reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Nie wiem skąd jesteś ale mam od razu przed oczami lekarke na którą ja trafiłam w poradni, straszny babsztyl 🤣🤣 Dostałaś insulinę nocną czy do posiłków?
Dobrze że dzidzia rośnie, moja kluska w 27 tygodniu miała już 1200 a teraz aż strach się dowiedzieć, ale wizyta jeśli nie będzie odwołana dopiero za tydzień 😋😋
O 8 jedna a o 22 kolejna i jakbym po całym dniu przekroczyła któryś pomiar to mam sobie dołożyć jeszcze dawkę. Ja mieszkam w Toruniu 😊 jak pomyślę że pod koniec miesiąca mam iść do tej baby to mnie krew zalewa 🤣 jak leżałam w szpitalu to była jaka Pani w ciąży do dziecko wazylo 1500 bodajże i byla w 31/32 tygodniu ciąży A Ja 30 tydzień Niby A tu już ponad 1500 🤣🤣🤣 no mi na szczęście nie odwołuje Pan ginekolog wizyt. Chodzę prywatnie do niego i zawsze mogę do niego napisać jakby coś się działo albo przyjść na wizytę szybciej gdyby była potrzeba poza tym tak ustawia sobue pacjentki teraz żeby nie było tłumów. Ja miałam na 16 to że byłam z chłopakiem trochę przed czasem to weszliśmy szybciej i jak wyszliśmy to była tylko jedna Pani na wizytę więc dobrze pomyślane i widać, że dba o pacjentki . Pewnie na kolejnej wizycie zacznie się umawiać ze mną na cesarke już wstępnie 😊
 
reklama
O 8 jedna a o 22 kolejna i jakbym po całym dniu przekroczyła któryś pomiar to mam sobie dołożyć jeszcze dawkę. Ja mieszkam w Toruniu 😊 jak pomyślę że pod koniec miesiąca mam iść do tej baby to mnie krew zalewa 🤣 jak leżałam w szpitalu to była jaka Pani w ciąży do dziecko wazylo 1500 bodajże i byla w 31/32 tygodniu ciąży A Ja 30 tydzień Niby A tu już ponad 1500 🤣🤣🤣 no mi na szczęście nie odwołuje Pan ginekolog wizyt. Chodzę prywatnie do niego i zawsze mogę do niego napisać jakby coś się działo albo przyjść na wizytę szybciej gdyby była potrzeba poza tym tak ustawia sobue pacjentki teraz żeby nie było tłumów. Ja miałam na 16 to że byłam z chłopakiem trochę przed czasem to weszliśmy szybciej i jak wyszliśmy to była tylko jedna Pani na wizytę więc dobrze pomyślane i widać, że dba o pacjentki . Pewnie na kolejnej wizycie zacznie się umawiać ze mną na cesarke już wstępnie 😊
Aha aha, ja mam tylko tą nocną o 22 :) Ja z Wielkopolski ale mogę ci powiedzieć, że też chodzę do strasznej Pani doktor, na tym etapie dziecko nazywa płodem i w ogóle lubi z człowieka idiote robić i obrażać 😠😠😠
Mój na tą chwilę nie odwołuje ale miałam mieć 3USG prentalne w innej klinice i mi odwalali niestety, a tak czekałam na to badanie bo miałam mieć pierwszy raz 3D, no ale trudno :(
Ja to coś czuję, że na kolejnej wizycie mały będzie miał już 2kg i jest to możliwe bo od początku bardzo szybko rósł 😬😬😬
 
Drogie Użytkowniczki BB,

Nasza Ania przygotowała następne spotkania ze specjalistami, oraz otworzyła wątki, w których można zadawać pytania, a pytania zostaną wykorzystane w trakcie spotkań on-line w poniższych terminach. Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w nich, ciężkie czasy izolacji i niezbyt korzystna sytuacja z dostępem do służby zdrowia powodują, że często brakuje nam fachowego wsparcia, tym bardziej wiedza i porady zdobyte w czasie spotkań mogą okazać się dla nas na wagę złota.

3 kwietnia - spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą:

Link do: 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie

4 kwietnia - spotkanie z psycholog i edukatorką okołoporodową:

Link do: 5.04 o godz. 13 psycholog i edukatorka okołoporodowa odpowie na pytania.

7 kwietnia -spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną:

Link do: 7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

Wszystkie spotkania są rejestrowane, a w poniższym wątku zebrane wszystkie razem:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Serdecznie Was zachęcam do zapoznania się z nimi, są super pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi (mod)
 
Hej dziewczyny.
@Martyna Kołodziejczyk to jakie Ty masz wartości cukru, że dostałaś, aż dwie dawki? Zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam na krzywej cukrowej nie przekroczyłaś normy...
A cc to wskazania masz że względu na wagę? Czy inne rzeczy?
@Lens.pens ja też mam tylko wieczorną, wizytę mam 17.04 I wierzę, że mI jej nie odwołają.... A genetyczne 3 D chyba też to mieć nie będę i nie zobaczę malutkiego. Choć wcześniejsze miałam w 3 D, ale jak miał 12 tyg to słabo było widać buźkę,
A w 21 pokazał tylko klejnoty;). Moich dziewczynek mam cudne zdjęcia w 3d I ubolewam, że młodego mieć nie będę :/.
@Nerwicówka35 wierzę, że Twoja ginka się ogarnie... Bo tak w dniu wizyty dawać znać, że odwołuje to masakra... Ja wagi nie mam i nawet nie chce myśleć ile ważę;), ale wydaje mi się, że troszkę mi się przybrało.
@martyna4641 no to powiem Ci, że waga niezła.. mój w 26 tyg ważył ok 980 gram, teraz na bank już ponad kilogram, ale tego się dowiem na wizycie. I dziwne, że zalecił SN jak wcześniej miałaś cesarkę... przeważnie to chyba oni sami ją zalecają, to tylko mamuśki się opierają, że chcą naturalnie.
 
Hej dziewczyny.
@Martyna Kołodziejczyk to jakie Ty masz wartości cukru, że dostałaś, aż dwie dawki? Zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam na krzywej cukrowej nie przekroczyłaś normy...
A cc to wskazania masz że względu na wagę? Czy inne rzeczy?
@Lens.pens ja też mam tylko wieczorną, wizytę mam 17.04 I wierzę, że mI jej nie odwołają.... A genetyczne 3 D chyba też to mieć nie będę i nie zobaczę malutkiego. Choć wcześniejsze miałam w 3 D, ale jak miał 12 tyg to słabo było widać buźkę,
A w 21 pokazał tylko klejnoty;). Moich dziewczynek mam cudne zdjęcia w 3d I ubolewam, że młodego mieć nie będę :/.
@Nerwicówka35 wierzę, że Twoja ginka się ogarnie... Bo tak w dniu wizyty dawać znać, że odwołuje to masakra... Ja wagi nie mam i nawet nie chce myśleć ile ważę;), ale wydaje mi się, że troszkę mi się przybrało.
@martyna4641 no to powiem Ci, że waga niezła.. mój w 26 tyg ważył ok 980 gram, teraz na bank już ponad kilogram, ale tego się dowiem na wizycie. I dziwne, że zalecił SN jak wcześniej miałaś cesarkę... przeważnie to chyba oni sami ją zalecają, to tylko mamuśki się opierają, że chcą naturalnie.
@Sariska pierwsze dziecko miałam rodzic SN ale nie było postępu w czasie porodu i wody zaczęły się robić zielone dlatego zrobili mi na szybko cesarke blizna na zewnątrz prawie nie widoczna w środku mój lękarz po badaniu po badaniu że drogi rodne i blizna aż za dobrze wygląda i nie widzi wskazań do cc w moim przypadku chyba że coś by się zmieniło do czerwca. Mówią że jak ktoś nawet miał cesarke to nie ma reguły i że może być poród sn
 
Hej dziewczyny jak samopoczucie ja wczoraj miałam wizytę mam wszystko ok zdziwiła mnie waga małego jestem w 29 tyg a mały ma już wagę 1661. Lekarz pow że na chwilę obecną poród SN mimo iż wcześniej miałam cesarke mam jeszcze zrobić profil tarczycowy i wszystko będzie zależało od wagi dziecka i wyników badań. A wasze maluszki jak z wagą?
Moje około 26-27tygodnia miało 1300g :o teraz jestem w 29tygodniu i aż strach pomyslec ile juz wazy :) USG mam mieć w 32tyg ale nie wiem jak to będzie przez obecna sytuacje.. :(a sytuacje mam nerwowa bo mam skrócona szyjkę i nie wiem ile jeszcze dotrwamy choć leże juz od końca stycznia
 
Moje około 26-27tygodnia miało 1300g :o teraz jestem w 29tygodniu i aż strach pomyslec ile juz wazy :) USG mam mieć w 32tyg ale nie wiem jak to będzie przez obecna sytuacje.. :(a sytuacje mam nerwowa bo mam skrócona szyjkę i nie wiem ile jeszcze dotrwamy choć leże juz od końca stycznia
U mnie ok aczkolwiek miewam bóle kręgosłupa z tym tylko problem i raz miałam kłucie w macicy lekarz pow że wszystko ok
 
Hej dziewczyny jak samopoczucie ja wczoraj miałam wizytę mam wszystko ok zdziwiła mnie waga małego jestem w 29 tyg a mały ma już wagę 1661. Lekarz pow że na chwilę obecną poród SN mimo iż wcześniej miałam cesarke mam jeszcze zrobić profil tarczycowy i wszystko będzie zależało od wagi dziecka i wyników badań. A wasze maluszki jak z wagą?
1660 w 29 tc to sporo ;) U mnie w 29+1 było 1400 g.
 
Cześć, jestem tu nowa, miło was poznać czerwcowe mamy 2020. Mój termin to 18.06. Wpadłam do was przypadkiem pewnej bezsennej nocy i tak już kilka dni obserwuję, a że panuje tu miła atmosfera postanowiłam napisać. Jestem w ciąży z trzecim dzidziusiem, dwa razy poród CC. Za każdym razem inne wrażenia. Jak będzie teraz? Jestem w 29 tygodniu, dzidziuś waży już 1300g. Martwię się że to dużo bo jeszcze 2,5 miesiąca przede mną. Dużym wyzwaniem dla mnie jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Dajcie znać co robicie do picia, czy dajecie radę wypijać 2l dziennie? Macie na to jakiś patent🤔
 
reklama
Cześć, jestem tu nowa, miło was poznać czerwcowe mamy 2020. Mój termin to 18.06. Wpadłam do was przypadkiem pewnej bezsennej nocy i tak już kilka dni obserwuję, a że panuje tu miła atmosfera postanowiłam napisać. Jestem w ciąży z trzecim dzidziusiem, dwa razy poród CC. Za każdym razem inne wrażenia. Jak będzie teraz? Jestem w 29 tygodniu, dzidziuś waży już 1300g. Martwię się że to dużo bo jeszcze 2,5 miesiąca przede mną. Dużym wyzwaniem dla mnie jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Dajcie znać co robicie do picia, czy dajecie radę wypijać 2l dziennie? Macie na to jakiś patent🤔

Hej hej :) witamy serdecznie :) wydaje mi się, że 1300 na 29 tydzień to nie jest jakoś bardzo dużo. Ja co prawda zatrzymałam się z wiedzą na temat wagi mojej małej na 27 tygodniu ( ważyła wtedy 1120g). Wczoraj miałam mieć wizytę i dowiedzieć się ile przybrała ( teraz zaczynam 31 tydzień), ale wizyta została odwołana :/ Co do płynów. Moja ginekolog ale i lekarz rodzinny powiedział, że to nie jest tak do końca, ze musimy wypijać bite 2 l niegazowanej wody. To mogą być herbatki owocowe, rozwadniane soki, woda z dodatkiem np. owoców, wszelkiego rodzaju smoothie, ale też same owoce i warzywa, szczególnie te soczyste np. melon, ogórek zielony, arbuz, choć na niego nie ma jeszcze sezonu. Oczywiście jak każda teoria, ma swoich przeciwników, bo spotkałam się z opinią, ze woda to ma być woda. Kiedyś się zmuszałam do odpowiedniego "nawadniania" no i wtedy pomagało wędrowanie non stop z butelką i popijanie przez cały dzień małymi łykami. Najlepiej przelać sobie do dwóch litrowych butelek, albo innych porcji, według uznania i wszędzie za sobą nosić. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry