reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cycuś czy butelka?

Ja jakoś nie miałam problemu z nawałem pokarmu. Widocznie Tymek jadł, tyle ile miał. Jeden raz co mnie "zalało" było w pierwszy dzień po wyjściu ze szpitala, ale wtedy Tymek nie chciał jeść...
 
reklama
Ja bym bardzo chciała karmić piersią, ale zobaczymy jak to będzie faktycznie. Wczoraj wyjęłam gazetki reklamowe i w jednej zobaczyłam elektryczny laktator mini. Cena mnie powaliła, i to jeszcze w promocji 269 zł :szok: Jeszcze się nie interesowałam jakimikolwiek zakupami dla malucha , ale to samo wpadło mi w oczy i jestem w szoku ceną
 
Dziewczyny, z doswiadczenia - reczne sa ok tylko przy sporadycznym odciaganiu. I tak reczny kosztuje 100 zl; mialam reczne Lasinoth i byly OK. W sumie mialam kilka laktatorow i recznych i elektrycznych - bo odciagalam najpierw 1 raz dziennie przez 4,5 miesiaca, potem juz tylko odciagalam (maly nie ssal) przez 3,5 miesiaca. Uwaga, sa duze roznice w jakosci!!! Niektore laktatory to pieniadze wyrzucone w bloto, bo zupelnie nie spelnialy swojego zadania! Beznadziejny jest BabyOno elektyczny. Odciagal malutko, skomplikowana budowa (niewygodny do czyszczenia - a przeciez laktator musi byc sterylny!), bye jakie materialy. Z elektrycznych tylko MEDELA moim zdaniem. Owszem, nie jest tania, ale juz lepiej nie kupowac (lub kupic przyzwoity reczny) niz kupic bezsensowny elektryczny moim zdaniem. Ja kupilam w koncu Medele model na 2 cyce. Szlo szybko i odciagal mnostwo mleka (do 350 ml na raz - nie bylo mowy o zaniku laktacji), byl prosty do czyszczenia. Kosztowal sporo, bo 500 zl, ale i tak zwrocilo mi sie w ciagu 2 miesiecy: obliczylam sobie, ze jesli przestawie malego na mm, to miesieczny koszt zakupu Enfamilu wyjdzie... ponad 300 zl (tak, puszka wystarcza na 2-3 dni). Odczulam to z reszta bolesnie po kieszeni, jak juz malego odstawilam na dobre po 8mies karmienia. Wole wiec odciagac i dawac dziecku moje mleko, jesli nie ma opcji picia z cyca, niz wydawac tyle kaski na mm. Nie wspomne, ze co naturalne to naturalne...
 
kociatka podpisuję obiema rękami. też odradzam ręczny avent isis. chociaż jest wychwalany na prawo i lewo to dla mnie porażka masakryczna. na początku i owszem w miare dobrze odciągał, chociaż robiłam to sporadycznie, to później mogłam zapompować się na śmierć i ani kropla nie poleciała.
medela ponoć najlepsza, nawet w szpitalu mówili. a i najprostszy ręczny ich laktator, i wcale nie taki zły, to koszt ok 70 zł
 
a powiedzcie mi dziewczyny , bo ja to nie mam pojęcia . Taki laktator lepiej kupić przed porodem czy lepiej poczekać do porodu, zobaczyć jak to będzie z tym mlekiem w piersiach i karmieniem i dopiero kupować. Bo ja to tak właśnie nie wiem, jakoś wszystko to co od porodu troszkę mnie przeraża, że nie będę wiedziała, albo mogłam zrobić/kupić coś wcześniej a tego nie zrobiłam. No i nie chce by dziecko głodem morzyć bo nie mam laktatora, czy mleka modyfikowanego. Wszytko dla mnie takie skomplikowane. Pewnie dlatego, że po prostu to będzie moje pierwsze
 
Nomi ja kupowałam przed i przydał mi się w szpitalu bo trochę odciągałam przy nawale i na tym koniec. Wiem, że w niektórych szpitalach można kupić laktator i to właśnie medeli. Może dowiedz się czy w szpitalu w których chcesz rodzić będzie taka możliwość i zobaczysz na miejscu czy będzie Ci potrzebny czy nie i razie czego kupisz. i nie stresuj się bo na pewno sobie poradzisz ze wszystkim:-)
 
Nomi, ja kupilam reczny na poczatek, juz przed porodem. Przydal sie juz na poczatku, bo cyce pelne siary a maly obywatel swiata mial to gdzies... Czasem nawet laktator sie przydaje, zeby upuscic troche mleka i "zmiekczyc" cyce. Takie twarde, nabrzmiale, to nic latwego dla noworodka. Upuscisz troche i juz jest lepiej. Do tego w zupelnosci wystarczy reczny laktator. Moim zdaniem warto go miec. Elektryczny moze sie przydac przy roznych okazjach, dluzszych wyjsciach, czy odmowie ssania (jak w moim przypadku). Ale to bedziesz wiedziec dopiero pozniej, moim zdaniem nie warto kupowac go na samym poczatku.
Reczny Medeli, ten z pompka wyciagana, do przodu nie jest zbyt wygodny. Lepszy ten z lewarkiem (nieznacznie drozszy).
 
reklama
dziewczynki dzięki za na prawdę pomocne informacje :tak:Właśnie czegoś takiego szukałam, prostej informacji, waszego zdania bez owijania w bawełnę i reklamy. I tak będzie trzeba samemu podjąć decyzje , kiedy co i jaki kupić, ale jak ma się jakieś wytyczne, cokolwiek to wtedy człowiekowi oczy się otwierają i bardziej wie na co zwracać uwagę
 
Do góry