reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy 18 tydzien

W piątek mam kolejne badanie mam nadzieje ze dowiem się cos więcej kilka dni temu lekarz powiedział ze rozwarcia nie ma szyjka długa i zamknięta a dziś ,że miękka trochę to dziwne niby długa zamknięta a jednocześnie jest miękka
 
reklama
W piątek mam kolejne badanie mam nadzieje ze dowiem się cos więcej kilka dni temu lekarz powiedział ze rozwarcia nie ma szyjka długa i zamknięta a dziś ,że miękka trochę to dziwne niby długa zamknięta a jednocześnie jest miękka
Nie czekalabym do piątku. Miękka szyjka nie jest ok. Moja do końca była długa twarda i zamknieta. Czy zrobiłaś posiewy? W ciąży możesz mieć infekcje bez objawowa.
 
Koniecznie wyjaśnij z lekarzem. Co bada, jak bada i pytaj, jak coś mówi. Z jednej strony wydaje się, że gdyby istniało zagrożenie poronienia, to lekarz tak by Ciebie nie zostawił, z drugiej jednak niestety do lekarza trzeba mieć zaufanie, ale ograniczone. Pytać, pytać, pytać. Lekarz nie mierzy pochwy, jak napisałaś, tylko szyjkę - albo palpacyjnie, czyli na fotelu i ocenia "na oko" długość oraz konsystencję, albo sondą transwaginalnie, gdzie sprawdza ujście (czy nie robi się lejek np.) i jaka jest długość szyjki. Do badania zawsze trzeba mieć pusty pęcherz. W USG w opisie powinnaś mieć zaznaczone wszystko na temat szyjki. Jeżeli faktycznie jest miękka, to zapewne będziesz musiała leżeć i bardzo się oszczędzać, zrezygnować ze współżycia i często kontrolować stan i długość. Jeśli pojawiłyby się napinania i twardnienia, to pewnie lekarz włączy jakieś leki rozkurczowe. 3cm to jest ok, ale pytanie z jakim wymiarem zaczynałaś. Granica to 2.5 cm. Jeśli zaczynałaś np. z 4 cm to niestety szyjka się skraca a to dopiero 18 TC, gdzie grawitacja jeszcze nie działa, ale jeśli od początku masz 3 cm, to zostaje kontrola i oszczędzający tryb życia lub reżim łóżkowy - to zależy od zaleceń.
 
Też byłam dziś na kontroli u innego lekarza. Nie dawało mi to spokoju. A więc szyja długa, twarda i zamknięta. Śluz może być stwierdził różny. A że czop za każdym badaniem podczas badania się lekko narusza ale on się odbudowuje .pozostało mi się uspokoic;)
 
Do góry