ryżową i na początku owszem spała dłużej,ale teraz znowu mi się budzi co 2 do 3 h na cyca.
i powiem wam,że zasysa jakby przed snem nic nie jadła,także nie wiem o co biega.
 
Tez szkodzi.

No ja mimo wszystko bym go nie dokarmaiła w nocy, może w ciągu dnia bardziej kaloryczne dania mu podawaj? Albo może częściej go karm.... bo wierz mi takie dokarmianie nocne nie skończy się łatwo. Jak bedzie maił ten nawyk to koniec;-) A dziecko powinno mieć przerwe w karmieniu około 6-8 godzin.
A o 3 i 6 dajesz mu cyca??
Może o 6 podaj mu mleczko z butelki??

To co ja mam powiedzieć- 3 razy musi być jedzenie w nocy- no max. 2 ;-). I też ciągnie wydaje mi się sporo. No trudno skoro ma taką potrzebę, to ja będę dawać. A wierzcie, że nie jest łatwo, bo też chodzę na 8 do pracy. Dziś miałam w sumie 4 pobudki-= z tego 3 razy na cyca.

tak was czytam i czytam i widzę ,że tylko moje dziecie tak czesto w nocy wstaje
daje jej na noc kaszkę ryżową i na początku owszem spała dłużej,ale teraz znowu mi się budzi co 2 do 3 h na cyca.
i powiem wam,że zasysa jakby przed snem nic nie jadła,także nie wiem o co biega.


Nie nie- moja też tak często, także się nie martw :-). Moja też na noc pije kaszkę i to sporo po 220 mli co z tego? O 1 już jest głodna. A w dzień też sporo je, więc nie wie, co bym jeszcze bardziej kalorycznego musiała dawać. Może nasze dzieciaczki mają po prostu szybką przemianę materii (ja przynajmniej mam) ;-).
 
Martuś, a mogłabys mi zerknąć na menu Maćka i ewentualnie jakieś sugestie podsunąć;-) Albo wrzucić menu Piotrusia:tak: żebym mogła podglądnąć;-)
Godziny są tak mniej więcej, bo dostosowywuje się do Maciejki;-)
6 - cyc
9 - cyc (przed drzemką, bardziej dla popicia niż jedzenia)
11 - 100ml kaszki ryżowej + 1/2 słoiczka owoców
14 - obiadek lub zupka (3/4 słoiczka z mięskiem + 2-3 łyżeczki warzyw na parze (większe grudki))
17 - cyc
19.30 - 160ml kaszki zbożowej + po kąpieli ok. 70ml mleka (ostatnio zjada ok. 40ml)
3 - cyc

No i u nas wyglada to tak:-)
5- cyc
7- cyc
8- 200 ml mleko mod
11- kaszka
13- zupka jarzynowa lub obaidek, różnie
16- deser
18- kasza
19- cyc
No i w między czasie pije lbo soczek albo wodę, w nocy nie pije.
Ten schemat co raz ulega modyfikacji w zależności od upodoban Piotra, bo czasem dwa obaidy zje a czasem dwie kasze.;-)

Patrząc na Twój schemat to jest oki, no i myśle ze to jedzonko o 6 może dałabym coś treściwszego niz cyc, mój pół godz po cycu jest głodny.
 
mexi ufff ,dobrze wiedziec,że nie tylko moja to taki żarłoczek:-)
w dzien też sporo zasysa,także dziwiłam się że w nocy pomimo 220 ml kaszki chce jeszcze jesc.
idzie spac zazwyczaj po 19,budzi sie ok 23,ale wtedy tylko smoka jej daje,utulam i spi tak do 1.wtedy juz pobudka na cysia i tak co 2 h :-),3,5 i o 6 chocby nie wiem jak byla zmeczona 6 wybija a ona oczy jak 5 zł i zaciesza :-)
w zasadzie ostatnio budzi mi się z płaczem i łka przez sen,ale podejrzewam że to i zabki i skutki uboczne tej wysypki którą dostała.
dobrze,że już schodzi dzięki maściom od lekarza.

a powiedzcie mi moje drogie czy kaszkę mleczno-ryżową bobovity smaczny sen z bananami mogę zrobi na swoim mleku??
póki co mała jadla tylko ryżową,ale jak może dam jej z odrobinką mleka modyf to dłużej pospi :zawstydzona/y:
byłam przeciwna mleku modyf ale nie chciałabym żeby takie zasysanie mlecia w nocy źle wpłynęło na jej zabki.
 
Fenix..ta kaszka jest MLECZNO ryżowa i robi się ją na wodzie bo ona już ma w składzie mleko!
 
reklama
Do góry