reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
Mikoto - były schabowe. Obiad leniwej gospodyni - jak to mówi moja mama.:-D

Aro z zakupów wrócił z różą (ostatni raz kwiaty to dostałam jakoś w ciąży), ale nie dowiedziałam się o co mu chodziło rano z tymi fochami :confused: Za to później zdążyliśmy się pokłócić ostrzej i teraz jedyną osobą, która odzywa się w tym domu jest ... Mikołaj :crazy:

Madzia - u nas dokładnie tak wyglądała ostatnia niedziela. I też myślę, że to był skok, bo od wczoraj znów jest takim naszym Aniołkiem, tylko bardziej kontaktowym i ruchliwym - sam się przekręca z pleców na bok i z boku na plecy albo brzuszek (nie zawsze, ale często mu wychodzi).

O 17 jest do odebrania w aptece JUVIT, a Aro właśnie zasną (Młody też). Samej się wybrać, czy męża budzić?:confused:

Załamka. Mikołaja wysypało. I kurcze, po czym? Wczoraj jadłam z nowych rzeczy tylko ryż ( pomidorówce, ale wcześniej ją jadłam z makaronem i było ok) i pół jabłka. Dziś nic nowego nie było, a tylko buzia jest czysta, reszta ciała w ciapki. A już tak ładnie wszystko schodziło :-:)wściekła/y::-(
 
Dzień dobry :)


Gosiak ja z obu piersi ściągam 210-220 , razy tylko po nocy mialam rekord 250 ale już się to nie powtórzyło... czasem ściągam mniej - 180... z reguły starcza mi na dwa karmienia. Wojtek zjada 120, 90, czasem zdarzy się 60. Dwa razy karmiłam mm bo brakowało mojego i zrobilam 120 ml a zjadł i pierwszym i drugim zjadł tylko 60 ml ale wyglądał na najedzonego i spał po tym normalnie... ja jutro idę do poleconej pani dr wypytam o tą nieszczęsną skaze i chyba przejde na mm chyba całkowicie... chyba, że zdarzy się cud i przekona mnie dalej do ściągania... bo w sumie jak mam spokojny dzień to nie jest najgorzej a dzięki diecie chudne :-)

Cudne Wasze Dzieciaczki ;-) też się pochwale moim :D Wojtuś.jpg

Anusiakanusia jak się sprrawuje Twoja Emma ? ja jestem zadowolona , wiedziałam i liczyłam się z tym, że to duży i ciężki wózek ale do mojego yarisa niestety nie wchodzi :)

Mój mały też śpi w nocy ślicznie :) przeważnie je po kąpaniu o 20, 23, 4, 6, a wczoraj pominą 23 więc dał się baaaardzo wyspać :-)
 

Załączniki

  • Wojtuś.jpg
    Wojtuś.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 60
Ufff przeczytalam ostatnie 10 stron :) Przy dwojce w domu i umierajacej mamie, nie mam czasu na BB, zaluje ze nie jestem na biezaco...na czerwcowkach na fejsie jestem na biezaco bo jakos tak latwiej z telefonu to obslugiwac.
Moja Maja ma juz 5,5 tygdnia ;) Duza dziewczynka, wazy okolo 5kg, a ile dokladnie to bede wiedziala za tydzien na szczepeieniu.
Niestety pozno mi zasypia, dopiero kolo polnocy, wieczorem oczy jak 5 zł i marudzenie z noszeniem... takze padam rano na twarz...i nie mam pojecia jak ja przestawic... bo jak zasnie w ciagu dnia to spi i spi jak drzewo, nic nie jest w stanie jej obudzic, a wieczorem i do polnocy sobie czuwanie ustawila ;( wrrrr

co do karmienia mm/piersią:
emka01 zgadzam si z toba w sprawie karmienia mm. Ja przy pierwszym dziecku mialam dola bo nie karmilam piersią. Teraz jestem 7 lat starsza i mądzrejsza to i dół mnie ominął. Moje pierwsze dzieko chowane na mm, zdrowe jest jak rydz, pierwszy antybiotyk dostał w wieku 6 lat jak złapał szkarlatyne. Takze dziewczyny jak nie ma w cycach, albo cos idzie nie tak z karmieniem naturalnym to mm i nie ma się co zadręczać. Gosiak_85 glowa do gory! Ja teraz karmie cycem plus mm, ale w cycach za wiele nie ma....wiec pewnie juz niedlugo...

anusiakanusia
alez Ci zazdroszcze, bo moja tak pozno zasypia....cudny chlopczyk!

katka_83 bedzie lepiej, glowa do gory! Grunt to psychika i Twoje dobre nastawienie!

kingusia i bona my tez 1 wrzesnia chrzicimy!

DzikaBez a ty piersia karmisz, bo moze sie nie najada stad to nie spanie i marudzenie, bo z tego co piszesz nie przybiera za bardzo....

co do kolki:
kingusia witaj w klubie brzuszkowych problemów. U nas od kiedy zmieniłam mleko jest zdecydowanie lepiej no i daje mlodej do kazdej butli po 15 kropel boboticu (simeticonum jest w w nim prawie w tej samej dawce co w sabsimplex). Poprawa gigantyczna ;)

madzia128 espumisan 3x3 krople to wg mnie zdecydowanie za mala dawka, espumisan jest znacznie slabszy niz np. bobotic czy sabsimplex, a w sabsimplex podaje sie 15 kropli do kazdej butli, my mielismy zalecenie 4 x dziennie 8 kropli boboticu, ale nie pomoglo, wiec potem 15 kropli do kazdej butli, wychodzi mniej wiecej 6x dziennie 15 kropli i pomaga.

isis
windi mojej Mai czasem przynosilo ulgę, dicoflor tez dawalam 5 kropli dziennie.

U mnie tez idzie z 10 pieluch conajmniej, na mleku Hipp z probiotykami mloda robi 1-2 kupki dziennie, a na Nan-ie byly zielone i smierdzace kupy co 2-3 dni a do tego okrutne bole brzuszka.

mikoto moja tez gardzi smokiem, nad czym ubolewam, bo to duza ulga dla rodzica...
 
Marta, dzidzia slicznosci!!! ja jestem z mojej emmy super zadowolona :) na nasze wyboje rewelacja plus Sebastian jest juz duży i w mniejszej gondolii na pewno szybko byłoby za ciasno.. Oj, nie dziwie sie ze do Yariski Ci nie wchodzi, u mnie w moim ogromnym Mercedesie zajmuje cały bagażnik niemal ;)

Nika, super ze jesteś z nami :) Sebastianka tez cieżko dobudzic jak mocno zaśnie w dzien ale to generalnie spioch co nie miara więc i wieczorem pada ;) choc przy cycu ;)
 
Dziewczyny a jak moj nie chce z butli jesc to o co moze chodzic? O ksztalt smoczka w butelce czy smak mleka? Pluje mi okropnie. Moze jakbym go na gloda wziela to by cos zjadl bo narazie probowalam ot tak jak zjadl piers a sie jeszcze krecil. Chcialam zaczac dokarmiac powoli zeby ochronic ta moja wage. Butelki mamy z aventu. Jak go przekonac do tego...
 
Nika
Niestety pozno mi zasypia, dopiero kolo polnocy, wieczorem oczy jak 5 zł i marudzenie z noszeniem... takze padam rano na twarz...i nie mam pojecia jak ja przestawic... bo jak zasnie w ciagu dnia to spi i spi jak drzewo, nic nie jest w stanie jej obudzic, a wieczorem i do polnocy sobie czuwanie ustawila ;( wrrrr

Normalnie jakbym czytała o naszej córci - u nas identyczna sytuacja - mam nadzieję, że wkrótce jej się odmieni.


martam
Gosiak ja z obu piersi ściągam 210-220 , razy tylko po nocy mialam rekord 250 ale już się to nie powtórzyło... czasem ściągam mniej - 180... z reguły starcza mi na dwa karmienia.

Zdradź sekret, co trzeba zrobić by tyle mieć pokarmu. Ja jestem szczęśliwa jak ściągnę 125-140ml. Wojtuś śliczny!
 
martam&m - oj to duzo sciagasz!!! ja sciagnelam dzis z obu ok 100 no ale to nie bylo sciagniecie do konca.... Wojtus sliczny :)

Nika - dziekuje :) wlasnie dzis podalam pierwszy raz mm na probe jak Tymek zareaguje. Jak na razie minely trzy godzinki a dziecko nie kwili do jedzenia (a wypil 80ml). Niedlugo kapiel, a pozniej na noc dam cycusia - jeszcze wytrzymam

Kari - tez mam aventu, dzis "probowalismy" 10 minut zanim mu sie udalo i chwycil...Wez go na glodniaka

Dziewczyny a jak podajeci mm to czyscicie dzieciom dziaselka???
 
Mikoto
sama nie wiem jak tego dokonałam ;-) teraz sciągam 3 razy na dobe... wcześniej sciągałam dużo częściej i kilka minut jeszcze po tym jak już nic nie leciało... wydaje mi się ze tez spory wplya ma na to ile zjem ( nie jem specjalnie dużo ale wieczorem wmuszam w siebie jeszcze kanapke) i duuuuuzo pije głównie wody. A na brak mleczka dla mnie "najlepszy" jest stres - tylko coś mnie zdenerwuje i murowany brak a jak brakuje to sie stersuje ze nie ma i tak błędne kółko...

I teraz znowu mi sie odmienilo, zeby karmic jeszcze troszke... ehhh za chwile nie wytrzymam sama ze sobą;-)
Gosiak ja czyszcze języczek i buźke nawet przy karmieniu piersią gazikiem jałowym i wądą przegotowaną i jest jeszcze coś takiego jak Aphtin kropla na gaze i czyszczenie /:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Alez macie pokarmu dziewczyny! :tak:Ja z obu piersi sciagam maks 60 ml:sorry2:, takze dokarmiam mm ....Wlasnie mloda przystawilam i moze zasnie....oj wykonczy mnie to jej pozne zasypianie.....oczy mam juz czerwone i potrojne since...Jeszcze w weekend bede sama z dziecmi, wiec tez nie odespie....byle do przyszlego weekendu...juz zapowiedzialam mezowi ze zamierzam sie wyspac dwie nocki pod rzad:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry