reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

Moja wody samej też nie wypije.
Najlepiej jej wchodzą soczki z bobovity,ale póki co odstawiłam je,bo mam wrażenie,że poniekąd przez nie nie chce jesc.
To co słodkie to mniam,ale to co nie to już be.

Dziewczyny czy bierzecie jakieś witaminki ? wiem,że jak się karmi piersią to maluch wysysa to co z mamusi najlepsze i zastanawiam się czy nie kontynuowac brania witamin.
W ciąży brałam Falvit Mama, magnez i wapń...i lekarz przypisał mi żelazo,i teraz się właśnie zastanawiam czy nie kontynuowac brania Falvitu.Mi np. strasznie poleciały zęby,i pomimo tego,że przed ciążą miałam wszystko ładnie poleczone to po ciąży znowu musiałam zacząc je leczyc od nowa.

Co zrobic,zeby pobudzic laktacje??
Mam wrazenie,że moja mała zaczęła więcej jesc,a mleka wcale więcej nie przybywa :-(
Rano zawsze mogłam sobie ściągnac mleko i miałam na wieczór,żeby jej kaszkę zrobic,a teraz po nocy puściutko,bo brzdąc wszystko wysysa.
Już nawet myślę,żeby kupic herbatkę pobudzającą laktację.Tylko nie wiem czy to nie pic na wodę.

Mam nawał pytania tak z samego rańca :-)
Jak wybrac mleko modyfikowane dla malucha??tylko nie mówcie mi,żeby się udac do pediatry,bo najbliższego mam 150 km stąd,a gp niewiele mi powie :szok: zapewne poleci to za które ma najwięcej punktów.
 
Ostatnia edycja:
reklama
1. Witaminki, mnie każdy lekarz pyta czy coś biorę, gdy odpowiadam, że już nie to zalecają i ja też czuję, że powinnam. Zapewne jest to z jakąś szkodą dla mnie choć gdy robiłam niedawno morfologię wyniki miałam idealne.
2. Aby pobudzić laktację trzeba jak najczęściej przystawiać dziecko, piszą, że 20 min po opróżnieniu piersi trzeba ą znów pobudzać. Jeśli dziecko potrzebuje więcej to w piersiach masz na pewno więcej, ale tego nie odczuwasz, no i na tym etapie laktacji już ciężko wyciągnąć coś więcej ponad zapotrzebowanie.
3. Jeśli chodzi o wybór mleczka, to jeśli dziecko nie ma żadnych brzuszkowych-alergicznych problemów to możesz wybrać, które zechcesz, każde ma ciutkę inny smak. My od początku, jak muszę dokarmić, dajemy Nan.
 
Co do witamin- ja biorę Feimnatal N i całą ciążę go brałam ale chcę zmienić na coś tańszego i chyba sie zdecyduje na ten Falvit mama.
Co do mleka mod. ja wybralam takie, jak mala dostala w szpitalu czyli bebilon. Teraz juz pije 2 Bebilonu.
 
no mi wlasnie Falvit Mama sie skonczyl i nie wiem czy nie moglabym zaczac brac zwyklego Falvitu??
chociaz dopoki nie przysla mi z Polski falvit mama.
z tego co widze to obydwa roznia sie tylko tym,ze w tym dla mam jest wieksza ilosc witamin.hmm...
co do magnezu i wapnia ,zastanawiam sie czy znowu nie zaczac brac,bo stawy daja mi sie we znaki.nie wspomne juz o skurczach lydek :-(
zapytam lekarza przy okazji,ale do konca nie ufam tym irolskim.
ostatnio mi powiedział,że mogę wziąc ibuprofen na ból.ja do niego,że przecież karmię piersią.
a ten do mnie,"hmmm...nie,ale może Pani wziąc".
zdurniałam bo przecież kobietom karmiących,tak jak i kobietom w ciąży można brac jedynie paracetamol i tak mi mówił mój poprzedni gp.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy bierzecie jakieś witaminki ? wiem,że jak się karmi piersią to maluch wysysa to co z mamusi najlepsze i zastanawiam się czy nie kontynuowac brania witamin.
W ciąży brałam Falvit Mama, magnez i wapń...i lekarz przypisał mi żelazo,i teraz się właśnie zastanawiam czy nie kontynuowac brania Falvitu.Mi np. strasznie poleciały zęby,i pomimo tego,że przed ciążą miałam wszystko ładnie poleczone to po ciąży znowu musiałam zacząc je leczyc od nowa.



Mam nawał pytania tak z samego rańca :-)
Jak wybrac mleko modyfikowane dla malucha??tylko nie mówcie mi,żeby się udac do pediatry,bo najbliższego mam 150 km stąd,a gp niewiele mi powie :szok: zapewne poleci to za które ma najwięcej punktów.


no pewnie ,ze witaminki sa wsakazne ! ja biore te same co w ciazy ! badania mam super i nic sie nie dzieje :tak:

co do mleka to mi ejdna pediatra powiedziala ,ze w razie jakby mi brakowalo ,zebym sobie wybrala jakiekolwiek :tak: z tym ,ze u nas nie mielismy zadnych problemow nigdy ani z brzuszkiem ani z uczuleniami :tak:
druga mowila ,ze tylko bebilon...i oby nie bebiko ...
 
Fenix a ile dajesz za te tabletki Falvit mama?
Bo ja się zdziwiłam- wyszukałam na necie, że duża paczka 60 szt. kosztuje 24 zł i zapłaciłam u mnie w aptece 22 zł ale za małą 30 szt :wściekła/y:.
A myślałam, że zaoszczędzę na tych witaminach :angry:.
 
Fenix a ile dajesz za te tabletki Falvit mama?
Bo ja się zdziwiłam- wyszukałam na necie, że duża paczka 60 szt. kosztuje 24 zł i zapłaciłam u mnie w aptece 22 zł ale za małą 30 szt :wściekła/y:.
A myślałam, że zaoszczędzę na tych witaminach :angry:.
ok 20 zł.mi zawsze kupuje ciocia i przesyła w paczce.
powiem Ci ze nie wiem czy tu nie kupie jakichs.
na poczatku w ciazy, brałam "pregnancy coś tam"i wiem ze sa tez takie dla mam.koszt ok 7 e,takze wyjdzie mi to samo jak z przesylka z Pl za falvit.
 
Ostatnia edycja:
ok 20 zł.mi zawsze kupuje ciocia i przesyła w paczce.
powiem Ci ze nie wiem czy tu nie kupie jakichs.
na poczatku w ciazy, brałam "pregnancy coś tam"i wiem ze sa tez takie dla mam.koszt ok 7 e,takze wyjdzie mi to samo jak z przesylka z Pl za falvit.

Ale za dużą paczkę Falvitu czy małą?
 
Moja wody samej też nie wypije.
Najlepiej jej wchodzą soczki z bobovity,ale póki co odstawiłam je,bo mam wrażenie,że poniekąd przez nie nie chce jesc.
To co słodkie to mniam,ale to co nie to już be.

Dziewczyny czy bierzecie jakieś witaminki ? wiem,że jak się karmi piersią to maluch wysysa to co z mamusi najlepsze i zastanawiam się czy nie kontynuowac brania witamin.
W ciąży brałam Falvit Mama, magnez i wapń...i lekarz przypisał mi żelazo,i teraz się właśnie zastanawiam czy nie kontynuowac brania Falvitu.Mi np. strasznie poleciały zęby,i pomimo tego,że przed ciążą miałam wszystko ładnie poleczone to po ciąży znowu musiałam zacząc je leczyc od nowa.

Co zrobic,zeby pobudzic laktacje??
Mam wrazenie,że moja mała zaczęła więcej jesc,a mleka wcale więcej nie przybywa :-(
Rano zawsze mogłam sobie ściągnac mleko i miałam na wieczór,żeby jej kaszkę zrobic,a teraz po nocy puściutko,bo brzdąc wszystko wysysa.
Już nawet myślę,żeby kupic herbatkę pobudzającą laktację.Tylko nie wiem czy to nie pic na wodę.

Mam nawał pytania tak z samego rańca :-)
Jak wybrac mleko modyfikowane dla malucha??tylko nie mówcie mi,żeby się udac do pediatry,bo najbliższego mam 150 km stąd,a gp niewiele mi powie :szok: zapewne poleci to za które ma najwięcej punktów.

Maciek z kolei wogóle nie pije soków:no: Raz pił marchewkowy z Hippa, rozcieńczony wodą, ale bez zachwytu... a tak to wsuwa wodę na litry:-D Oczywiście więcej mu wycieka na klatę z niekapka, ale co wypije to jego;-):-D

1. Witamin nie biorę bo zapominam:-( Tzn brałam przez jakiś czas te co w ciąży tzn feminatal, ale skończyły się i cały czas zapominam kupić:baffled:
2. Przystawiać... Co do herbatek to ja piję laktacyjną Hippa, ale to raczej jest placebo:-D
3. Ja daję mm tylko do kaszek. A ponieważ kupuję kaszki Nestle to mleko też kupiłam z nestle - Nan. Zaczynałam od Nan 1 a teraz już podaję Nan 2;-) Mimo, że Maciek jest alergiczny nie chciałam próbować od HA, żeby go nie 'rozbestwiać';-)... zaakceptował więc jest ok:tak:
W szpitalu dawali chyba Bebilon HA z tego co pamiętam ;-)
 
reklama
Martuś mam jeszcze jedno pytanie:zawstydzona/y:
Maciek już chyba wykluczył sobie to wstawanie o 4... za to wstaje teraz o 6;-) No i daje mu już wtedy cyca, po którym dosypia do 8:tak:
No i właśnie nie wiem czy dobrze robię:sorry2: Wydaje mi się, że o tej 6 ma prawo być już głodny (ostatni posiłek o 19.30+popicie ok. 20.30-21) a poza tym docelowo (powrót do pracy) będzie to jego pora wstawania;-)
Co o tym myślisz?
 
Do góry