reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka listopadowego maluszka :)

reklama
juliet mysle ze jeszcze dorwiesz taka dobra promocje Tako :tak: Trzeba sie przygladac blizej jesieni. Bo z kazdym miesiacem ceny ida w dół, na rynek wchodza nowe kolekcje wózków. Trzeba byc dobrej mysli ;-);-)

ewika bardzo fajny ten V travel. cena tez jest ok wg mnie :tak:
 
Ja mam x-landera x1, kupionego 5 lat temu, jeszcze dla mojego synka. Ja jestem chustowa, więc wózek u mnie sporadycznie w użyciu był i jest nadal w niezłym stanie :) X-landery są super, ja jestem z mojego bardzo zadowolona.

Mam tylko jedną radę, od doświadczonej mamuśki ;-) - duże, pompowane koła! Na polskie chodniki, zwłaszcza w okresie zimowym, tylko to zdaje egzamin. Inaczej umęczycie siebie i dziecko.
 
Leika, a jak często używałaś chusty i wózka? Zimą też wychodziłaś z chustą? Nie wiem czy inwestować w gondolę czy potem postawić na spacerówkę w kwietniu.
 
Ja kupuję i wózek wielofunkcyjny i chustę tkaną wiązaną, a później nosidełko ergonomiczne lub mei tai. Jedno i drugie znajdzie swoje zastosowanie. Np. na krótkie spacery z psem nie będę wózka targać tylko dzieciątko zamotam w chustę.

Leika mam nadzieję, że podzielisz się swoim chustowym doświadczeniem z mniej doświadczonymi mamami czytaj ze mną.
 
Pepsi wozkow w ktorych mozna zmienic siedzisko do kierunku jazdy jest wiecej ;-) tez myslalam o xlanderze xa ale z niego rezygnuje wlasnie dlatego ze nie ma obracanego siedziska a trojkolowca nie chce zalezy mi tez zeby mozna bylo wpiac fotelik ale tez chcialabym taki ktory przeszedl testy bezpieczenstwa i ma duzo gwiazdek no i zeby siedzisko w spacerowce bylo dosyc szerokie bo tej zimy jak wsadzilam mojego roczniaka do wozka w grubej kurtce do spiworka to bidulek mial problem zeby sie oprzec bo juz bylo ciasno
mierzylam juz mlodego do maxi cosi mura 4 i na chwile obecna mam zamair go kupic :-)

Tak takich wózków jest więcej, ale mi chodziło o x landera. Tam tylko model xq ma możliwość zmiany kierunku jazdy. Właśnie dlatego zrezygnowałam z xa i chyba zdecyduję się na xq-on ma 4 koła. Do tego fotelik maxi cosy, chyba najlepsze oceny z tych powszechnie dostępnych.
 
Zgadzam się z Leiką, ja też szukam wózka z pompowanymi kołami na wysokim profilu, bo zamierzam jeździć z dzieckiem nie tylko po supermarketach, ale i np.w lesie po piachu. Ostatnio miała okazję "mieć w ręku" wózeczek firmy JEDO, czytałam o nim dużo pozytywnych opinii i nie jest taki drogi (nasz polski producent). Swoją drogą ten V-travel też się dobrze prezentuje, trzeba by było go gdzieś poszukać i wypróbować:-) O X-landerach słyszałam,że mają dosyć ciężki stelaż, ale nie wiem czy to prawda.
 
Tak, x-landery są ciężkie, za to solidne. Tako zresztą też do tych cięższych wózków należą.

Z Polskich podoba mi się jeszcze Roan Marita, bo wolę szprychowe koła ;-) poza tym metalowy kosz pod wózkiem uważam za lepszy od materialowego - w moim x-landerze jest materiałowy i w zasadzie jest non stop brudny. Jakoś mnie nie bawi pranie go w kółko... Marita ma też wielką gondolkę, a to dość istotne przy jesiennych dzieciach, które w gondolce pojeżdżą aż do wiosny (plus śpiworek, plus kombinezon...)

Leika, a jak często używałaś chusty i wózka? Zimą też wychodziłaś z chustą? Nie wiem czy inwestować w gondolę czy potem postawić na spacerówkę w kwietniu.

Przy starszym synku dopiero zaczynałam z chustami, więc wózek był także w użyciu, przy małej nie używałam go niemal wcale, służył tylko do popołudniowych drzemek małej na ogrodzie. Wszędzie indziej wygodniej było mi z chustą, bo miałm ruchliwego 2,5 latka do ogarniecia.
Teraz pewnie będzie podobnie, choć podejrzewam, że w pierwszym okresie po urodzeniu na spacery częściej wybiorę wózek - bo młody prześpi je w calości a mnie będzie wygodniej uganiać się za pozostałą dwóją, za to chusta będzie non stop w użyciu w domu i na zakupach, gdzie nie wyobrażam sobie pchać wózka z dzieckiem, pilnować dwójki starszych i jeszcze pchać wózek z zakupami :szok:
Po kilku miesiącach pewnie wózek będzie już tylko do ogrodowych drzemek;-) Także u mnie jak już coś, to właśnie bardziej gondolka, spacerówki pewnie nie użyję w ogóle, małą nosiłam, aż nauczyła się biegać :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja zaczynam sie zastanawiac tak jak ponko czy inwestowac w wozek 3w1 tzn chodzi mi o gondole,wkoncu w zimie spacery beda sie ograniczac do minimum,jedynie jak bedzie lepsza pogoda a taka gondola moze sie okazac poprostu zbedna.U mnie jeszcze takowej zimy nie ma jak w PL wiec zaczynam sie zastanawiac nad kupnem wozka firmy GRACO QUATIRO,ta firma ogolnie ma dobra opinie,spacerowka jest masywna i wygodna dla dzieciaczka,ma duzo przestrzeni a na zimie jest specjalny wklad ktory ma funkcje gondoli :tak:Nowy wozek u mnie tez cenowo jest dosc tani a uzywany tak jak widac w Pl tez taniutki.
wozek graco 3w1 full opcja+gratis przes i parasolk (1635395482) - Aukcje internetowe Allegro
 
Do góry